reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Ból przy Twojej chorobie jest na tyle silny (ja mam sterydowe zapalenie stawów więc wiem jaki to ból), że lekarz wie co mówi. Wiadomo, że weźmiesz jak naprawdę będzie trzeba a nie bo lubisz wcinać pigułki.

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
Matko o takim to nawet nie wiedzialam. Wyobrazam sobie jak boli...auc!!! Wspolczuje ....No dlatego jeszcze nie biore codeiny -probowalam na 2 paracetamolach dzien przetrwac ale jest coraz gorzej ...wieczorem to juz nawet lezec bez ruchu mnie boli ze oddychac sie boje...
 
reklama
Nie denerwuj się u mnie pod koniec 6 tygodnia tez gin widział tylko pęcherzyk z całkiem żółtym .Poszlam prywatnie za dwa dni do innego i był zarodek z serduszkiem.Pewnie sprzęt słaby, albo zarodek pokaże się na dniach.Tez gin mnie uspokajał, że owulacja była później, a ja wiedziałam, że nie mogła być.Gin na prywatnej wizycie potwierdził, że mój termin zgadza się co do dnia.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
O to napweno czekam z prywatnym usg do przynajmnie 6tyg i paru dni ;)
 
Matko o takim to nawet nie wiedzialam. Wyobrazam sobie jak boli...auc!!! Wspolczuje ....No dlatego jeszcze nie biore codeiny -probowalam na 2 paracetamolach dzien przetrwac ale jest coraz gorzej ...wieczorem to juz nawet lezec bez ruchu mnie boli ze oddychac sie boje...
Myślę, że boli podobnie. Też biorę leki których wiem, że powinnam ale poprostu nie da się inaczej. Musimy jakoś funkcjonować... Psychicznie ciężko ale co poradzic

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam 24 lata :-) a badania ze wzgledu na poronienie. Musze tylko do skierowania na badania dolaczyc wypis ze szpitala kiedy wlasnie mialam poronienie. W poprzedniej ciazy tez mialam te badania za darmo :-)
Kurde może mi też by się udało załatwić za darmo.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny moze to zalezy od ginekologa czytalam na forum teraz duzoo tym I okazuje sie ze dziewczyny po 1 poronieniu tez dostawaly skierowania na badania
 
Może i tak, generalnie chodzi o dokładne usg, przezierność karkowa itp. które i tak jest refundowane, a jeśli dodatkowo lekarz skieruje na test pappa to też chyba nie jest wielki koszt bo chyba 250 zł jakby się chciało zrobić prywatnie, mnie więcej taki sam koszt jak prywarnego usg.
Droższe są już te badania inwazyjne, gdzie pobiera się płyn owodniowy ale chyba nie o tym mówimy.
 
Dziewczyny moze to zalezy od ginekologa czytalam na forum teraz duzoo tym I okazuje sie ze dziewczyny po 1 poronieniu tez dostawaly skierowania na badania
Na pewno.Moj mi wystawił skierowanie na badania hormonalne,po poronieniu tylko jako powód nie napisał straty tylko co innego, żeby było zgodne z prawem.Na pewno i w tej kwestii można obejść przepisy.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z drugiej strony ten test wykrywa choroby genetyczne typu downa czy edwardsa i tego typu, przy czym nawet jesli pappa wyjdzie z dużym prawdopodobieństwem wady a przezierność karkowa wyjdzie jak najbardziej ok to lekarz z reguły nie proponuje kolejnych badań - tych inwazyjnych.
Jeśli to ma związek z poronieniem to pewnie dlatego że u dzieci które mają wady może dojśc do wczesnego poronienia - przed 12 tc a te wszystkie badania robi się i ta w okolicach 12-13 tc.
Wiec już w sumie i tak jeśli by miało dojść do poronienia to i tak by doszło zanim się zdąży badania zrobic, czego oczywiście ani sobie ani nikomu nie życze i mam nadzieję że urodzimy zdrowe i piękne dzieciaczki :)

Możliwe ze mi lekarz da skierowanie bo mam 36 l a podobno po 35 rż jest wskazanie ale i tak jakby co nie zdecyduje się ani na badania inwazyjne ani przerwanie ciąży.
 
reklama
Do góry