reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

No z tym obciążeniem cukrzyca trzeba się pilnować.. zobaczymy jak u mnie będzie, do tej pory cukier miałam w normie Ale wszystko może się zmienić

Dziewczyny ja mam jeszcze taki dylemat..w DE oprócz witamin lekarz nie przepisał mi nic ( biorę elevit) , jak byłam teraz w Pl to ten pierwszy lekarz gbur się bardzo zdziwił że po poronienie nie dostałam żadnego leku i przepisał mi dhupaston 2x1...a drugi lekarz w Pl też nic ...wiec się zastanawiam czy zacząć brać czy nie...powiedzial że mam brać do 16stego tyg

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja po poronienia przy drugiej ciazy tez miałam duphadton I też do 16 tyg....

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tez mam duphaston 2x1 na razie nie wiem do kiedy. Tez po poronieniu i po plamieniach w obecnej ciąży.
Tak w ogóle moja lekarka pierwszej ciąży poronionej w 5 tygodniu samoistnie nie uznała jako ciąża i wpisane mam w karcie ciąża 1 poronień 0, dopiero zauważyłam na wczorajszej wizycie i trochę mi przykro :/
 
VegeMama no ja niby wolałabym mniejsze, ale się wacham jeszcze. My narazie zamieszkujemy parter więc nie mam problemów ze schodami, a w naszej sypialni dziewczynki maja biurko i kącik z zabawkami, więc chcę mieć mobilne łóżeczko żeby spokojnie je przemieszczać tak aby każdemu było wygodnie. No zobaczymy jeszcze. Mamy czas [emoji6]

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Hej :) ja biorę duphaston 3 x 1 ale dość często zapominam o tej popołudniowej [emoji14] wiec 2 x 1 :) mam brać do pierwszego usg które będę miała 12 tc 1 d :) czyli jeszcze 2 tyg [emoji14]

Co do wózka to ja mam wybrany ale jeszcze nie wiem czy używany czy nowy :) Cybex Balios M albo Cybex Priam :) zresztą ja musze patrzeć na wózek który ma wysoki stelaż bo przy wzroście 188 nie chce prowadzić wózka na kolanach :D [emoji23]
 
No ja napewno coś na dużych kołach... wcześniej przy pierwszej miałam głęboki używany prezent od teściowej( ciezki ,stary,niewygodny ) po ok 4 msc odpadło mu po raz n-ty kółko I to na środku Marszałkowskiej. Zabrałam córcię,jemu przywaliłam kopa I został na środku miasta.Potem kupilam w IE Maclarena spacerowke I ten wozek kochałam miłością absolutną. Był nie do zdarcia.Jak sie młodsza urodziła to podwójne Graco kupiłam. A potem znów Maclaren służył. Teraz bym się na niego nie porwała-małe kółka w tej chwili nie przejechałyby po mojej ulicy... :(



Ps. Teściowa już upatrzyła jakiś wózek-chyba ją porąbało...
 
Czyli by mi odpadło połowę produktów które zjadam.. Oby mi ten cukier nie przekroczył limitu w takim razie bo umrę z głodu :/
Nie tylko Ty [emoji23].Później się schudnie w ciąży zamiast przytyć.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja odkąd mam podejrzenie to jem ciemne razowe pieczywo z ziarnami, uważam i pytam w piekarni żeby było bez miodu i innnych takich co dają żeby miały ciemniejszy kolor. Jogurty naturalne, ale nie mogę przełknąć wiec wrzucam trochę owoców żeby choć trochę słodszy smak miały. Z mięsa to drobiowe szynki, sery i twarogi jem normalnie. A na obiad różnie, zdecydowanie jem mniej ziemniaków a więcej ryżu i kasz, i staram się mniej smażyć a więcej piec i gotować. I w zasadzie tyle. No i jem częściej a mniej co wyszło na plus bo nie mdli mnie juz z glodu tak często jak wcześniej.

Mocno nie zmieniłam diety bo i tak jadłam podobnie. We wtorek mam badanie i wyniki. Jeśli nie mam nawet cukrzycy ciazowej to chyba zostane przy tej diecie bo lepiej sie czuje :)

P.s co do wózka ja myślę nad używaną gondolą a później kupie nową lepszą spacerówkę. Chyba, że trafie jakąś okazję ;)
U mnie mam ten problem, że musi być zwrotny i mieć dobre koła i jakieś amortyzacje bo na wiejskich żwirowych drogach zniszczy się. A do miasta pewnie rzadko będę zabierać wózek i postawie na nosidło ergonomiczne lub chustę. Do miasta tyle ile będę jeździć wystarczy, a na wies wozek musi być dobry. Wiec z wózkiem dylemat jest [emoji14]
Też właśnie patrząc pod kątem wózka zwracam uwagę na koła i zwrotnosc.Może na wiosce nie mieszkam ,ale w małym miasteczku i te drogi są średnie. Do tego chce móc spacerować po lesie i innym trudnym terenie.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
U mnie problem jeszcze jest taki, ze ja mam 166cm a partner 190cm wzrostu i jaki stelaż wybrać hehe? Myślę, że bardziej pod siebie bo ja czesciej nim bede spacerować ale partner mówi że też by chciał prowadzić wózek komfortowo. Wiec wybór trudny, a koła chce ciut większe i pompowane, wydaja się praktyczniejsze na wieś, ale może sie mylę.
 
Do góry