reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

reklama
Dziewczyny trzeba napisać do aniaslu z prośbą o zamknięcie wątku. Ona wysyła wiadomości z informacjami na temat konkursów i takich tam.

p19ucsqvyg9mlpha.png
 
Ja sie mogę zająć forum zamkniętym, już się zajmuję dwoma innymi.

A gdyby tak - to super, ze badania wyszly ok. U mnie na jednym nt 1,2 a na drugim 2.

Tez mi tak lekarze mowili ze teraz usg nie wplywa na dziecko.
Jedynie to niepprzyjemne jest dla dziecka jak lekarz włacza taki specjalny glosnik ze slychac bicie serca - to dziecko odczuwa nieprzyjemnie ale tez nie jest szkodliwe. Moj lekarz mowi ze widzi na usg ze serduszko bije prawidlowo i nie ma potrzeby tego wlączac tylko po to zeby mama uslyszala. Tak slyszalam.

Cytologie mi lekarz pobieral na pierwszej wizycie a szyjke sprawdza na kazdej.
 
A_gdyby_tak mogę się spytać kiedy u ciebie zdiagnozowano chorobę Hashimoto?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Tuż przed ciążą miałam robione badania tsh. Wyszło na poziomie 1.3 więc w normie. W 5 tygodniu ciąży badanie powtorzono i wyszło na poziomie 3, co u osób nie będących w ciąży mieści się jeszcze w normie ale dla kobiet w ciąży prawidłowa wartość dla pierwszego trymestru to bodajże 2.5. Gin widząc że coś może być na rzeczy skierowała mnie do endo. Ta z kolei potwierdziła że coś może się dziać, od razu włączyła leczenie i kazała po 1-1.5 m-cu zrobić badania z krwi rozszerzone o ft4 i atpo i anty. Badania po 1 m-cu od przyjmowania leków wykazały że tsh spadło do prawidłowego 1.4, ft4 też było ok. Natomiast przeciwciała? w normie 60 jednostek się nie mieściły. U mnie wyniosły 1300. Tego lekarz dokładnie mi nie wytłumaczył, ale już przed wizytą wiedziałam że powyżej 500 jednostek to Hashimoto. Endo powiedziała że nie ma sensu nawet robić teraz usg bo organizm szaleje i może badanie zakłamywać rzeczywistość. Zarówno gin, endo i diet podtrzymują stanowisko o obecnym leczeniu i powrocie do dokładniejszych badań po pół roku od urodzenia dziecka kiedy gospodarka hormonalna wróci do normy...

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja od 2h w szpitalu.
Pierwsze zalozyli karte, potrm pielegniarka wyslala mnie na mocz ale mialam z soba, potrm krew, potrm lekarka i szybkie usg na takim srednim sprzecie i mowi ze bejbus w porzadku, jak zwykle szalal[emoji3] ale ze w lozysku jest cysta. Mowie jej ze mialam dwa zarodki podane i jeden tylko przetrwal i ze byl drugi pecherzyk ale pusty i ona mowi ze to moze byc to ale ze wysyla mnie na gore na to super usg zeby miec pewnosc gdybym zaczela plamic albo cos. Wiec tu juz czekam. I to bedzie liczac z tym przed chwila 7usg[emoji6]
 
reklama
Ale mnie wzięlo na sprzatanie, w 2h wyszorowalam dwie łazienki- serio toaleta wyglądała jak w publicznym. Mój m niby czyścil 2 tyg temu, tylko jemu to zajęło o dziwo 10 min.. Wiec jak to facet inne standardy :p. Do tego wyczyscilam podłogę na dole, zaraz biorę sie za pieczenie ciastek i obiad, dziś mam 14t 1d i jakoś energia mnie rozrywa.
Wlasnie czy któraś z was ćwiczy/ cwiczyla w ciąży? Ja coraz czesciej o tym myślę ale jakoś nie mogę sie za to zabrać..
Nie chce skończyć jak kula armatnia,a juz od poczecia mam +7kg..
Brazowooka pocieszylas mnie z tym USG wiec nic zostaje mi przekonac jakoś m i załatwiać prywatne na poznanie plci bejbika:)
 
Do góry