reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
No rozumiem , jak my będziemy kiedyś wracać to też na swoje...kurde jak w pracy kiepska atmosfera to kicha, ale bardzo dobrze cię rozumiem bo ja tak miałam jeszcze przed 2 miesiącami, miałam ogromny stres, i nawet nie będąc w pracy o niej myślałam itd, spać już czasami nie mogłam, a wszystko przez nową szefowa...byla straszna i sama też nie wytrzymała i się zwolniła...dobrze ze zrobila to przede mna bo ja juz sie mialam zwalniac, ale też nie chciałam zostać w ciazy ż niczym... takze teraz mogę swobodnie oddychać , ogromna ulga i bez większego stresu na luzie...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny zslamka...
tsh wyszlo <0.1 [emoji21]
T4 15.9
T3 3.85 (1.3-3.1 norma)

Nie wiem czy mam z tym cos robic?

Spadl mi progesteron bo mialam 76.1 a teraz 63.3nmol/L
Wiec moze nie odstawiam tego progesteronu tylko 2x dziennie bede brac? Co myslicie?
Sorry, może gdzieś nie doczytałam - bierzesz euthyrox lub letrox? Generalnie to musisz to skonsultować z endo, ale jeśli to Cię pocieszy to lepsze za niskie tsh niż za wysokie - za wysokie może prowadzić do upośledzenia umysłowego u dziecka. Ciąża to taki stan w którym tsh spada- ma to związek z poziomem bhcg w organiźmie kobiety. Ja teraz mam 0,3. Byłam u endo we wtorek i powiedziała, że nisko, ale Ok i nie zmieniła mi dawki.
 
Iguska, kati - w restauracji.
Naprawde nie bylo problemu. Spotkania mielismy raz w miesiacu (rodzice, bo dzieci przygotowywały sie oddzielnie raz w tyg na lekcji religii). Ja ze 2 spotkania opuscilam, moj m tez.
W dniu komuni mama i siostra mi wzięły dziecko, troche płakal, ale dawały rade, wyszly z nim z kosciola, po mszy usnął jak mieliśmy zdjęcia w ogrodzie.
Jedna mama była z takim 5- dniowym maleństwem, dopiero co ze szpitala wyszli i też jakos dali rade.
Wiadomo że nie wszystko musi być na tip top, maleństwo ważniejsze, jak trzeba wyjsc to sie wychodzi na chwile. A w restauracji to już luz, bez przesady.

Iguska - a duzo gosci macie?.
Chyba sama nie bedziesz gotowala?
 
Kati05 i Iguska to będziecie mieć bieganiny troche[emoji44]ale Kati05 Ty to masz już duże dzieciaki to będą ż Tobą ogarniac , zaraz Ci ż domu pierwszy wyfrunie:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Blackberry - u mnie odwrotnie - w ciazy tsh mi rośnie.....

kredka - a progesteron nie powinien juz byc nizszy na tym etapie ciazy?
Nie znam sie :(
Tsh mi tez ostatnie lata dobrze wychodzi, około 2,5-3, kiedys mi bardzo rósł i brałam latami eutyrox. Ale ty masz chyba odwrotnie - nisko...
A ft3, ft4 juz nie pamietam jak ma być... jeszcze do pełnej diagnostyki bada sie 'apo' czy jakoś tak...
 
Sorry, może gdzieś nie doczytałam - bierzesz euthyrox lub letrox? Generalnie to musisz to skonsultować z endo, ale jeśli to Cię pocieszy to lepsze za niskie tsh niż za wysokie - za wysokie może prowadzić do upośledzenia umysłowego u dziecka. Ciąża to taki stan w którym tsh spada- ma to związek z poziomem bhcg w organiźmie kobiety. Ja teraz mam 0,3. Byłam u endo we wtorek i powiedziała, że nisko, ale Ok i nie zmieniła mi dawki.
Nic nie biore bo nikt mi nigdy nie przrpisal
 
Blackberry - u mnie odwrotnie - w ciazy tsh mi rośnie.....

kredka - a progesteron nie powinien juz byc nizszy na tym etapie ciazy?
Nie znam sie :(
Tsh mi tez ostatnie lata dobrze wychodzi, około 2,5-3, kiedys mi bardzo rósł i brałam latami eutyrox. Ale ty masz chyba odwrotnie - nisko...
A ft3, ft4 juz nie pamietam jak ma być... jeszcze do pełnej diagnostyki bada sie 'apo' czy jakoś tak...
Dlatego niestety najlepsze rozwiązanie to wizyta u endo, bo stężenia tsh się zmieniają i zaleca się kontrolę tsh co 4 tyg. Dość fajnie i przyswajalnie można poczytać o tarczycy tutaj:Link do: Tarczyca a ciąża | Endokrynologia - dr med. Jacek Belowski, Kraków
Jest tez fragment o suplementacji jodu.
 
reklama
kredka - na tsh sie nie znam,ale progesteron jest ok.

dominika -ja właśnie tego zamieszania w kościele się obawiam,resztę ogarnę

Annawr-fakt chłopaki duże i z pewnością pomogą :)

A jak dowiedzą się ze jestem w ciąży pewnie bedą pomagać bardziej ,jak już minie pierwszy szok oczywiście;)
 
Do góry