reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

apaulinka -jaka poważna dziewczynka z Twojej córci i;-) te włosy, jejku już kucyki możnawiązać, a mój nadal łysy. Wstyd się przyznać, ale dzisiaj chyba po raz trzecigo szczotkowałam, a dwa poprzednie razy to tylko dlatego, że miał ciemieniuchę:-D
anila/pola -czy Wasze dzieciaczki jeszcze mają po 3 drzemki? Mój ostatnio coś się wyłamuje,ale o dziwo z tej ostatniej popołudniowej, a w necie pisze, że dzieciaczkiraczej z tych porannych rezygnują z wiekiem...
anka - toidealnie się Twój synuś przestawił na nowy czas. Mój nie dość, że wstał o 4:40,to od 13 już nie spał w ogóle, a na nockę poszedł spać o 18:40. Nie żebymnarzekała, bo już i mąż po bieganiu i ja po nordicu, ale dobrze byłoby, żebySzymek wstawał chociaż nieco później niż tatuś do pracy tj. tak ok 5:30:-D

Zibka
- wczoraj dodałam cebulę do farszu do zapiekanek. Skutek - ja dzisiaj gazuję przez cały dzień, a Szymek to dosłownie wypier...ał 4 kupki:-D:-D
 
reklama
wawka- będę trzymała kciuki, żeby wszystko się wyjaśniło :tak:u mnie też Emilka strasznie marudna ostatnimi czasy, i chyba wychodzi nam kolejny ząb :szok: to już 5! górna dwójka- babcia zauważyła, ja jak na razie nic nie widzę- ale dziąsełko wydaje mi się lekko zabielone.
apaulinka- witam kolejną kwietnióweczkę :-) fajna ta Twoja mała pociecha :tak:
 
pscółka- a jak walczysz z ciemieniuchą? u nas trzyma i trzyma- coś powoli odchodzi z włoskami, ale w strasznie leniwym tempie :baffled:
U nas są nadal 3 drzemki, pierwsza po śniadaniu, później ok.12:00-13:00 i o 16:00, czasami i 4 się znajdzie, zależy od dnia.
Moja kruszyna dzisiaj wstała o 5:00, więc ja pół żywa jestem- mam nadzieję, że pójdzie szybko spać i jutro nie będzie takiej niespodzianki z samego rana
 
Witam nową mamusie :) córcia prześliczna jakie piękne włoski :)
Uciekam nadrabiać Was
A przeżyliśmy wesele to był długi weekend Majka na weselu ciągle się przebierała nie zdążyła nawet pochwalić się sukienką bo zaraz po wyjściu z kościoła tak zrobiła kupkę że była brudna aż po szyję :) więc przebrałam w następną po drodze zrobiła następną mega kupkę ale na szczęście sukienki nie ubrudziła ale przebrałam ją w bluzeczkę i leginsy żeby było jej wygodnie znów załatwiła kupką :) i ponownie przebierałam na poprawinach znów kupka za kupką i nie wiem czy to na zęby czy jakieś rozwolnienie. Dziś znów kupki się posypały ale nie płacze brzuszek nie boli nie ma gorączki a kupka raz normalna raz troszkę luźniejsza. Nie wiem czy się zacząć martwić.
Jak wasze pociechy przechodzą zmianę czasu bo moja Majka troszkę marudna i padła z przemęczenia płacząc jakbyśmy ją ze skóry obdzierali zanim ją uspokojenie jej było cudem.
 
Pscółka na ile starcza jedno opakowanie? nie pamiętam dokładnie, ale to też wszstko zależy ile tych posiłków i w jakiej ilości, każde dziecko inne. Kołacze mi się coś w głowie, ze 1 opakowanie na mniej wiecej tydzień ale na 100% nie pamiętam niestety.

Izik moja córka jak miała ciemieniuchę to nam pomogła Olejuszka ze Skarbu Matki.
 
apaulinka: ale kudłata ta twoja Zuzia.Moja Michalinka prawie łysa.
Anezram: moja mała też się darła przed zaśnięciem.Zaczęłam się z mężem zastanawiać czy jej coś nie dolega. Przy cycu dopiero zasnęła. Ale skoro nie tylko ja mam takie jazdy to może jest to tzw. bolesne ząbkowanie? Już sama nie wiem. Oj ciężkie to nasze macierzyństwo.
 
A co do ciemieniuchy to ja też się długo męczyłam i dopiero pomógł zmiękczający żel na ciemieniuchę firmy emolium. Kilka razy zastosowałam i już nie ma śladu.
 
pscolka - hahaha :D zaczynaj od odrobiny szalona :D
czytalam, ze dzieci najpierw odrzucaja drzemke przed kapiela, potem ta przedpoludniowa i po 4 rz te poobiednia. jednak czlowiek ma potrzebe zregeberowania organizmu, dlatego zaleca sie 15 minutowe drzemki po obiedzie juz do konca zycia :) ciekawe, co?
 
reklama
Zibka - po 15 minutach to ja wstałabym jeszcze większe zombi, jak przed spaniem. :)

My mamy dwie drzemki, jedną ok 10-11, drugą w okolicach 14-15. Czasami wpadnie jeszcze koło 18, ale to zależy, jak długo pośpi po obiedzie.

Zauważylyscie, ze większość Kwietniaków ma marudne okresy. ciekawe, czy zeby, skoki czy inne dziadostwa... U nas nocki wrocily nieciekawe. Po trzech w miare wyspanych, gdzie juz sie cieszylam, ze w koncu odespie, znowu od nowa....

apaulinka - witaj serdecznie. :)
 
Do góry