reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2018

Trzebaby ta nospe jeść jak dropsy żeby wystąpiły te "skutki nieobojętne dla organizmu dziecka" jak z resztą z każdym lekiem bywa, poza tym nie ma żadnych badań na ten temat szkodliwości nospy tylko "ktoś tak powiedział". A jeśli chodzi o skurcze i bóle to jak są takie już straszne to lekarz nie daje nospy bo ona nie ma aż takiego działania żeby je zahamować. I myślę że zakładając że dzieci mają po nospie problem z napięciem mięśniowym (rzekomo) to ja jako matka wybrałabym to że moje dziecko nie zamyka buzi ale je urodzić, a nie wierzyć w jakieś czary mary i odmówić jej przyjęcia tłumacząc lenistwem lekarza.

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja myślałam że taki standard jak jest u nas to już wszędZie jest[emoji32] wiesz to trochę przerażające. U nas niby na NFZ są 4 usg w ciąży ale w praktyce większość lekarzy robi co wizytę a wizyty są co miesiąc. Dla mnie najgorsza byłaby ta niewiedzą ja już w poprzedniej ciąży żyłam od wizyty do wizyty tzn po wizycie byłam uspokojona że wszystko jest ok ale przed kolejna wizyta denerwowałam się czy się coś nie dzieje. Teraz też już tak mam. Kolejna wizyta na początku września a ja już się zastanawiam czy q dalszym ciaqgqi wszystko ok. Zanim urodzę to osiwieje[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja to samo teraz będę się denerwować ale dobrze ze chociaż prywatnie mogę iść, zanim sama zaszłam w pierwszą ciążę myślałam że to bajki ale jak zadzwonilismy żeby umówić się do położne to pierwsze pytanie jakie zadali to "chcieliście czy do usuniecia" wtedy juz wiedzieliśmy ze będzie wesoło.... potem co bylo to już nie ma co pisać bo tragedia, teraz podjedziemy do tego inaczej bardziej stanowczo. Będzie dobrze, musi być dobrze :)

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też pierwsze słyszę że no spa szkodzi... w obu ciazach bralam, fakt dopiero w 3 trymestrze,ale brałam na skurcze

synuś 12.2011
cora 02.2014
aniołek 05.2017
Ona wpływa na napięcie mięśniowe u dzieci.Oczywiście nie jedna czy dwie tabletki tylko jak się tego bierze dużo.Też kiedyś o tym nie wiedziałam,ale z tym jak z wszystkim trzeba zachować umiar.

Napisane na SM-T113 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja to samo teraz będę się denerwować ale dobrze ze chociaż prywatnie mogę iść, zanim sama zaszłam w pierwszą ciążę myślałam że to bajki ale jak zadzwonilismy żeby umówić się do położne to pierwsze pytanie jakie zadali to "chcieliście czy do usuniecia" wtedy juz wiedzieliśmy ze będzie wesoło.... potem co bylo to już nie ma co pisać bo tragedia, teraz podjedziemy do tego inaczej bardziej stanowczo. Będzie dobrze, musi być dobrze :)

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
Musi być dobrze[emoji4] dobrze że macie możliwość pójścia na prywatna wizyte.

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a macie jakieś bóle? Mnie cały czas ciągnie prawy jajnik, z niego też była owulacja normalne że czuje go cały czas?

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
Mine wlasnie tez ! Juz mysle o najgorszym o pozamacicznej. Za dużo czytam! Za dużo analizuje![emoji85][emoji85][emoji85]

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli mogę się wtrącić, ja brałam nospę pierwsze dwa trymestry, dziecko zdrowe i bez problemów. Nospa na "stawianie się" macicy i różowe plamienia z ektopii. Niespecjalnie pomogła ale też nie zaszkodziła
Swoją drogą, niesamowite, niektóre z Was słyszały już serduszko a są przecież takie, które jeszcze nie wiedzą, czy są w ciąży z terminem na kwiecień :biggrin2:
 
Witam, można dołączyć?

To moja 5 ciąża, mam dwójkę dzieci jedni poronienie i jedna ciąża pozamaciczna za sobą. Mam nadzieje ze teraz bedzie dobrze.

Gratuluje wszystkim i trzymam kciuki/
Nie nadrobiłam wszystkiego ale postaram chociaż cześć jutro.
Rzuciło mi sie w oczy ze Dagi89 tez z UK jak ja i muszę Ci napisać kochana ze ja ze względu na swoje poronienie i ciaze ektopowa miałam juz dwa scany a to dopiero 7 tydzień.(na pierwszy za szybko mnie wysłali i był sam
Pęcherzyk a w piątek juz zarodek).
Zupełne inne podejście po przejściach. I byłam
U ginekologa na wizycie w szpitalu, położna widzi sie za tydzień ze mną.
W ogóle pierwsze dwie ciaze tez byłam bardzo zadowolona,
Miałam super położne i jak cos sie działo kierowały do szpitala. Także głowa do góry, bedzie dobrze. Nie ma innej opcji!!! A nas sie tez zawsze pytali czy planowane czy niespodzianka albo w kulturalny sposób bo chcieli wiedzieć czy w jakaś depresje nie wpadam czasem. Wpadłam jak poroniłam...
Może to zależy od miejsca, bo moja koleżanka w ciagu całej ciąży miała 13 scanow bo musieli sprawdzać co i jak.
 
Hej [emoji6] mdłości mnie maltretują, do tego ta niepewność... Mam nadzieję, że uda mi się załatwić tą wizytę po 27 sierpnia, jak nie to dopiero 14 września do Polski lecę i 28 wracam...

Napisane na HTC One A9s w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
O rety, a jak to wygląda jeśli ciąża jest zagrożona? Strasznie się cieszę że u nas jest taka możliwość. W pierwszej ciąży poszłam na l4 pod koniec 6miesiąca. Naprawdę odpoczęłam i wszystko że spokojem przygotowałam na przyjście córci na świat. Wtedy nie wiedziałam jeszcze co mnie czeka[emoji6]

Napisane na HTC Desire 530 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmmm tak naprawde to mysle ze zalezy od pracodoawcy w pierwszej ciazy bylam dzikei bogu zdrowa I tylo raz zima sie przewrocilam noga spuchla jak balon I nie moglam chodzic -bylam na zwyklym zwolnienu lekarskim na noge bo extra ciezar of rosnacego brzucha nie pomagal...a poniewaz pracowalam w pryawatnym gabinecie dentystycznym to nawet mi nie zapalcono tylko dostalam takie rzadowe minium na tydzien jak jestes chory -co jest smieszna kasa:crazy:
Teraz pracuje w panstwowej sluzbie zdrowia to zupelnie inaczej ja juz mam 10 miesiecy pelnoplatnych wypracowanych plus kolejne 20 na pol pensji -gdybym byla na zwolenieniu lekarskim-ale tak jak mowie w UK ze wzgledu na ciaze nie daja

Moja psiapsiola jak byla w zagrozonej ciazy po uprzedniej starcie dziecka w 24 tyg to szkola w ktorej pracowala jej "delikatnie zasugerowala "zeby sie sama zwolnila....
 
Do góry