reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2016

To będzie moje pierwsze dziecko, więc będę się bardzo cieszyła niezależnie od tego czy będzie dziewczynka czy chłopiec.
Chociaż po cichu marzy mi się większa rodzinka, więc wtedy fajnie jak np. jest starszy brat i młodsza siostra. Ale zobaczymy jak wyjdzie.

Ja na razie nie planuje mówić nikomu o ciąży, dopiero po pierwszym trymestrze. Mam nadzieję tylko, że zdrowie mi dopiszę i dam radę pracować normalnie.
 
reklama
U nas na razie wie najbliższa rodzina :-)

Polianna - córka może przywyknie do tej myśli, zobaczysz na pewno będzie się cieszyć.

Mojego męża dopadło jakieś przeziębienie. Na razie trzyma się z daleka ode mnie, żeby mnie nie zarazić :-)
 
WWitam kwietnióweczki, właśnie zapisałam się do forum. Też mam termin na kwiecień, co prawda mój giń twierdzi, że bardziej prawdopodobny jest marzec ale bardziej wierzę swoim wyliczeniom ;-)
Dziewczyny czy macie jakieś dolegliwości czy czujecie się super, to moja druga ciąża, w pierwszej nie miałam żadnych mdłości, nudności itp, teraz jest inaczej, znacznie inaczej :)
 
Polianna to pewnie taka pierwsza reakcja na wiadomość.

Stacy zdrowia dla męża i zdecydowanie go unikaj bo przeziębienie w ciąży żadna przyjemność.

K4rob witaj!
Ja mam dokladnie to samo pierwsza ciaza bez przykrych dolegliwości a teraz jest zupełnie inaczej: Kreci mi się w glowie, mam mdłości.
 
Witam nowe Koleżanki :-)
Byłam dziś u innego ginekologa i od razu zrobił mi USG. Zaniepokoiła mnie ta wizyta, gin miał same dobre opinie a tu... Rozmawia ze mną mając gumę w ustach a w trakcie USG w drugiej ręce trzymał telefon i rozmawiał z żoną... Ale to nie o to chodzi. Powiedział, że kartę ciąży założy na drugiej bądź trzeciej wizycie i dostałam dwa leki na podtrzymanie. Jeden to
duphaston a drugiej nazwy nie potrafię rozszyfrować. Powiedział, że ciąża rozwija się prawidłowo więc po co te leki :-( zbył mnie gdy pytałam i tylko skasował za wizytę :-(
 
Martita - trzymam się od męża z daleka:tak:

lunka - jakiś dziwny ten ginekolog. Zastanawia mnie fakt, po co dał Ci leki na podtrzymanie skoro wszystko jest ok?:confused2: Miałaś jakieś plamienia? W ogóle to bezczelny facet, nie dość że płacisz za wizytę to jeszcze ma Cię gdzieś. Wytłumaczył Ci dlaczego nie założy Ci karty?
 
Ostatnia edycja:
Lunka cos juz bylo widac na usg? :-)
Lekarze z tego co pamiętam tak wcześnie nie zakładają kart ciąży, tym bardziej jak na usg jeszcze nie widac serducha.
Z tymi lekami na podtrzymanie to faktycznie przesadzil, a nie mówilas mu o tych bolach brzucha? Może dlatego?
 
Witajcie Agata i K4rob :-)
Lunka w pierwszej ciąży dostałam kartę ok 9 tygodnia a miałam już kilka wizyt za sobą, denerwowałam się ponieważ dwie koleżanki twierdziły że miały karty "od razu" (pytanie kiedy były pierwszy raz u lekarza) pamiętam nawet że wracając z wizyty gdy "znowu" nie dostałam karty popłakałam się, że pewnie nie wszystko jest ok. Myślę, że najwcześniej zakładają po wizycie kiedy słychać serduszko. A kiedy dokładnie to pewnie co lekarz inna praktyka - tak jak z witaminami.
Ważne aby była założona do 10 tygodnia, tzn żeby mieć potwierdzoną pierwszą wizytę przed 10 tyg. (w Polsce potrzebne do becikowego)

Dziś wypada mi termin @ w nocy miałam bóle ale teraz jest ok. Rano poszłam na betę żeby widzieć ile od piątku przybyło, wyniki po 15:00
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam nowe mamusie. U mnie dalej spokój, objawów brak póki co. Jeszcze 3 tygodnie do wizyty. Wtedy się wszystko rozstrzygnie...
 
Do góry