reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe blizniaki

Niczka- brzusio super, ale ja mam chyba wiekszy tzn. na pewno inny ksztalt- no i nie wiem czy to dobrze ze tak rosnie;-):nerd:, bo czuje sie jak tonowy slonik:-):tak:. Jak zrobie sobie zdjatko to tez wkleje! No a jutro mam nadzieje ze dowiemy sie co bedziemy mieli, no i oczywiscie mam nadzieje ze maluszki rozwjiaja sie jak nalezy. Bo juz tak sobie myslalam ze przy tym naszym tegorocznym pechu to chyba nic sie zlego nie przydazy moim babelkom:szok::-(. No ale musze byc dobrej mysli- bo i tak nie bede w nocy spac!
A tak wogole Niczka to ja tez mam taka nadzieje ze nasz pech dosiegnal juz limitu:angry:, no bo ile mozna:no:.
 
reklama
Niczka sliczny brzucholek!:tak::-) Tylko ze sie z lekka przerazilam patrzac na niego, bo ja dopiero w 17 tc jestem, a moj brzuch stanowczo wiekszy od Twojego!:szok::szok::szok: a jeszcze ok 2-3 tyg temu nie bylo prawie wcale go widac... Kurcze, to juz nie wiem co to bedzie za kolejnych pare tygodni...:szok::szok::szok:
Te bolesne ruchy juz jakby troche ustepuja, bo dzis tylko 2 razy poczulam, a reszta byla delikatna:-) Wiec moze to maluch jakos tak byl niefortunnie ulozony ze mi gdzies tam w te najbardziej tkliwe miejsca boksowal...
Tez bym chciala karmic piersia, przede wszystkim ze wzgledow finansowych , bo wiem ile na sztuczne mleko idzie. Mlodszej corci juz na szczescie nie karmie piersia (od ok 4 m-cy), bo inaczej to bym nie wyrobila - dwa cyce, trojka krasnali do wykarmienia..hmmm:no: ciezko by bylo:-D Zamowilam sobie taka poduszke dla ciezarnych, bo juz na prawde ciezko mi z moim brzuszyskiem dogodna pozycje do spania znalesc, wiec moze poduszka pomoze... o taka wlasnie: Poduszka Uniwersalna MAX - Monogram (490146602) - Aukcje internetowe Allegro
jak ja wyprobuje to dam Wam znac jakie sa rezultaty;-). A pozniej fajnie, bo przydatna bedzie przy karmieniu piersia blizniakow:-)
Niczka Mi sie brzuch napina juz od ok 3 tyg, nieprzyjemne uczucie, ale lekarz mowil ze jak tych skurczy jest do 10 na dzien to jest wszystko ok. No chyba ze na prawde bojesne mocno sa,to wtedy zglosic. A, a jak sie ciut bardziej czyms zmecze to u gory brzucha czuje cos takiego jakby kolka mnie lapala, taki klujacy bol...:-( Czy ktoras z Was tez tak ma moze???
Jola no co Tyyy, po takiej ilosci pecha, to juz limit wyczerpalas w zupelnosci i teraz to juz tylko lepiej musi byc!!! I bedzie:tak::tak::tak:
 
Liliann ja tez ze wzgledow finansowych (bardzo) chcialabym karmic cycuchem
Poduszka super, hmmm nie wiem czy nie zamowie jej u mikolaja. Jak dostaniesz to koniecznie daj znac jak sie sprawdza
ja synka karmilam gdzies do 7 , no moze 8 miesiaca, mysle ze to wystarczy, ladnie jadl kaszki i inne rzeczy, nie bylo sensu na sile ciagnac.

Ja taki brzuch mam prawie od poczatku hihi, wiec mi sie zdawalo ze jest ogromniasty. szczegolnie ze mam kolezanke co jest o miesiac do przodu z ciaza i ona ma ledwo widoczny wzgorek.

ja miewam kolki, szczegolnie jak chodze. ale ja mam zawsze od dolu po prawej stronie, tez sie tym martwilam.
A to dobrze z tymi skurczami ze juz mogabyc, tyle ze moje czesto sa bolesne. Pogadam z lekarka o tym.

Jola daj znac jak bylo na usg.....
 
Czesc dziewczyny. Niczka brzusio fajowy i nie tak znowu duzy. Troche zazdrosze bo ja 14 tydzien a brzuch juz mam mniej wiecej taki jak ty! Wczoraj bylam na wizycie u poloznej i mierzyla mi go (tu w UK na kazdej wizycie mierza centymetrem wysokosc dna macicy i przekladaja to na wiek ciazy). No i co? 18 cm!!!:szok: Wiec mowiac prosciej moj brzuch jest rozmiaru 20 tygodniowej ciazy pojedynczej! Ojoj nie wiem co bedzie potem jesli juz teraz jestem 6 tyg "do przodu"...:no:
Tez okazalo sie ze mam bardzo niskie cisnienie 90/60 no i polozna mowi, ze stad moze ten moj ciagly bol glowy. Ja juz sama nie wiem, bo glowa boli non stop od kilku juz tygodni, a do tego dochodza jeszcze zawroty glowy i coraz wieksze problemy z oddychaniem. Od dzis mam brac dodatkowa dawke zelaza wiec poczekam z nadzieja ze to pomoze...
Co do nowych dolegliwosci od od paru dni boli mnie w kroczu, konkretnie kosc lonowa, szczegolnie jak dluzej pochodze. Z tego co pamietam to ty Niczka mialas cos podobnego. Kiedy u ciebie zaczely sie te bole i co ci lekarz na to powiedzial? No i jak sytuacja wyglada teraz? Mam nadzieje, ze bole ustapily i ze to nic powaznego.
Liliann dzieki za pomysl z poducha, moze tu w uk tez znajde cos podobnego...tylko napisz czy faktycznie sie sprawdza. No i super ze dzidzius postanowil cie jednak jeszcze troche pooszczedzac i zwolnil z tymi bolesnymi ruchami:tak:. teraz napewno jestes duzo spokojniejsza w tej sprawie. Ja dopiero zaczynam cos czuc, ale ciezko mi powiedziec czy to faktycznie dzidzia, czy moze jelita...
Jola ja teraz czekam na list ze szpitala z data wizyty u tego lekarza consultanta. Napisz czym sie roznia wizyty u niego od wizyt u poloznej. Z czasem napewno sama sie dowiem, ale juz teraz jestem ciekawa. acha, a czy mialas jakis jeszcze dodatkowy scan miedzy tymi w 12 i 20 tyg? (nie liczac tego na syndrom downa).
No i koniecznie daj znac jak tam po twoim dzisiejszym scanie!!!!:tak: mam nadzieje wszystko poszlo dobrze i tez ze w koncu dowiedzieliscie sie jakiej plci bedziecie mieli dzidziusie!:-)
 
Jola skorzystalam z tego linka co podalas i wszystko dobrze tylko nie wiem jak skopiowac suwak do swoich wiadomosci na forum...:-(
 
:no:Hej dziewczyny, wlasnie sie obudzilam po krotkiej drzemce-tak mie glowa boli ze chyba peknie:-:)no::angry:. Mialam bardzo ciezka noc- wstawalam kilka razy zeby powitac ponownie sie z kibelkiem:szok:, dzis caly dzien tak mi jest niedobrze ze jak pojechalismy na ten scan to myslalam ze tam nie wyrobie:no:. Niestety nasz pech jeszcze sie nie skonczyl:szok::szok::szok::szok::no::no::no:. Jechalismy tam z nadzieja ze powiedz nam ze dzidzie rozwjiaja sie dobrze i jest wszystko ok! niestety pani nie byla zbyt rozmowna. Przy pierwszej dzidzi to jeszcze nam cos tam pokazala, a przy drugiej zamilkla i tak z 15minut mierzyla i mierzyla ta glowke no i na koncu powiedziala ze ona widzi cos niepokojacego, ale dokladnie nie morze okreslic bo dzidzia patrzy twarza do dolu- rozmiar jest nie taki i cos z mozgiem- sama nie wiem:no::-(. Tak skonczyl sie nasz scan, czekalismy troche, potem wyszla i pokazywala cos tam innej osobie, a na koncu umowili mnie na scan za tydzien. No i nie wiem nawet dlaczego:baffled::baffled::no:. Moj maz pobladl i taki jest zdenerwowany ze tylko klepie moj brzusio i mowi ze te jego coreczki musza byc zdrowe. No bo to dwie dziewczynki,a on tak bardzo chcial chlopaka. No ale teraz to mi wszystko jedno bo nawet nie potrafie sie cieszyc. Wiedzialam ze to by bylo zbyt piekne zeby wszystko bylo ok:frown::sad::sad::sad:. No i jeszcze te czekanie. A tak wogole to dzidzie ulozone sa twarza w twarz, czyli leza jedno pod drugim- po tej samej stronie nozki i glowy.
 
Iwee wizyta z konsultantem, byla szybka, przed nim polozne ze szpitala zbadaly
mi cisnienie, potem mocz a pozniej nastepna przyszla pobraz krew- to w 14tygodniu na wszystkie badania. On przyszed zapytal czy wszystko ok- powiedzial ze jezeli wszystko bedzie ok to porod mam w 38tygodniu, przepisal zelazo, kwas foliowy i powiedzial ze duzo informacji znajde na stronie TAMBA.co.uk, ale to po angielsku, no i wcale nie jest taka dobra. No i to chyba bylo wszystko.
 
Jola kochana, trzymam kciuki zeby w nastepny skanie wyszlo ze wszystko ok. Moze sie dzidzia zle ulozyla, moze to tylko z tego wynika.
A kotry to tydzien u ciebie? Co mieli teraz sprawdzac? To juz to polowkowe usg?
Moje dzidzie tez sa ulozone glowakmi do siebie, jedna nad druga.
Tez lekarzowi ciezko bylo wszystko u obydwu zbadac. Nie chcialy kooperowac.

Niemniej, trzymam kciuki za was.

Iwee mnie w kroku zaczelo tak bardzo mocno bolec jakos miesiac temu.
Teraz , po odpoczynku, zelzalo, chwilami wogole nie boli. Malo chodze, czesto zmieniam pozycje, czesto leze.
 
Iwee na gorze na pasku masz FAQ- wejdz tam, potem w Cechy profilu uzytkowniak, potem w The user control panel, nastepnie w Signatures, Avatars jest Edit signature. No i juz teraz tylko wklejasz adres skopiowanego suwaczka. Na gorze mozesz sprawdzic jak wyglada. Na koncu zapisz sygnature no i gotowe. Nic pozniej nie wklejaj po napisanym poscie bo tak jak mi pojawi sie dwa razy- powinien pojawiac sie automatycznie po napisaniu i zatwierdzeniu jakiejs wiadomosci. Powodzenia- jak jeszcze cos to pisz.
 
reklama
Niczka dzieki- powiem ci ze ja tez mam taka nadzieje- bo nie wyobrazam sobie ze jest cos nie tak z moim dziewczynkam.Ale sam rozumiesz jak sie martwie. A ja tez teraz zamierzam duzo wypoczywac- wczoraj mialam ostatni dzien pracy- juz zrezygnowalam bo bylo mi ciezko :no:. Teraz czekam do konca grudnia- wtedy moge zaczac starac sie o moj macierzynski- to ze nie pracowalam u jednego pracodawcy wiecej niz 6miesiecy- to bede miala placone Maternity Allowance. Tu w UK to macierzynski ale wyplaca panstwo.
 
Do góry