reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

anka87a:a co do "języka niemowląt" to też się naczytałam i tylko frustracja mnie łapie. Myślałam, że moje dziecko będzie książkowe, a tu ciągle jakieś odchylania od normy ;)
 
reklama
A ja nawet nie wiem ile mam w piersiach. Musze kiedyś ściągnąć laktatorem i zobaczyć. Ale chyba wystarczająco, bo mała jakoś przybiera na wadze.
 
Nie to u nas mała śpi podobnie do Ksawerego bo zasypia co prawda później bo po 21 nawet bliżej 22 śpi do 3-4 a potem do 6 lub 7 później jeszcze do śpi do 9 ale jak się nie naje to budzi się o raz więcej. Dziś spała ładnie bo pobudka była o 3.30 wstała o 6 około 7 położyła się znów do 10.30. Natomiast w dzień to jak wiatr zawieje tzn. bywa że pośpi ze dwa do trzech razy po 1,5 - 2 godzin a bywa że tylko raz wtedy jest marudna i zaczyna się masakra :)
 
a co do mleka w piersi to ja też nie wiem ile mam ale np. przedwczoraj obudziłam się cała mokra pościel i koszulka cała w mleku miałam zbyt dużo mleka i musiałam przycisnąć pierś i powódź gotowa. A niekiedy miałam za mało wtedy czułam
 
Anezram - dlatego ciągle jeszcze śpię w staniku i wkładkach laktacyjnych na noc... Dwa razy próbowałam bez i powódź... Bo odkąd w ciążę zaszłam - śpię na boku, tak mi zostało i źle mi się spi na wznak...
 
anezram ładne, dzięki, ale moje kafle muszą być bardzo proste, bo już w samych meblach za dużo się dzieje... a te mają tłoczenia

zibka właśnie te gresy szkliwione są różne, myślałam też o nich, ale kafle, które oglądałam ostatnio to ceramika z jakimś granitowym dodatkiem (przynajmniej tak zrozumiałam), ponoć bardzo trwała. I tak kombinuję czy podłogi nie zrobić kremowej matowej, a nad blatem kremowa błyszcząca. Tylko jak szafki górne lakierowane na połysk, to czy to nie będzie się gryźć?


Ide oglądać Hannibala, wczoraj przegapiłam, to sobie na AXN Playerze puszcze:tak:
Serial rewelka, nie sadziłam, że ktoś przebije Hopkinsa z Milczenia Owiec:tak:
 
Nef - o, jakis kolejny fajny serial? Ja teraz oglądam nałogowo Dextera. :) powoli mi idzie, bo wiadomo, są rzeczy ważne i mniej ważne. :) może po Dexterze przyjdzie czas na Hannibala?! :-D jestem pożeraczem dobrych seriali. :)
 
reklama
smile a te kafle co pokazałaś widziałaś u kogoś? jak to się sprawdza?
Bo właśnie zastanawiałam się nad podobnymi kremowymi do kuchni... błyszczące chyba się nie nadają, bo może być ślisko, za to na matowych może być widać plamy z wody itp.

No właśnie nie widziałam. Wiem tylko, że matowych nie chce. W łazience mam ciemne matowe i widać każdą krople wody. Moi rodzice mają z kolei w kuchni takie kremowe też matowe i wyglądają jak wiecznie brudne. Teściowie mają w przedpokoju brązowe lśniące i teściowa czasami tylko myje panele, bo jej się nie chce więcej, a płytki i tak wyglądają jak umyte. Na matowych widać wszystkie plamy, krople wody i kurz.. na lśniących chyba tylko plamy ;)

Smile - tez mam ciemne drzwi, pod kolor podlog, wiec lacze sie w bolu...

Nef - znajomi maja gres szkliwiony na podlodze, nie jest sliski a wyglada na wiecznie czysty :)

Ja teraz stawiam na jasny kolor. Nic w domu nie będzie ciemne, bo bym wiecznie z ścierką latała.

Hej Wam wszystkim! Czytam i czytam, ale jakoś do pisania mi było niespieszno. :-)
Dzisiaj miałam wychodne, więc pojeździłam konno. Coraz lepiej mi idzie - tak mi się wydaje bynajmniej :blink:.
Kurcze, wydaje mi się, że Ksawery za krótko śpi w ciągu dnia. Są to zazwyczaj trzy drzemki, ok. godzinki każda. (czasem zdarza się, że prześpi dwie,ale bardzo rzadko). Chociaż może mu tyle wystarcza i przez to przesypia nocki. Zazwyczaj ok. 20, 20.30 już śpi, je na śpiocha ok. 4, 7 i pośpi jeszcze trochę, czasem do 8, czasem do 9, a zdarza się nawet 10 i 11... Jak myślicie, tyle snu jest ok? Nie jest rozdrażniony, cały czas wesolutki. A jak się obudzi i podchodzę do niego do łóżeczka to strzela takie uśmiechy, że hej.

Anka - mój Antek w wieku 3m spał 3x1h. Też się martwiłam, że mało ale mu to starczało. Za to w nocy spał nieprzerwanie od 20 do 8/9 czasami 10 rano. Tutaj masz napisane conieco: Ile śpi niemowlę? | parenting.pl. Sprawdziłam właśnie w BABY ESP ile śpi Franek - średnio 18h na dobę. No nie moge narzekać ;)
 
Do góry