reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Tutaj dopiero ciążę uważają po 12 tc wcześniej nic nie zrobią chyba że trafisz na lekarza który złamie ich zasady ja niestety trafiłam na debila który kazał się nie martwić i wziąć paracetamol...

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
A fakt paracetamol jest lekarstwem na wszystko w uk:crazy:
 
reklama
Poczytaj w necie o skutkach ubocznych zażywania no spy.Tez kiedyś nie wiedziałam, ale mnie ktoś z grupy uświadomił, że nie jest obojętna dla organizmu dziecka.Tylko lekarze jak mają do wyboru zostawić pacjentke z silnymi skurczami i bólami zagrażającymi plodowi wola przepisać no spe.Ona jakoś wpływa na napięcie mięśniowe u dzieci.Moze to nie jest taki defekt z którym nie można sobie poradzić w przyszłości,ale lepiej dmuchać na zimne.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Lepiej wziąć nospe, niż ma dojść do przedwczesnego poronienia. Od siebie mogę dodać żebyście brały duuuuuuuuuużo magnezu, np. aspargin. Ja od 20 tygodnia łykałam nospę jak pelikan i mojej małej nic nie jest. Sam lekarz kazał mi ją brać żeby wyciszyć skurcze przepowiadające. Dzidzia urodziła się zdrowa 10/10, więc nie martwcie się :) Wiadomo, jak jakieś wątpliwości to pytajcie od razu lekarza :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę duuuuuuuużo zdrowia i sił! <3
Kwietniowa mama 2017 :D
 
Tutaj strasznie podchodzą do ciąży, dla nich co ma być to będzie i oni nie pomogą ;/ tylko 2 usg przez całą ciążę, dziecko jak jest ułożone sprawdza położna RĘKĄ....

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
Niooo tu jest "selekcja naturalna"...

A co do polozenia dziecka sprawdzanego przez polozne reka -to moj syn byl w posladkwoej czego zdana nie odkryla dopiero prywatne usg w 31 tyg a potem jak to zglosilam to wyslali mnie na szpitalne w 35 tyg zeby potwierdzic...
 
Poczytaj w necie o skutkach ubocznych zażywania no spy.Tez kiedyś nie wiedziałam, ale mnie ktoś z grupy uświadomił, że nie jest obojętna dla organizmu dziecka.Tylko lekarze jak mają do wyboru zostawić pacjentke z silnymi skurczami i bólami zagrażającymi plodowi wola przepisać no spe.Ona jakoś wpływa na napięcie mięśniowe u dzieci.Moze to nie jest taki defekt z którym nie można sobie poradzić w przyszłości,ale lepiej dmuchać na zimne.

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Ale w necie wlasnie roznie mowia o no spie...
 
A ja myślałam że taki standard jak jest u nas to już wszędZie jest[emoji32] wiesz to trochę przerażające. U nas niby na NFZ są 4 usg w ciąży ale w praktyce większość lekarzy robi co wizytę a wizyty są co miesiąc. Dla mnie najgorsza byłaby ta niewiedzą ja już w poprzedniej ciąży żyłam od wizyty do wizyty tzn po wizycie byłam uspokojona że wszystko jest ok ale przed kolejna wizyta denerwowałam się czy się coś nie dzieje. Teraz też już tak mam. Kolejna wizyta na początku września a ja już się zastanawiam czy q dalszym ciaqgqi wszystko ok. Zanim urodzę to osiwieje[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja I Dagi89 bedziemy lyse do porodu;)
 
Lepiej wziąć nospe, niż ma dojść do przedwczesnego poronienia. Od siebie mogę dodać żebyście brały duuuuuuuuuużo magnezu, np. aspargin. Ja od 20 tygodnia łykałam nospę jak pelikan i mojej małej nic nie jest. Sam lekarz kazał mi ją brać żeby wyciszyć skurcze przepowiadające. Dzidzia urodziła się zdrowa 10/10, więc nie martwcie się :) Wiadomo, jak jakieś wątpliwości to pytajcie od razu lekarza :) Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie i życzę duuuuuuuużo zdrowia i sił! <3
Kwietniowa mama 2017 :D
Dzieki za info. a w bardzo wczesnej ciazy tez bralas? bo ja juz nie pamietam ale mi sie wydaje ze ja bralam w pierwszej ciazy ...ale to bylo ponad 7 lat temu....
 
Witam, można dołączyć?

To moja 5 ciąża, mam dwójkę dzieci jedni poronienie i jedna ciąża pozamaciczna za sobą. Mam nadzieje ze teraz bedzie dobrze.

Gratuluje wszystkim i trzymam kciuki/
Nie nadrobiłam wszystkiego ale postaram chociaż cześć jutro.
Rzuciło mi sie w oczy ze Dagi89 tez z UK jak ja i muszę Ci napisać kochana ze ja ze względu na swoje poronienie i ciaze ektopowa miałam juz dwa scany a to dopiero 7 tydzień.(na pierwszy za szybko mnie wysłali i był sam
Pęcherzyk a w piątek juz zarodek).
Zupełne inne podejście po przejściach. I byłam
U ginekologa na wizycie w szpitalu, położna widzi sie za tydzień ze mną.
W ogóle pierwsze dwie ciaze tez byłam bardzo zadowolona,
Miałam super położne i jak cos sie działo kierowały do szpitala. Także głowa do góry, bedzie dobrze. Nie ma innej opcji!!! A nas sie tez zawsze pytali czy planowane czy niespodzianka albo w kulturalny sposób bo chcieli wiedzieć czy w jakaś depresje nie wpadam czasem. Wpadłam jak poroniłam...
Może to zależy od miejsca, bo moja koleżanka w ciagu całej ciąży miała 13 scanow bo musieli sprawdzać co i jak.
hey -ja tez jestem z UK -witam:) -juz nas jest 3 lub nawet 4...
 
Przepraszam IsabellaSimon, wczoraj na szybko czytałam To racja co mówią o paracetamolu ale niestety moje dzieci maja czesto antybiotyki bo chorują I jak potrzeba to przepisują. Jeden plus tutaj ze za darmo leki czy dla dzieci czy dla kobiet w ciąży. A ja bardzo rzadko choruje ale nadrabiam w ciążach, mam nadzieje ze tym razem tak nie bedzie. W drugiej ciąży miałam trzy razy antybiotyk.
A widzisz, moja położna badając dziecko przez brzuch strzeliła wagę i pomyliła sie tylko o 200gramow, miałam
Ogromna nadzieje ze sie myli bo powiedziała 4.5kg No i dziecko ważyło 4.7kg. Największe wtedy na sali po porodzie.
Moim zdaniem dużo zależy tez na kogo sie trafi. Na szczęście nie mogę narzekać i tez Ci tego życzę. Wszędzie trafiają sie jakieś konowaly, mojej koleżance w Polsce lekarz prywatnie poprowadził ciaze i do 13 tygodnia nie zauważył ze ciąża jest w jajowodzie i dopiero jak jajowod peknal i o mało koleżanka nie umarła otworzył oczy.
Oczywiście wszystkim tutaj mamusiom życzę powodzenia i musi byc dobrze, nie ma innej opcji. Będe starała sie Was nadrobić ale czeka mnie przeprowadzka i juz mam dość
 
reklama
Dzień dobry :)
Też nie wiedziałam o no spie. W pierwszej ciąży ginekolog przy byle okazji mówił że mam brać i to tą forte.
Wieczorem byłam w szpitalu bo strasznie bolał mnie brzuch, dół pleców i do tego zaczęło się plamienie. Wcześniej tak nie miałam, przeczytałam czego to mogą być oznaki i się wystraszyłam. A w szpitalu trafiłam na doktorkę która do mnie z tekstem "przecież to Pani druga ciąża więc co tak Pani panikuje?" . Na szczęście okazało się, że to nic poważnego ale była nieuprzejma i bardzo niedelikatna. I to chyba normalne, że się wystaszyłam. Okropna kobieta! :/ Ale najważniejsze, że nic złego się nie dzieje
 
Do góry