reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

A jeszcze odnosnie plci to kiedys czytalam, ze chyba do 13 tc narzady plciowe plodu wygladaja praktycznie identycznie, tzn dziewczynka ma na wierzchu cos co przypomina ptaszka :-D nawet w necie takie zdjecie porownanie bylo. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi sie przypomnialo.
 
reklama
Ania witaj :-) Ja też ciągle bym spała ale nie da się przy szalejacej córeczce ;-)
Ja dzisiaj czuje się lepiej niż wczoraj, idziemy zaraz na festyn szkolny z rodzinką oby nie padało :-)
 
A jeszcze odnosnie plci to kiedys czytalam, ze chyba do 13 tc narzady plciowe plodu wygladaja praktycznie identycznie, tzn dziewczynka ma na wierzchu cos co przypomina ptaszka :-D nawet w necie takie zdjecie porownanie bylo. Nie wiem ile w tym prawdy ale tak mi sie przypomnialo.


Wiem o tym, sama mam książkę "Ginekologia i położnictwo" i widziałam na rysunkach fazy tworzenia się płci ( moja mama jest pielęgniarką). To było tylko moje luźne spostrzeżenie i napisałam, że przecież mogę się mylić...Tylko zdziwiłam się, że lekarz zrobił sam z siebie taką fotkę, choć nawet nie wspomniałam o płci.
 
Myślę, ze w moim przypadku lekarz szukał czegoś co wystaje. Nie wiem, nie nakręcam się na dziewczynkę bo choć dał nam 90% to jednak sam przyznał,że w praktyce może się okazać za 4 tygodnie, że to chłopiec. W 16 tygodniu określi na 100% i wpisze w kartę ciąży.
 
Milady, dokładnie ja też słyszałam że na tak wczesnym etapie to lekarz poznaje po ułożeniu pęcherza moczowego. Chociaż moja ginka mimo, że ostatnio mierzyła wielkość pęcherza to płci szukała między nogami :)
 
Annika, jak przeglądałam moje zdjęcia z usg, to też mam jedno tak jakby w takim ujęciu. Ale jest tak niewyraźne, że i tak nic tam nie widzę.
A o płci na mojej wizycie też nie było mowy. Ja nie pytałam, bo wydawało mi się, że jeszcze za wcześnie i chyba wolałabym wiedzieć później, ale z większą pewnością. A nie, żeby lekarz miał zgadywać i ja bym się już jakoś nastawiła a potem by się zmieniło.

Dziewczyny mam takie pytanie, a widzę, że Martita już się wypowiedziała. Kupujecie dziecku nowe ubranka czy używane? Bo ja się waham czy zdecydować się na takie mega paki używanych ubranek z Allegro czy może lepiej kupić nawet mniej, ale nowe ze sklepu. Z Allegro chyba będzie taniej, ale z drugiej strony nie wszystkie pewnie będą w dobrym stanie i niekoniecznie wszystkie będą mi się podobać. A tak wiem, że w sklepie wybiorę to co mi się spodoba i to co potrzebuję. No i radość z zakupów, a potem używania pewnie większa. Wiem, że jeszcze wcześnie, ja teraz jeszcze kupować nie będę, ale tak już się powoli zastanawiam co lepiej.
 
reklama
Co do kupienia ubranek używanych z Allegro to chyba bym się nie odważyła. Nie mam żadnych informacji od kogo są te ubranka i co się z nimi działo. Za to nie mam żadnego problemu z braniem ubranek od znajomych, nie mam potrzeby wydawania pieniędzy na ciuszki "na chwile" tym bardziej że jest sporo innych wydatków w tym okresie.
 
Do góry