reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Na razie jeszcze nic nie mam ;) z cisnieniem do wtorku nie wiem zobaczymy co lekarz zadecyduje ale ma luszczycowe zapalenie stawow i 5 lat na silnych przeciwbolowych teraz odstawilam i u mieram z bolu niby mozna paracetamol -ale mi nie pomaga ....albo codeine...ale troche sie jeszcze zastanawiam!
Konsultowalas ciążę ze swoim reumatologiem?

Mąż mojej przyjaciółki choruje na ŁZS, wspominałam o nim pisząc o diecie w reumatyzmie.
Starając się o dziecko musiał czekać na moment w którym choroba była w stanie uspionym aby zrezygnować z lekow. Miał 3 miesiące przerwy od nich, lekarz zrobił mu badanie ż krwi czy są one jeszcze w organizmie. I dopiero dał im zielone światło do starań.

Większość leków w reumatyzmie jest teratogennych.



Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam nowe mamusie.

Arvena - a co to za filmy na zasniecie? Zaciekawiłaś mnie... Ja mam już pare miesiecy, moze nawet ponad pol roku problem ze snem i czesto czytam ksiazki w nocy ale nie ponaga mi to zasnac.

Isabela - to fajnie ze masz taka mila atmosfere w pracy.

Cos tam nadrobiłam ;) wyjechalismy w sob rano na dlugi weekend i nawet zasiegu tam nie było. Istnie zadupie. Ale pogoda super, dzieci sie kąpały w rzece.

A z tą owulacja to jest też tak że trwa kilka dni i niekobiecznie musi dojsc do zapłodnienia w dniu kiedy był stosunek. Taķ naprawde plemniki mogą przetrwac kilka dni i do zapłodnienia dojść nawet 7 dni po stosunku. Wiec raczej nie ma co liczyć terminu od owulacji czy stos...
 
Kodeina jest lekiem kategorii C. Powinna być przyjmowana tylko jeśli korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu. Nie powinno się stosować w pierwszym trymestrze ciąży o podczas karmienia piersią.
Link do: Wpływ leków na prawidłowy rozwój płodu - informacje dla pacjentek. ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie


Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
wiem dlatego narazie cirepie ale boje sie ze niedlugo nie bede sie mogla ruszyc...tu lekarz twierdzi ze moge ...
 
Konsultowalas ciążę ze swoim reumatologiem?

Mąż mojej przyjaciółki choruje na RZS, wspominałam o nim pisząc o diecie w reumatyzmie.
Starając się o dziecko musiał czekać na moment w którym choroba była w stanie uspionym aby zrezygnować z lekow. Miał 3 miesiące przerwy od nich, lekarz zrobił mu badanie ż krwi czy są one jeszcze w organizmie. I dopiero dał im zielone światło do starań.

Większość leków w reumatyzmie jest teratogennych.



Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie biore lekow -bo odmawiam mojemu reumatologowi od paru lat -jestem pod kontrola I dorazne zastrzyki sterydowe plus klinika bolu neurotomia -teraz wlasnie na druga czekalam. To nie reumatyczne zapalenie stawow a luszycowe -czyli autoimmunologiczna chorba I chcial mi dac immunosupresanty ...wiec na razie odmawialam wlasnie ze wzgledu checi posiadania drugiego dziecka :)
 
Konsultowalas ciążę ze swoim reumatologiem?

Mąż mojej przyjaciółki choruje na ŁZS, wspominałam o nim pisząc o diecie w reumatyzmie.
Starając się o dziecko musiał czekać na moment w którym choroba była w stanie uspionym aby zrezygnować z lekow. Miał 3 miesiące przerwy od nich, lekarz zrobił mu badanie ż krwi czy są one jeszcze w organizmie. I dopiero dał im zielone światło do starań.

Większość leków w reumatyzmie jest teratogennych.



Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Sorry Wanda wydawalo mi sie ze juz Ci odpisalam -Dzieki za info natomiast ciut inna choroba I rzeczywiscie lekow swiadomie nie zaczelam brac stad te silne przeciwbolowe z morfina wlacznie ...:( dlatego teraz jest mi cholernie ciezko bez niczego )
 
Nie biore lekow -bo odmawiam mojemu reumatologowi od paru lat -jestem pod kontrola I dorazne zastrzyki sterydowe plus klinika bolu neurotomia -teraz wlasnie na druga czekalam. To nie reumatyczne zapalenie stawow a luszycowe -czyli autoimmunologiczna chorba I chcial mi dac immunosupresanty ...wiec na razie odmawialam wlasnie ze wzgledu checi posiadania drugiego dziecka :)
Pomylilam sie wpisujac RZS on też ma Łzs, upewnilam się dzwoniąc do nich właśnie. Każda odmiana reumatyzm to choroba immunoligiczna[emoji3] czyli dobrze że nie bierzesz leków, a ż przeciwbólowych uważaj, patrz w której grupie leków są. W 1 trymestrze to chyba nic nie jest bezpieczne.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
wiem dlatego narazie cirepie ale boje sie ze niedlugo nie bede sie mogla ruszyc...tu lekarz twierdzi ze moge ...
Ból przy Twojej chorobie jest na tyle silny (ja mam sterydowe zapalenie stawów więc wiem jaki to ból), że lekarz wie co mówi. Wiadomo, że weźmiesz jak naprawdę będzie trzeba a nie bo lubisz wcinać pigułki.

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pomylilam sie wpisujac RZS on też ma Łzs, upewnilam się dzwoniąc do nich właśnie. Każda odmiana reumatyzm to choroba immunoligiczna[emoji3] czyli dobrze że nie bierzesz leków, a ż przeciwbólowych uważaj, patrz w której grupie leków są. W 1 trymestrze to chyba nic nie jest bezpieczne.

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Dzieki za zaangazowanie:) fajnie ze ktos cos wie...natomiast po ciazy grzecznie zglosze sie po leki bo nie wyrobie. Gorzej teraz w trakcie...
 
reklama
Dzień dobry :)
I znowu zaczynam się martwić :/ u Was w 4 tygodniy widać pęcherzyk a u mnie w 7 też tylko pęcherzyk było widać :( Jutro miałam mieć wizytę u innego kekarza ale odwołał ją więc kolejny tydzień czekania :/

Odnośnie bezsenności, w pierwszej ciąży gdzieś w połowie znalazłam coś co mi pomaga. Nocami wierciłam się z boku na bok, przeglądałam neta i nie spałam. Filmy ASMR :) niektórzy z tego się śmieją, ale w moim przypadku pomagają się wyciszy i często zasypiam w trakcie filmiku. Trzeba poszukać tego który odpowiada bo jest ich masa. Ja mam 4 ulubione kanały na Youtube, reszta mi nie pomaga.
Nie denerwuj się u mnie pod koniec 6 tygodnia tez gin widział tylko pęcherzyk z całkiem żółtym .Poszlam prywatnie za dwa dni do innego i był zarodek z serduszkiem.Pewnie sprzęt słaby, albo zarodek pokaże się na dniach.Tez gin mnie uspokajał, że owulacja była później, a ja wiedziałam, że nie mogła być.Gin na prywatnej wizycie potwierdził, że mój termin zgadza się co do dnia.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry