reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2019

Ten lek się zażywa najczęściej od 5 do 9 dnia cyklu ja rzutem na taśmę dostałam go od 6 do 10. I ma on "pomoc" moim jajnikom wyhodować dominujący pecherzyk.

Dawka którą mam to 0.5 tabletki dwa razy dziennie (niestety nie pamiętam jaka dawke brałam poprzednio) i lekarz stwierdził że jeżeli ta dawka będzie za mała to w przyszłym cyklu ja zwiększymy, bo woli dac mi mniej niż później prowadzić ciążę bliźniaczą...
Niektórym kobietą taka dawka wystarcza i mam nadzieję że ja też będę właśnie taką kobietą i że będzie chociaż jeden ładny pecherzyk.
Niby mi coś świta że wtedy też brałam pół tabletki ale nie mam tej pewności i nie wiem czy sobie sama nie wmawiam tego żeby się pocieszyć.
Boję się trochę sama sobie zwiększyć dawke bo przestymulowanie jajników jest groźne.
Dlatego czekam do poniedziałku na monitoring i na hasło że jest pecherzyk że mam wziąść zastrzyk i możemy działać. Wtedy moooze będę troszkę spokojniejsza
Czyli jakby dawka byla za mala to na wizycie nie zobaczysz po prostu pecherzyka tak?
Sama nie zmieniaj dawki, to by bylo niebezpieczne tak jak mowisz. Trzymam kciuki za dorodne jajeczko :rolleyes:
 
reklama
Na bete pewnie Cię wyśle.

Też tak myślę Asiu , bo w tamtym roku właśnie tak było jak nie miałam okresu ponad 50dni to mnie wysłała na betę , ale kurde jak tak człowiek siedzi i się nad tym zastanawia to wszystko tak powolutku się dzieję, a najlepiej to się dowiedzieć pod koniec 1 trymestru o ciąży i 1 z głowy :p
 
Ten lek się zażywa najczęściej od 5 do 9 dnia cyklu ja rzutem na taśmę dostałam go od 6 do 10. I ma on "pomoc" moim jajnikom wyhodować dominujący pecherzyk.

Dawka którą mam to 0.5 tabletki dwa razy dziennie (niestety nie pamiętam jaka dawke brałam poprzednio) i lekarz stwierdził że jeżeli ta dawka będzie za mała to w przyszłym cyklu ja zwiększymy, bo woli dac mi mniej niż później prowadzić ciążę bliźniaczą...
Niektórym kobietą taka dawka wystarcza i mam nadzieję że ja też będę właśnie taką kobietą i że będzie chociaż jeden ładny pecherzyk.
Niby mi coś świta że wtedy też brałam pół tabletki ale nie mam tej pewności i nie wiem czy sobie sama nie wmawiam tego żeby się pocieszyć.
Boję się trochę sama sobie zwiększyć dawke bo przestymulowanie jajników jest groźne.
Dlatego czekam do poniedziałku na monitoring i na hasło że jest pecherzyk że mam wziąść zastrzyk i możemy działać. Wtedy moooze będę troszkę spokojniejsza
Teraz tak czytam Twój post i chyba jednak nie wiem na temat stymulowania wszystkiego... [emoji53]
Ten zastrzyk na końcu co ma dać?
 
Wogole to doradzcie mi bo próbuje wszczelic się w owulacje. Robię sobie codziennie testy i poki co dwa dni temu były lekkie kreski. Dzisiaj nic i nie wiem czy ta owulacja byla czy nie. Czuje lekkie pobolewanie w podbrzuszu ale czy to owulacja? Nie wiem. A chciała bym trafić w owulacje by mieć jak największe szanse trafić na chlopca [emoji6] i nie wiem czy coś dzisiaj działać czy poczekać do jutra....
Ja bym się już od teraz codziennie starała. Bo jeżeli chcesz chłopaka to warto, aby cały czas były nowe plemniki. A, że męskie są szybsze to one powinny wtedy szybciej dotrzeć. Jak możecie to i dwa razy dziennie! Ja też bym chciała chłopaka tym razem [emoji846]

Hej dziewczyny wczoraj zrobiłam test i pozytyw.:) Już mam 4 lenia córeczke i dwa poronienia później za sobą ale jestem dobrej myśli data porodu ok 6-7 Kwietnia.
Witaj :) wspaniałe wieści :) a córeczka z którego miesiąca ? Bo moja prawie czterolatka z września [emoji5]
A ja znowu zrobilam dzisiaj test:p doslownie przed chwileczką, tak to jest jak leży w szufladzie i kusi
Daje zdjęcie do porównania z tym ze wczoraj rana
Teraz to się zastanawiam jak wszystkie cos tam dostrzeglysmy bo ten z dzisiaj juz jest naprawdę wyraźny i to z popołudniowego moczu :) cieszę sie strasznie ze ten poziom HCG jest juz tak wysoki ze zwykły test z jedniową przerwą dal wyraźną różnice.
Ooo jaka już znaczna różnica na teście :) też bym chciała jak najszybciej taką kreseczkę zobaczyć [emoji16]

Ja się boję dziewczyny...Mam takie mieszane uczucia raz się cieszę i wiem że się uda a za chwilę boję się że dawka leków jaka mi przepisał lekarz jest za mała i że nic z tego nie będzie [emoji22]
Jak ja już mam takie humory to co będzie później [emoji19][emoji28]
Kochana, co ma być to będzie. Myśl pozytywnie, przyszła mamusia nie może się tyle stresować. Na pewno się uda, a czy teraz czy za miesiąc czy za dwa to już los pokaże. Ważne żeby dzieciątko było zdrowe jak już zostanie poczęte [emoji6]

Wysypka opanowana. Podobno to od jelitówki też. No i fenistil dostaliśmy także będzie lepiej.
A co do chwalenia się to u mnie rodzice i dziadkowie męża wiedzą już. [emoji4]
Dobrze, że to nic groźnego. Buziaki dla synusia [emoji8] niech szybko wychodzi z choroby!

Kiedy planujecie pierwszą wizytę ? [emoji4]
Ja chciałabym tak koło 7 tygodnia, żeby już serduszko było [emoji173]️

Ja ogólnie mam na 22.08 wizytę ustaloną po odbiór cytologi, więc jak nie dostanę @ i coś tam będzie to od razu za jednym zamachem i to i to , tylko nie wiem czy lekarz wyczuje taką powiedzmy ok. 4 tygodniową ciążę ? Nie mając sprzętu...

Kochana, ale skoro my w tym samym czasie mamy testować, to 22 sierpnia Ty nie będziesz miała 4 tygodnia. Skoro ja wtedy bede miała już chyba 6 albo 7 [emoji5]
 
Moim zdaniem najlepiej dziś, jutro i pojutrze dać z siebie wszystko bo skoro dziś 14dc czyli owulacja a od tyłu liczona przypada na jutro lub przy cyklu 29 dniowym na pojutrze to 3 noce Wasze i się uda, bo jeśli cykl okaże się dłuższy to lepiej 3 dni żeby się wstrzelić :D
Tak jest!! [emoji6]jak kazesz to tak będzie [emoji6] co prawda nie wiem czy jutro się uda bo mamy intensywny dzień i lekarza z mlodsza corka ale będziemy próbować
 
Teraz tak czytam Twój post i chyba jednak nie wiem na temat stymulowania wszystkiego... [emoji53]
Ten zastrzyk na końcu co ma dać?
Ten zastrzyk ma sprawić że pecherzyk który się wytworzył po tabletkach pęknie i uwolni komórkę jajowa [emoji4]
Jak masz jakieś pytania co do stymulacji to możesz pytać. Ja wszystkiego nie wiem ale coś tam temat liznełam [emoji6]
 
Rajo dziękujemy ;* Teraz już Maluch zasnął, ale jutro przekażę buziaki. :D
Jeśli chodzi o staranka i o płeć. Z synusiem jak się staraliśmy to było codziennie, a nawet dwa razy dziennie w okolicach owu. :D A teraz dwa razy w dzień owu, raz dzień po owu i raz trzy dni po owu. Może się uda córa. :DD
Ogólnie to słyszalam, że "chłopca to się robi intensywnie, a dziewczynkę raz a dobrze."
 
Kochana, ale skoro my w tym samym czasie mamy testować, to 22 sierpnia Ty nie będziesz miała 4 tygodnia. Skoro ja wtedy bede miała już chyba 6 albo 7 [emoji5]

Hmm w sumie to ja tak wyliczyłam od przewidywanego zapłodnienia , ale tak masz rację bo wiek ciąży liczy się od pierwszego dnia OM , ale skoro wg zapłodnienia 4 tydzień a wg od om 6 tydzień to tak naprawdę serduszko jest już w 5 tygodniu + 2 tyg. okres i po okresie skoro mówicie , że jest w 7tyg. ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak jest!! [emoji6]jak kazesz to tak będzie [emoji6] co prawda nie wiem czy jutro się uda bo mamy intensywny dzień i lekarza z mlodsza corka ale będziemy próbować

Hehe ja nic nie każe Wam :p ale warto próbować bo idealny czas na wstrzelenie się w owulacje ;)
A wieczorkiem jak córeczka pójdzie spać, można coś podziałać ;*
 
Do góry