reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Witam w weekend,

Zastanawiamy się z mężem nad wakacjami. Czy z takim maluchem jak nasz (3 miesiące) to już można w długą trasę jechać? Wy coś planujecie? Ja mam rodziców nad morzem i tak się wahamy. Jednak to 7 godzin jazdy samochodem.

U nas pogoda cudowna, jedziemy na spacer.

My pojechaliśmy nad morze jak Maruś miał 2 m-ce a my z małopolski. Dzielnie zniósł podróż w jedną i drugą stronę. A tam spał lepiej - klimat mu służył.
 
reklama
my z tydzien jedziemy na Kaszuby - nad morze rzut beretem a taniej i mniej tloczno..
kilka postow wczesniej wrzucilam link z kwaterami przyjaznymi dzieciom-teraz z tel wiec nie znajde ale jest podzial na morze gory wyrzyny...

juz nie moge sie doczekac tych dwoch tygodni relaksu...
skad wiecie o anemii? moja mala nie miala morfologii - powinna?
 
Wczoraj się pogoda popsuła i dzisiaj jeszcze trochę trzyma, wietrze się zrobiła, ale znowu nie tak, aby nie można było pójść na spacer. No niestety wczoraj wyjście było błyskawiczne, włożyłam śpiącą małą do wózka i tylko co zdążyłam opuścić podwórko Mimi się obudziła. Też już musi mieć wersję spacerową, bo tylko wtedy jest cisza, chociaż wczoraj to nie na długo.

Dzisiaj za to zamiast do wózka, włożyłam ją do nosidełka. Na początku płacz i szukanie cycusia a po chwili patrze, a ona smacznie śpi :-)coś niesamowitego...

Ehhh dzisiaj był u nas festyn, gwiazdą wieczoru był zespół Enej, tak się napaliłam, że sobie pofałszuję:-D no niestety nie dało rady, trochę rodziny się pozjeżdżało, a mnie na dodatek jakieś choróbsko dopadło...
Psikam, pełny nos, no masakra po prostu:confused2:
 
izik współczuję, nawet nie wiem co możesz brać.

wawka jedź na wakacje, jeżeli boisz się drogi to ją rozplanuj, gdzie postoje...albo może z jakimś noclegiem... i jak byscie wyjechali na noc to chyba najłatwiej z dzidzią...jak sie ma auto to są możliwości....ąż zazdroszczę ....

Ta stronka która anila wkleiła jest super. znaleźliśmy fajne gospodarstwo agroturystyczne w Powidzu, szczególnie dla starszych dzieci. ale póki nie mam jasnej sytuacji z rehabilitacją to nie mam jak zaplanować wyhazdu. jednak jak sie ma dwóję to planuje sie pod starsze póki co...żeby się nie nudziło.
 
Anila, Karenka: ja morfologię zrobiłam ponieważ cały czas diagnozuję moją córkę i tylko dlatego. Lekarze nie wiedzą dokładnie co jej dolega i badanie zrobiłam na własną rękę. Gdyby nie to, to żadnego badania bym nie robiła i moje dziecko żyło by sobie z tą anemią :) Dziecko bardzo płacze przy pobraniu no i samo pobranie jest moim zdaniem bardziej drastyczne. Jeśli nie miałyście anemii w ciąży (ja miałam na poziomie 8 w najgorszym momencie) i dziecko przybiera to się morfologii nie sprawdza.
 
Olkowi jeszcze nie robiłam, a morfologię i mocz u starszaka sprawdzam profilaktycznie raz w roku. no chyba, że jakaś masakryczna infekcja nas trzyma i nie chce puścić...tak samo jak jest gorączka bez innych wyraźnych objawów, to też polecam morfologię. Pamiętajcie, że morfologia wystarczy by rozstrzygnąć czy potrzeba podawać antybiotyk czy nie. ( głównie chodzi o infekcje z bólem gardła bo często są wirusowe i nie potrzebnie się dzieci faszeruje antybiotykiem, ale to trochę później.)

słonko u nas..ciekawe jak sie pogoda rozwinie...
Miłego dnia
 
hej mamuski,

Nie spimy juz od 7 :cool2:straszak co ostatnio sie budzi o tej godzinie i nie ma spania:/ciekawe czy za rok do przedszkola bedzie taki hop do przodu do wstawania:-DW nocy byla tylko jedna pobodka Marcelowa o 4 rano. Dzis zapewne znow caly dzien spedzimy na podworku:) Co do morfologi to my mamy anemie od CDZ czyli od 21 kwietnia :( za 2 tyg bedziemy robic badania..

Feli- my wlsanie jakbysmy wyjechali to tak o 18 wieczorem ,dzieciaki poszly by spac odrazu Alana bym przebrala w pizame i wio w trase:)na 00.00 bysmy byli:)

Faktycznie Anila fajny link wrzucilas:)
 
reklama
Hej
Kolejny ładny dzień :-D
Ja nawczasy z mała nie jade zostaje w domu.Ona niestety źle znosi wszelkie zmiany i boje się ze podróż tez by była dla niej koszmarem bo jak jedziemy do miasta potrafi nieźle się rozpłakać.Nowe miejsca też raczej dla niej sa strsujące wiwęc wole z nią zostać w domku.Ona najbardziej się czuje bezpieczna w swoim pokoju i spi ładnie
Ja też jej nie badałam.Hmm a w ciązy miałam niski poziom żelaza i brałam leki wię cpowinnam ją zbadać,tylko ten poziom nie był jakoś bardzo niski raczej tak troszke poniżej normy
 
Do góry