reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

Ja ostatnio miałam 3kg na plusie ...a dziś do kościoła założyłam moje czarne jeansowe gumki i weszłam w nie bez problemu zapiełam sie tez bez stresu :) :)spodnie biodrówki ...
 
reklama
Anita witam w naszym gronie :)jesli przeoczyłam nowe mamusie to przepraszam bardzo ...wszystkie nowe mamy witam równie serdecznie na naszym kwietniowym forum;)tzn ze mamy 2blizniacze mamusie ?:)oj będzie sie działo !:)super
 
To i ja jutro się zwaze z ciekawości, ostatnio miałam 1,5 kg na plusie.

Marzenka okropne to co przeszlas :-( ja bym chyba wa takiej sytuacji nie decydowala się na więcej badan jeżeli do tej pory wychodzily dobrze...
 
Musze was trochę nadrobić popatrzeć na kiedy macie terminy, tak czytam ze macica twardnieje ruchy czujecie hmmmmm a moje serduszka nie chcą mnie pokopać ;( może dlatego ze dopiero niedawno do mnie dotarło ze będę miała bliźniaki ;) to był szok.
 
Dziewczyny, ja w pierwszej ciąży prawie nie czułam ruchów córeczki, dopiero pod koniec ciąży czułam, że się przeciąga, ale nigdy nie zaznałam kopniaka :/ Teraz jestem w 16 tc i już czuję wyraźne kopniaczki ale skierowane w dół :) Wszystko zależy chyba też od samego dzidziusia. Annika - najlepiej umów się na wcześniejsze usg lub idź do swojej przychodni i poproś o zrobienie ktg, będziesz miała pewność że z dzidziusiem wszystko jest w porządku bo stres do czasu wizyty Cię wykończy. Moja pierwsza córcia mimo tego, że w brzuszku była bardzo spokojna - teraz jest wulkanem energii :) Myślę, że mój dzidziuś wierci się tak bardzo przez cukrzycę ciążową...
 
To moja druga ciąża a juz zapomniałam jak to jest ;) na ból głowy mogę wziąć Apap? Jakoś staralam sie nie brać ale dzisiaj juz tego nie zniosę :/
 
Marzenko to straszne co przeszłaś w każdej z poprzednich ciąż. Trzymam kciuki, że tym razem będzie spokojniej i okaże się, że dzidzia jest zdrowa od początku do samego końca.
 
Marzenka to straszne co przeszlas ale teraz twoje dzidzi teraz jest zdrowe !!!nie ma wgl innej opcji przecierz :tak:! Fajny masz bebzonik bardzo ciazowy ;) co do ruchow to moje dziecie bardzo daje o sobie znac tylko patrzec a maz poczuje ;)
 
reklama
hej
weekend weekend i po weekendzie... i znów kierat;-)

Marzenka - dużo przeszliście z mężem. Ja czytałam trochę o tych badaniach inwazyjnych, jest nawet taki wątek o amniopunkcji na forum i z niego można wywnioskować ze jeśli usg wychodzi ok, jest odpowiednia przezierność, kosc nosowa itd. to po amnio tez okazuje się ze dzidziuś zdrowy, jak masz dobre usg to ja bym chyba nie robiła amnio, NIFTY chyba bada mniej niż amnio, poza tym jeśli wykarze jakąś poważna wadę a chcielibyście terminować ciążę to i tak musi być amnio zrobione bo nifty nie jest podstawa do terminacji. Trzymam mocno za Was kciuki aby było wszysko ok, i nie zazdroszczę podejmowania decyzji. Kurcze będzie dobrze, wierzę w to:-)

Ja jutro mam genetyczne i pappa, już się boje oczywiście, najbardziej tego pappa bo mam 35 lat, do tego dwa poronienia, inne obciążenia, wiec jak mnie statystycznie podliczy to wydaje mi się ze ryzyko może wyjść duże, ale obiecałam sobie ze jeśli usg wyjdzie dobrze to mam w nosie ten pappa, nie będę go czytac i się stresować, bo wiadomo jak ziarenko strachu zostanie zasiane to zacznie kiełkować a kolejny krok to amnio a tego się boje jak ognia. Najchetniej nie robiłabym tego pappa ale moi dwa ginekolodzy naciskają, ze to niby ważne, ze same korzyści itd.:baffled:
w piątek byłam u reumatologa oczywiście prywatnie bo państwowo to zapomnij na ten rok i trafiłam na spoko babkę. Po pierwsze powiedziała ze przy moim obciążonym wywiadzie powinnam brac acard i clexane w brzuch i ze jeśli chodze prywatnie to clexane na 100% czyli ponad 300zł miesięcznie i zaproponowala zebym przyszła w poniedziałek na NFZ do niej do przychodni to wtedy da mi na cały pakiet badan reumatologiczny bo prywatnie to tez kilkaset zł i ze wtedy tez wypisze mi clexane ze zniżka na R:-) ze wie ze sa kolejki ale ze względu na ciaze nie mogę czekac i ze mnie przyjmie od ręki:-) w szoku bylam ze tak sama z siebie, ze sa jeszcze jacyś "ludzcy" lekarze

dziewczyny czy bolą Was jelita? Jak się położe na boku to tak jakby drętwiał mi brzuch i jak się próbuje obrócić to mnie boli, jakbym skurcz miała (nie umiem tego opisac) później jak zmienie pozycje to mi się tam wszystko jakos "układa" w srodku i jest ok. Najwygodniej mi na plecach ale wiem ze tak długo się spac nie da. Zastanawiam się czy tez tak macie czy tylko ja? bo jeśli tylko ja to może to od nadmiaru leków mnie tak boli wszystko

co do seksu to mi się średnio chce ale rozumiem potrzeby faceta, tylko mój gin wymyslil zebysmy prezerwatyw używali:baffled: bo ze niby mam już szyjke sredniej długości i ze lepiej ja chronić a niby sperma może wpływac na skurcze (nie wiem teraz czy później) i ze lepiej żeby nie było z nia kontaktu. Co myślicie o takiej teorii???
 
Do góry