reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Zostałam wywołała w sprawie imion :D

No więc tak. Dla dziewczynki zawsze chciałam Lilianne, mało popularne tutaj w przeciwieństwie do Lily. Moja najlepsza koleżanka z Polski rodzi dwa miesiące wczesniej i będzie miała córeczkę i to też jest jej typ, wiec raczej odpada. Poza tym to imię za jakiś czas bedzie na liście top 3 w Polsce patrząc jak się pnie do góry a ja nie chciałabym aż takiego popularnego imienia.
Dla chłopca nie mieliśmy problemu. Ja chciałam Theo, mąż mówi ze to skrót od Theodor (wcale nie) i ze jemu się podoba, wiec przyklepane. Będzie Theodor a ja pewnie będę wołać Theo ;)
Dla dziewczynki był większy problem. Bardzo podoba nam sie Sophie, ale jest w top 3, wiec odrzucilam. Troche szukalam, ale w końcu się udało i będzie Rosalie :) oboje jesteśmy zgodni i w sumie nie mamy innych typów
 
Theo, albo z polskiego- Teo, super :) od razu mi się kojarzy z książkowym detektywem Szackim.
A Rosalie to chyba nasza Rozalia :)

My mamy męskie wybrane (ale nie zdradzam) a nad dziewczęcym trzeba się będzie pozastanawiać.
 
Pytanie do dziewczyn na duphastonie- kiedy odstawiacie? U mnie zaczyna sie 13 tydzien i lekarz mówi ze to ostatni blister- mam teraz z 2 zejść do 1 dziennie na 15 dni a potem po pół tabletki przez 10 dni.
 
Kurde ciezko z tymi imionami, ja jakos w ogole nie mam pomyslu, a jeszcze maz mnie wkurza i do mojego brzucha mowi per Beatka... nie chce nikogo obrazac, ale no kurde nie pasuje mi to imie do mojego dziecka, a ponoc jak juz sie czlowiek przyzwyczai to potem ciezko zmienic. Jedyna nadzieja, ze bedzie chlopak...

A tak teraz mysle i chyba najbardziej podobaja mi sie takie proste ponadczasowe imiona jak Ania, Ola, Ewa...
 
Pytanie do dziewczyn na duphastonie- kiedy odstawiacie? U mnie zaczyna sie 13 tydzien i lekarz mówi ze to ostatni blister- mam teraz z 2 zejść do 1 dziennie na 15 dni a potem po pół tabletki przez 10 dni.

Czyli jeszcze 25 dni lykania przed Toba? Mi lekarz powiedział, żebym skończyła na 13 i 6 dni i tydzień wcześniej zmniejszyła stopniowo dawke. Co lekarz to inna teoria widzę.
 
Oj tak znam kilka Zosieniek i wszystkie są od cholery, jedna w wieku mojej Wiki (sąsiadka) potrafi uciekać z domu, serio, inna znowu chowa się rodzicom gdzie popadnie i potrafi przez spory czas nie wychodzić (a ma 7lat). Chociaż powiem wam że w szkole moich dziewczyn są dwie Wiktorie i moja to jest bardzo odważna, co myśli to mówi. A ta druga poszła do szkoły chyba wieku 8 lat tak była zamknięta w sobie i praktycznie cały czas siedziała w koncie i płakała za mama.

p19ucsqvyg9mlpha.png

O widzisz znam kilka Wiktorii w wieku 10 - 15 lat. Jak pomyślę o nich to właśnie nie dałabym tak na imię ;) problemów z nimi bez liku, a im starsze tym gorzej. Zosie i Marysie też łobuzice. No ale moja na razie jeszcze 3 lat nie ma więc wszystko przede mną ;)
 
Kurde ciezko z tymi imionami, ja jakos w ogole nie mam pomyslu, a jeszcze maz mnie wkurza i do mojego brzucha mowi per Beatka... nie chce nikogo obrazac, ale no kurde nie pasuje mi to imie do mojego dziecka, a ponoc jak juz sie czlowiek przyzwyczai to potem ciezko zmienic. Jedyna nadzieja, ze bedzie chlopak...

A tak teraz mysle i chyba najbardziej podobaja mi sie takie proste ponadczasowe imiona jak Ania, Ola, Ewa...
Miło mi [emoji3] Ania jestem [emoji6]

Ale córce chciałam dać Maria Anna bo prababcia jest Marianna

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A tak w ogóle to się nastawiam na dziewczynkę, nie wiem co na to dr kredka.. Chociaż obserwując panujący na forum trend to pewnie będzie jednak chłopak [emoji6]
 
Do góry