reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

hey
ja po usg, dzidzius bardzo ładnie sie zaprezentował, ma troche ponad 5 cm, wszystko wygladalo dobrze na scanie wiec nie zdecydowalam sie ( poki co) na pappa. pani technik powiedziala ze niec nie wskazuje zeby bylo nie tak a mam jeszcze czas zeby sie zastanowic. termin wg scanu na 27 kwiecien, jest o 3 dni młodszy niz wynika to z miesiaczki, ale mam sie tym nie przejmowac. płci na razie nie bylo widac.
Kitki moj gin dokładnie to samo mówiła mi o gumkach w czasie seksu, juz kiedys o tym pisałam. ja nie uzywam bo nie lubie ale z tego co wiem to sa zalecane.
 
reklama
Kitki - jaka to jest średnia długość szyjki? Moja pani doktor zawsze zaznacza, że moja szyjka ma długość 2? Chciałabym porównać, żeby wiedzieć czy problem gumek mnie też dotyczy?! Póki co lekarka nic nie wspominała na ten temat i chyba będę musiała dopytać jej na następnej wizycie, ale to dopiero 13.11
 
My z mężem nigdy gumek nie używaliśmy więc jak bym mu teraz w ciąży powiedziała, że mamy używać to chyba by mnie śmiechem zabił :-)Ale ufam mojej lekarce i gdyby mi kazała to na pewno bym się dostosowała.

Szczerze mówiąc mi jak na razie nie mówiła jaką długość ma szyjką, w pierwszej ciąży to dopiero na późniejszym etapie jak już miałam spory brzuszek. Ja na początku miałam szyjkę 4 cm potem mi się skracała, ale to też bardzo indywidualna sprawa i są kobiety które od początku mają np. 2 cm i taka ich uroda więc chyba nie można tego za bardzo porównywać.

Co do jelit to chyba rozumiem kitki o co Ci chodzi bo ja też to mam, w pierwszej ciąży było podobnie, czasami miałam takie skręty kiszek, albo chwilowe skurcze i tak mi się wszystko przelewało. Myślę, że to kwestia tego że trzeba zrobić miejsce dla brzuszka i wszystkie narządy muszą się "ścisnąć".

Co do badań genetycznych papa itd nie wypowiem się bo mnie nie dotyczą i nie planuje robić na własną rękę.
 
Renia, jestem, żyję, podczytuje Was, ale ostatnio się średnio czuję i nie chciało mi się pisać. Na chwilę obecną mdłości trochę ustąpiły, chociaż czasami zdarzają mi się jeszcze wymioty. Poza tym zaczęła mi lecieć krew z nosa i strasznie boli mnie kręgosłup po całym dniu w pracy. Od listopada chcę iść na L4, bo nie chcę się męczyć 8 godzin dziennie przy kompie.
Co do ruchów - ja niestety jeszcze nie czuję, ale mój mąż ostatnio zaczął kłaść ucho na moim brzuchu, na spojeniu łonowym i mówi, że słyszy takie bąbelki :) Szkoda, że ja nie mogę usłyszeć :(
Co do seksu - uuu u nas nie za bardzo ostatnio jakoś. Może to dlatego, że walczę z okropnym bólem głowy i mąż nie chce mnie męczyć... Nie wiem, muszę go zapytać o co kaman;-)

Poza tym czeka mnie wizyta u onkologa, bo mam guczolako-włókniaka w piersi i ostatnio zaczęła mnie bardzo kłuć i boleć, więc muszę iść na wizytę sprawdzić, czy wszystko w porządku.

Chciałabym już zacząć robić jakieś zakupy dla maluszka, ale nie wiem co będzie. Poza tym nas również czeka malowanie salonu i sypialni, ale z tym musimy poczekać jeszcze jakieś półtora miesiąca:crazy:
 
Ale dziś spiaca pogoda, do tego zimno az się nie chce z domu wychodzić :-(

Moja ginekolog nic nie mowila o sexie w prezerwatywie, zresztą my nie używamy, ale tak sobie mysle ze gdyby szyjka była zbyt krotka to raczej lekarz zalecilby brak sexu, ale to takie moje domyślania. Ja nie wiem jaka mam dlugosc, wystarczy ze gin mowi ze jest dluga.

Karolina i aniabuuu gratki pozytywnych wieści z wizyt :-)

Dzoana to koniecznie wybierz się do lekarza, mam nadzieje ze wszystko jest ok.

Kitki zdarzają się lekarze z powolania, fajnie ze tak trafilas. A czemu Twój lekarz nie przepisal tych zastrzykow wcześniej?

Ania12344 Apap można w ciąży.
 
Hej :) Ale macie fajne brzuszki :) ja jutro będę w 14 tyg i ani widu ani słychu :) oprócz mdłości to bym nawet nie wiedziała, że jestem w ciąży :) nie mam jeszcze brzuszka, bo po schudnięciu zostało mi trochę skóry .. no ale zobaczymy :)
 
eeehhh pisałam post z komórki naprodukowałam się a mi większość ucięło...
A pisałam że czuję maluszka w brzuszku ;) Ledwo co się poskarżyłam że ucichło a tu tearz leżę i już mnie 2 razy kopnął!!
Dzoana to dobrze ze nie zniklas, pisz czesciej :)
Co do sexu to u nas nie najgorzej no ale ostrozniej niz przed ciaza..
Nie wiem co mi lekarz powie na nastepnej wizycie odnosnie szyjki, wczoraj jak dluzej w kuchni postalam to klulo mnie w kroczu :baffled: Potem juz caly wieczor odpoczywalam, z Damianem mnie tak kłuło ale od 30tyg i wtedy sie szyjka skrocila...
 
reklama
Do góry