reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

LMax może znajdź jakiś artykuł w necie na temat (nie) szkodliwości USG, podsuń M do przeczytania. A później gdy już go przekonasz to porozmawiajcie z ginekologiem na ten temat. Myślę że to go uspokoi i przekona. Mój P nie może przeżyć że dzisiaj nie będzie razem ze mną na usg ale cóż siła wyższa, myślę że nawet przez myśl mu nie przeszło że usg może szkodzić. Sam namawiał mnie do prywatnej opieki (ja jestem skąpa więc dla mnie to strata pieniędzy) abym tylko mogła być spokojna i cały czas kontrolowana i jestem mu Wdzięczna za to że mnie namówił. [emoji4]

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
reklama
LMax może znajdź jakiś artykuł w necie na temat (nie) szkodliwości USG, podsuń M do przeczytania. A później gdy już go przekonasz to porozmawiajcie z ginekologiem na ten temat. Myślę że to go uspokoi i przekona. Mój P nie może przeżyć że dzisiaj nie będzie razem ze mną na usg ale cóż siła wyższa, myślę że nawet przez myśl mu nie przeszło że usg może szkodzić. Sam namawiał mnie do prywatnej opieki (ja jestem skąpa więc dla mnie to strata pieniędzy) abym tylko mogła być spokojna i cały czas kontrolowana i jestem mu Wdzięczna za to że mnie namówił. [emoji4]

p19ucsqvyg9mlpha.png

Dobry pomysł, dziekuje :) kto wie moze sie uda:)
Życzę powodzenia dziś i daj znać jak poszło:)
 
@Lilumi no to niedlugo bo my planujemy slub ale w grudniu i sie zastanawialam czy da rade :)
Ja mam mdlosci i czasem wymiotuje jak czuje mieso a jak przyjdzie zrobic mi jakies kotlety to juz wogle tylko przy muszli siedze :/ lub ciezkie zapachy
Zycze powodzenia na wizytach :* trzymam kciuki [emoji110][emoji110][emoji110]
@alunia87 jak sie czujesz ??
Już jestem po wizycie lekarz nie zobaczył nic nie pokojącego.Muszę odstawić progesteron ,a na ból kazał mi brać nospe i magnez.Niestety wyszła mi z glukozy cukrzyca ciążowa i czeka mnie wizyta w poradni.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Niby szkodzi, ja w pierwszej ciąży leżałam miesiąc w szpitalu i co tydzień miałam robione usg (czyli 4) + jedno w 19 tyg też w szpitalu i 4 u mojego gina. Czyli razem 9, a teraz wychodzi ze będę miała ok. 10. Nawet mamaginekolog kilka razy o tym mówiła że to mit z ta szkodliwościa usg. Myślicie że lekarze świadomie robili by usg wiedząc że ono szkodzi maluszkowi. Myślę że każda mama zrozumiałaby gdyby nie wyrażał zgody na usg na każdej wizycie. Tak mi się wydaje.

p19ucsqvyg9mlpha.png
Ja już nawet nie wiem ile miałam razy już robione usg.Też czytałam ten artykuł mamy ginekolog i nie wierzę, ze to szkodliwe.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Alunia87 to super że wszystko dobrze, mi też lekarz na bóle kazał pić dodatkowe dwie dawki magnezu dziennie

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
LMax wulkan energii dzisiaj!na mnie też trochę rzeczy czeka ale powiem Ci szczerze że nie mam siły...moze jutro coś ogarne...wiesz co ja się zastanawiam nad ćwiczeniami, muszę zresztą bo do szczupłych nie należę i też nie chce skończyć jak walec...obiecslam sobie że będę codziennie spacerować ok 40 min do godziny, a tutaj u mnie już pagórki to trochę ćwiczeń już będzie i do tego jeszcze chcę albo w domu albo znaleźć sobie jakiś pakiet dla ciężarnych tutaj ż kasy chorych

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja sie mogę zająć forum zamkniętym, już się zajmuję dwoma innymi.

A gdyby tak - to super, ze badania wyszly ok. U mnie na jednym nt 1,2 a na drugim 2.

Tez mi tak lekarze mowili ze teraz usg nie wplywa na dziecko.
Jedynie to niepprzyjemne jest dla dziecka jak lekarz włacza taki specjalny glosnik ze slychac bicie serca - to dziecko odczuwa nieprzyjemnie ale tez nie jest szkodliwe. Moj lekarz mowi ze widzi na usg ze serduszko bije prawidlowo i nie ma potrzeby tego wlączac tylko po to zeby mama uslyszala. Tak slyszalam.

Cytologie mi lekarz pobieral na pierwszej wizycie a szyjke sprawdza na kazdej.
Też mam nt 1.2, a i tak mi się oberwalo że nie zrobiłam testu pappa.Powiedziałam ,ze lekarz nie widział przesłanek do tego to usłyszałam co to za cymbal.Tamten lekarz ma normalnie certyfikat do robienia tego usg ,a mój gin nie ma to powinien się hamować, bo mnie nie potrzebnie dziś zdenerwował.Jak nie zrobiłam to i tak już nie zrobię ,bo za późno ,a tłumaczenie ,ze usg daje 60 % pewności ,a razem z pappa jest 90 nie przemawia do mnie.Bo jak by wykrylo coś to i tak bym nie zabiła swojego dziecka ,a dziś w poczekalni rozmawiałam z dziewczyną co robiła pappa i bardzo źle wyszła i zdecydowała się na amniopunkcje czy jak się to nazywa i dzidzia zdrowa.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Też się nasłuchałam od koleżanek, USG jest szkodliwe bo zwiększa ryzyko dysleksji itp., ale powiem szczerze kompletnie w to nie wierzę. Na początku ciąży jak groziło mi poronoenie to w ciągu 5 dni miałam 3 razy USG robione.
 
Do góry