reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

SERNIK Z MELAKSERA
(podaje przepis na pol kg sera na tortownice.
Jak pieke w brytfance to robie x2 wszystko, mozesz tez zrobic jeszcze wiekszy jak chcesz[emoji6])

500g sera bialego
200g cukru
4 jajka
1 sredni ziemniak ugotowany w skorupce
125g masla
1 lyzka z lekka okopka maki ziemniaczanej
1 lyzka z lekka okopka maki pszennej
Laska wanilii

Do pojemnika z nozem wbic zoltka, cukier, zamiksowac, dodac wanilie maslo i miksowac az jednolite, dodac pokruszony ser i na koncu make.

Osobno ubic piane z bialek i wmieszac lyzka (nie miksowac)

Piec ok 1h w 140-150°
Upieczony zostawic na godzine w piekarniku.

----
Ja rowniez go robie w wersji sernik kaplanski z tartym ciemnym spodem i gora albo jakiekolwiek dodatki i zawsze ten przepis.

Uwielbiam go samego (nie lubie rodzynek), czasem daje zurawine do srodka albo w bogatszej wersji robie polewe i posypuje zurawina i jeszcze po biej robie takie esy floresy[emoji6] pycha
Dzięki. Zapisałam. [emoji16]

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Medalik fajna pamiątka. Tak samo jak wspomniane przez @Neki bilety do teatru (Ja bym się ucieszyła). Fajnym, wg mnie prezentem jest zrobienie eleganckiego drzewa genealogicznego - duży obraz w ramie, może fajny wydruk no i grafika. Ale nad tym trzeba przesiąść. Sama chciałam zrobić ojcu prezent na 60 urodziny, ale się nie wyrobiłam (a zaczęłam pół roku wcześniej). Dostałam sporo materiałów o rodzinie od stryja, dużo aktów, dokumentów, większość cyrylica bo to jeszcze czasy zaboru rosyjskiego. Dogrzebalam się do 6 pokoleń wstecz. No ale jak mówiłam zabrakło czasu. Ale temat jeszcze nie umarl. Ojciec nie wiedział że szykuje mu taką niespodziankę, więc być może zdążę przed kolejnymi urodzinami. :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny! Widzę że też już powoli kupujecie ciuszki ;) ja niestety wciąż nie znam płci dziecka więc mam już i takie i takie.. W końcu może się okazać że gin nie rozpozna i dopiero po urodzeniu się prawda okaże ;)
Mam pytanie..czy któraś z Was ma /miała babla na dziasle?czytalam w wujku Google i doczytałam że to częste schorzenie ciężarnych :/ nadziaslak się zwie. Kurde,jakis niby nowotwór raczej nie złośliwy. Tej nocy mi wyskoczył :/ i do rozwiązania nie można nic z nim robić :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Medalik fajna pamiątka. Tak samo jak wspomniane przez @Neki bilety do teatru (Ja bym się ucieszyła). Fajnym, wg mnie prezentem jest zrobienie eleganckiego drzewa genealogicznego - duży obraz w ramie, może fajny wydruk no i grafika. Ale nad tym trzeba przesiąść. Sama chciałam zrobić ojcu prezent na 60 urodziny, ale się nie wyrobiłam (a zaczęłam pół roku wcześniej). Dostałam sporo materiałów o rodzinie od stryja, dużo aktów, dokumentów, większość cyrylica bo to jeszcze czasy zaboru rosyjskiego. Dogrzebalam się do 6 pokoleń wstecz. No ale jak mówiłam zabrakło czasu. Ale temat jeszcze nie umarl. Ojciec nie wiedział że szykuje mu taką niespodziankę, więc być może zdążę przed kolejnymi urodzinami. :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Piękny pomysł. Ale masz cierpliwość. Nie każdy niestety ma cierpliwość i zdolności do takich działań. Też kiedyś trochę grzebałam w rodzinnych sprawach i było to bardzo interesujące. Nawet nie wiemy skąd pochodzimy... warto poszperać można się nieźle zaskoczyć.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny! Widzę że też już powoli kupujecie ciuszki ;) ja niestety wciąż nie znam płci dziecka więc mam już i takie i takie.. W końcu może się okazać że gin nie rozpozna i dopiero po urodzeniu się prawda okaże ;)
Mam pytanie..czy któraś z Was ma /miała babla na dziasle?czytalam w wujku Google i doczytałam że to częste schorzenie ciężarnych :/ nadziaslak się zwie. Kurde,jakis niby nowotwór raczej nie złośliwy. Tej nocy mi wyskoczył :/ i do rozwiązania nie można nic z nim robić :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Idź do lekarza i niech obejrzy bo 'Babel na dziasle' to może być jakaś zwykła infekcja nawet wirusowka. A nadziaslak to już grubsza sprawa i nie wiem czy by ci wyskoczył w ciągu nocy...
 
Trochę się dzisiaj rozpisalyscie :D
Ja od 2 dni znowu leżałam w łóżku z powodu przeziębienia, ale dzisiaj w końcu jestem juz na nogach (tylko katar meczy)
Dostałam od gin zielone światło bo krwiak się wchlonal no to wiadomo co zrobiłam pierwsze - posprzątalam mieszkanie haha

Ja również nie znam płci. Za 2 tyg mam wizytę u gin, co prawda bez usg ale chyba ja poproszę, żeby zrobiła bo już tą nie wiedzą mnie wkurza.
emoji13.png
emoji6.png

Ja tez jeszcze nie znam. 13.11 kolejne usg i gin juz powiedział, że bedziemy szukać :)

Kredka - na suchość używałam oleju kokosowego.
Rewelacja moim zdaniem. Nic lepszego nie ma.

Ja tez używam :) Stanowi część mojego rytuału pielgnacyjnego w ciazy haha :D
Stosuje oliwke z serii Babydream z Rossmana, olej kokosowy i balsam na rozstepy z Palmers. Dodatkowo robie peelingi cukrowe 1-2× w tygodniu (cukier brązowy + różne oleje)
Mam genetyczna skłonność do rozstepow. Potrafily mi wyskoczyć przy niewielkich zmianach wagi a mając 13-14 lat nabawiłam się ich sporo w okresie dorastania (prawie wszystkie na brzuchu po bokach) Są juz praktycznie niewidoczne.
Dlatego teraz w ciazy postanowiłam, że będę bardzo o te kwestie dbać. Jeśli mi się uda uniknąć rozstępów to znaczy, że to jednak działa.

ja też pod kocem z gorącą czekoladą i termoforem na stopach. Zabieram się za książkę. Dzsiaj strajk, obiadu nie będzie!

Może jednak wrócę do łóżka.... :D

Fajnym, wg mnie prezentem jest zrobienie eleganckiego drzewa genealogicznego - duży obraz w ramie, może fajny wydruk no i grafika. Ale nad tym trzeba przesiąść

Super pomysł :D Wykorzystam kiedys i zrobię mojemu mężowi (kiedyś sie ta kwestia intetesowal) taka pamiatke. Za 5 lat kończy 40l to akurat :D
 
Piękny pomysł. Ale masz cierpliwość. Nie każdy niestety ma cierpliwość i zdolności do takich działań. Też kiedyś trochę grzebałam w rodzinnych sprawach i było to bardzo interesujące. Nawet nie wiemy skąd pochodzimy... warto poszperać można się nieźle zaskoczyć.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom

tak, bardzo ciekawe rzeczy...
mój dziadek wujek (brat mojego dziadka od strony mamy) zrobił drzewo genelogiczne na emeryturze sięgające 1400 roku, oczywiście nie całe kompletne.
Jeździł po całej polsce po parafiach, urzędach itd. nawet z a granicą szperał. mam taka sporą księge tego
 
Paulina super! Koniec leżenia i odetchnać wreszcie możesz, bo pozbyłaś się dziada!!! Ja też robię peelingi ale z olejem kokosowym i kawą najczęściej. Uwielbiam. Skóra gładziutka i pięknie pachnie, tylko mąż się drze, że odpływ zapycham. Więc robię jak go nie ma!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam dziewczyny. Ja też jeszcze nie znam płci. Piszecie o prenatalnych i połówkowych a ja miałam tylko w 12 tygodniu badanie przezierności karkowej i lekarz powiedział mi tylko że jest w porządku. Ostatnią wizytę miałam 23 września teraz kolejna 30 października, mam nadzieję że się dowiemy. Ciuszki powoli kupuje jednak więcej dla chłopca, jakieś takie przeczucie mam, że to będzie syn.
 
reklama
Dziewczyny proszę Was o radę, może mi coś doradzicie. W niedzielę moi dziadkowie obchodzą 60 rocznicę ślubu, z tej okazji odbędzie się msza w kościele i obiad w sali osp. I powiem Wam szczerze że nie mamy prezentu. Na początku mielismy składać się z moim rodzeństwem, by kupić jeden prezent, teraz okazało się że każdy ma kupować sam od siebie i ja poprostu nie mam żadnego pomyslu. Chcę coś praktycznego ale co kupić osobom które praktycznie wszystko mają? Jakieś portrety ślubne odpadają i pamiątki bo mają tego sporo z poprzednich rocznic. Moja babcia w ogóle nie była zadowolona ze dzieci organizują im taką imprezę, więc jak łatwo wywnioskować prezentów też nie lubią dostawać. Pomocy bo czasu coraz mniej a ja nie wiem co kupić.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Komplet eleganckich szlafrokow?
 
Do góry