reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Hej dziewczyny.
Jeśli chodzi o sprawy rodzinne to my mieszkamy z teściami. I przyznam ,że czasem bardzo ciężko jest się dogadać. Ogólnie niby nie wtrącaja się w kwestie wychowania dziecka, ale zdarzają się głupie komentarze z ich strony. Zazwyczaj staram się je puszczać mimo uszu, ale jak mam gorszy dzień to potrafię się odgryźć i wtedy teściowa obrażona na cały świat [emoji23]
Co do moich rodziców to tata mieszka sam w tym samym mieście, czasem nas odwiedzi, ale nie jakoś specjalnie często. Moja mama mieszka za granicą i chwała Bogu i Wszystkim Świętym za to, bo to osoba która chyba najbardziej ze wszystkich potrafi mnie wyprowadzić z równowagi.
A teraz sie pochwalę : moja córcia zaczęła samodzielnie chodzić, jestem taka dumna [emoji7][emoji7][emoji7]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny.
Jeśli chodzi o sprawy rodzinne to my mieszkamy z teściami. I przyznam ,że czasem bardzo ciężko jest się dogadać. Ogólnie niby nie wtrącaja się w kwestie wychowania dziecka, ale zdarzają się głupie komentarze z ich strony. Zazwyczaj staram się je puszczać mimo uszu, ale jak mam gorszy dzień to potrafię się odgryźć i wtedy teściowa obrażona na cały świat [emoji23]
Co do moich rodziców to tata mieszka sam w tym samym mieście, czasem nas odwiedzi, ale nie jakoś specjalnie często. Moja mama mieszka za granicą i chwała Bogu i Wszystkim Świętym za to, bo to osoba która chyba najbardziej ze wszystkich potrafi mnie wyprowadzić z równowagi.
A teraz sie pochwalę : moja córcia zaczęła samodzielnie chodzić, jestem taka dumna [emoji7][emoji7][emoji7]

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
Gratulacje dla córci [emoji5] poczekaj aż zacznie Ci uciekać - wtedy się dopiero zaczyna zabawa[emoji23]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam. Jak mija sobota? U mnie leniwieodnośnie rodzinki to powiem Wam, że mój synek wychowywał się do 5 roku życia w mieszkaniu razem z teściami i da się to przeżyć. Tym bardziej że moi teściowie są wiekowi i mogłabym być ich wnuczką. Dobrych rad było sporo, ale mój mąż to człowiek, który w kaszę sobie nadmuchać nie da, nawet jeśli oznacza to awanturę. W dodatku synek jest dziadka oczkiem w głowie bo jak do tej pory to jego najmłodszy wnuk, a ma ich 11 i 1 prawnuczkę. Tak więc teraz młody jest u dziadków, którzy mieszkają blok dalej a ja mogę odpoczywać. Także źle nie jest zawsze mogę na teściów liczyć choć odmienne zdanie mamy na wiele tematów jak np wspomniane już słodycze czy sprawy religijne. A tak wogóle to strasznie dużo piszecie ciężko ogarnąć
 
1507393511-aaaaaa.jpeg


Pierwsze bodziaki [emoji173][emoji173][emoji173][emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]
 
Hej dziewczyny☺ ja dziś cały dzień na wyjeździe i teraz sobie odpoczywam bo mnie brzuch boli i Was czytam. Powiem Wam, że my też mieszkamy z tesciami (od roku szukamy mieszkania, ale i Nas jest masakra albo norki, że tylko wrzucić bombę albo ceny z kosmosu) i naprawdę dobrze się z Nimi dogadujemy, całe szczęście nie wtracaja się do niczego :-). Odnośnie rzeczy używanych dla maluszka to masz będzie miał/a łóżeczko po mnie lub po mężu, bo są gdzieś na strychu w bardzo dobrym stanie, tylko mój M podda je renowacji. Pozatym ostatnio z teściową przeglądałam jakieś rzeczy na strychu i znalazłam kilka slicznych i niezniszczonych ciuszków po moim m. Dagi89 ale słodkie te bodziaki☺.
 
Jesli chodzi o rodzenie w wodzie to kobieta musi przekroczyc 37 tydzien ciazy, a ciąża nie moze być opozniona wiecej niż 12 dni. I raczej musi to być ciąża bez komplikacji, nie potrzebujaca interwencji lekarskiej ( tak jest w UK).
Jesli chodzi o plusy:
- woda działa relaksujaco
- woda łagodzi skurcze
- woda łagodzi ból ( działa przeciwbolowo)
- w wodzie kobieta ma mniejsze prawdopodobienstwo rozdarcia, woda rozluźnia ja bardziej na dole...
Hmmm chyba wszystko, no jak cos sobie przypomne to dopisze.
Z minusow to to ze łatwo mozna sie odwodnic siedząc w wodzie? wiec trzeba pamiętać by cały czas sobie pic cos..
Nie ma większego prawdopodobieństwa infekcji w wodzie.
Kobieta moze rodzic nago jak chce.. A jesli jej partner do tego basenu chce wejść z nia ( bo jest tez tak opcja) musi mieć spodenki na sobie :-).
Temperatura wody podczas porodu jest na poziomie 37 stopni.
To chyba tyle... Ja cos to pytajcie dziewczyny :)
 
No i żeby rodzić w wodzie nie można mieć wcześniejszego cc (w przypadku drugiego lub kolejnego porodu). Ja miałam pierwsze cc i podczas drugiego porodu, który był sn nie pozwolono mi wogóle skorzystać z wanny...
 
Podaje link akurat do smyka bo tam znalazłam praktycznie taki sam jaki ja kupiłam

Link do: BeSafe, Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Ja znalazłam swój na shpock (taka aplikacja trochę jak olx - dziewczyny z UK czy DE pewnie będą znały, nie wiem czy w Polsce jest popularna) i kupiłam za 20€ z wysyłka czyli w sumie 50% taniej.
Jak się zapatrujecie na kupowanie używanych rzeczy? Ja Wam powiem, że wozek, łóżeczko materac kupuje nowe, ale będę też szukać w okolicy niektórych używanych rzeczy Czasami trafiaja się perełki dosłownie za grosze.
A jak to ma dzialac? Jak sie zapina?

A co do uzywanych rzeczy to jezeli tylko podejde lozeczkonalbonwozek w idealnym stanie to kupie. Nie zalezy mi bo nie bede tego do pl zwozic a za grosze puscic to szkoda
 
reklama
Mi się za pierwszym razem nie udało, ale nie panikowalam :) Spróbowałam następnego dnia i jeździłam po brzuchu dobre 20 minut. Uslyszalam :) Wieczorem chciałam pokazać mężowi, znowu nic.
Teraz juz wiem gdzie dokładnie siedzi, wiec znalezienie zajmuje mi od 10s do max minuty. Slychac tez jak sie wierci i rozpycha.
U mnie jest po prawej stronie, bardzo nisko :)
Ja tez slysze jak sie rusza[emoji4]
 
Do góry