reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Zawsze się dziewilam jak oni mogą mieć tako stosunek do ciąży ;/ przecież to nowa istota która czasami bez pomocy medycznej nie da rady... na wszystko paracetamol i do tego brak możliwości iścia na zwolnienie juz nie mowie tutaj o całej ciąży ale chociaż pierwszych 3 miesięcy które się naprawdę istotne dla płodu....

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
Kurcze fakt ja ma wyjatkowo dobrze bo mam juz 5lat ciaglego serwisu w NHS-wiec spokojnie moge isc na zwolnienie za pelna pensje na 6miesiecy i na kolejne 6 za polowe wynagrodzenia...ale lubie swoja prace zwlaszcza ze nie musze jezdzic tylko ide piechotka I na razie nie ma potrzeby ;)
 
reklama
Dzień dobry :)
I znowu zaczynam się martwić :/ u Was w 4 tygodniy widać pęcherzyk a u mnie w 7 też tylko pęcherzyk było widać :( Jutro miałam mieć wizytę u innego kekarza ale odwołał ją więc kolejny tydzień czekania :/

Odnośnie bezsenności, w pierwszej ciąży gdzieś w połowie znalazłam coś co mi pomaga. Nocami wierciłam się z boku na bok, przeglądałam neta i nie spałam. Filmy ASMR :) niektórzy z tego się śmieją, ale w moim przypadku pomagają się wyciszy i często zasypiam w trakcie filmiku. Trzeba poszukać tego który odpowiada bo jest ich masa. Ja mam 4 ulubione kanały na Youtube, reszta mi nie pomaga.
a ten 7tydzien to z OM liczysz?moze dzidzia mlodsza ....roznie to bywa;) Fikusne te plemniki I komorki jajowe byc potrafia ;)
 
Kurcze fakt ja ma wyjatkowo dobrze bo mam juz 5lat ciaglego serwisu w NHS-wiec spokojnie moge isc na zwolnienie za pelna pensje na 6miesiecy i na kolejne 6 za polowe wynagrodzenia...ale lubie swoja prace zwlaszcza ze nie musze jezdzic tylko ide piechotka I na razie nie ma potrzeby ;)
Co oznacza że ma ciągły serwis w nhs? :)

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej a jak z Waszą waga? Ja odkąd dowiedziałam się o ciąży schudłam 2kg, choć staram się jeść zdrowo, ale nie mam apetytu wcale. Mogę się najeść 2 kesami. Tylko wciąż mnie pobolewa prawy jajnik I coraz bardziej się tym stresuje, a usg dopiero za 2 tygodnie. Czytałam, że to normalne że jeden jajnik ciężej pracuje podczas wczesnej ciąży, oby tak było :)
Ja na obiad robię spaghetti, żeby było dużo warzyw i akurat czerwone mięso wolowe, które rzadko jem, żeby mi żelaza nie zabrakło. Staram się bardzo różnicowac dietę i tylko zdrowe rzeczy jeść, głównie warzywa :) i nie wiem czy Wy macie takie wsparcie męża, ale mój jest wspaniały i ciągle coś dla mnie robi :) pod tym względem ciąża mogłaby się nie kończyć ;)
 
5 lat pracy bez przerwy w NHS ale na roznych stanowiskach I wroznych szpitalach etc...
Aaaa rozumiem :) masz szczęście bo w razie awaryjnej sytuacji możesz spokojnie iść na zwolnienie. Ja teoretycznie tez mogę iść ale na długo to nie da rady, są zbyt pazerni żeby mi płacić [emoji14]

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej a jak z Waszą waga? Ja odkąd dowiedziałam się o ciąży schudłam 2kg, choć staram się jeść zdrowo, ale nie mam apetytu wcale. Mogę się najeść 2 kesami. Tylko wciąż mnie pobolewa prawy jajnik I coraz bardziej się tym stresuje, a usg dopiero za 2 tygodnie. Czytałam, że to normalne że jeden jajnik ciężej pracuje podczas wczesnej ciąży, oby tak było :)
Ja na obiad robię spaghetti, żeby było dużo warzyw i akurat czerwone mięso wolowe, które rzadko jem, żeby mi żelaza nie zabrakło. Staram się bardzo różnicowac dietę i tylko zdrowe rzeczy jeść, głównie warzywa :) i nie wiem czy Wy macie takie wsparcie męża, ale mój jest wspaniały i ciągle coś dla mnie robi :) pod tym względem ciąża mogłaby się nie kończyć ;)
Moja na razie stoi, przy 188 cm ważę 71.5 kg kiedy wprowadziłam wagę do aplikacji to pokazało mi ze mam niedowage ale nadrobie na pewno :D co do jedzenia to tez czuje się jak bym mogła zjeść konia z kopytami a jak zaczynam jeść to ledwo ledwo [emoji14]

"Pociesze" Cię ze mnie też ciągnie, lykaj dużo magnezu pomaga trochę i odpoczywaj :) ja miałam owulacje z prawego i tak też mnie ciągnie, czuje go cały czas

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Bezpłatne prenatalne ze względu na jedno poronienie? Chyba za względu na wiek?

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Mam 24 lata :-) a badania ze wzgledu na poronienie. Musze tylko do skierowania na badania dolaczyc wypis ze szpitala kiedy wlasnie mialam poronienie. W poprzedniej ciazy tez mialam te badania za darmo :-)
 
reklama
Aaaa rozumiem :) masz szczęście bo w razie awaryjnej sytuacji możesz spokojnie iść na zwolnienie. Ja teoretycznie tez mogę iść ale na długo to nie da rady, są zbyt pazerni żeby mi płacić [emoji14]

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak to jest w prywatnej pracy -ja tak mialam w pierwszej ciazy I nawet jak sie przewrocilam kolo 20 tygodnia i noge skerecilam(zima lod pozliznelam sie ) I bylam na zwolnieniu lekarskim przez 3 tygodnie to mi tylko to minimum statutory pay zaplacili !!!!:realmad:
 
Do góry