reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

co do bąbla po szczepieniu mi pediatra od razu powiedział co robić w razie w kompres z 1/2 szkl. przegotowanej letniej wody i 1 łyżeczka sody oczyszczonej nawet mi napisała to na kartce i przykleiła na książeczkę dlatego piszę Mai na szczęście nic nie wyszło ale byłam zabezpieczona :)
 
reklama
Oj dziewczyny, nie zaglądałam od rana i tu już takie zaległości. Oj płodne jesteście ;)
Wielkie dzięki za rady co do spaceru z małą. Udało się. Na początku walczyła, płakała ale w końcu ustąpiła :) Sukces pełną gębą. Mam nadzieję, że to będzie tak na stałe.

Pszczółka: jestem z Woli, mieszkam koło Muzeum Powstania Warszawskiego. Cieszę się, że Ty też jesteś z Wawy.

Smile: piękna ta kuchnia. Ja mam zrobioną na ciemny brąz więc paluchy widać z kilometra :(

Anezram: chyba to ja pisałam, że moje maleństwo się na mnie obraziło. Tylko że to już trwa od wczoraj. Już dwa dni nie chce jeść :( Jak ją przystawiam do piersi to zaczyna się wydzierać. Po godzinie walki udaje się w końcu. Dziś zaczęłam ją przystawiać jak śpi i jest trochę lepiej. Nie wiem co się dzieje :(
 
Wawa u nas to trwa od miesiaca chyba :( a dokladnie jak są upały albo jest zmęczona za bardzo. Spróbuje ją na spiocha nakarmić bo jak głodna wtedy budzi się częściej
 
Smile - tez mam ciemne drzwi, pod kolor podlog, wiec lacze sie w bolu...

Nef - znajomi maja gres szkliwiony na podlodze, nie jest sliski a wyglada na wiecznie czysty :)
 
Anezram: trochę mnie pocieszyłaś, bo do tej pory to moja mała jadła jak smok, obie piersi za jednym posiedzeniem. A teraz taki klops. Trochę mnie pocieszyłaś. A już myślałam, że jej coś dolega :). A co do budzenia się to jak wczoraj zjadła o 22 i poszła spać to musiałam ją budzić o 7 rano na jedzenie :szok: Całą noc bez pobudki i jedzenia. A i tak o tej siódmej nie chciała jeść. Zobaczymy co będzie jutro.
 
Hej Wam wszystkim! Czytam i czytam, ale jakoś do pisania mi było niespieszno. :-)
Dzisiaj miałam wychodne, więc pojeździłam konno. Coraz lepiej mi idzie - tak mi się wydaje bynajmniej :blink:.
Kurcze, wydaje mi się, że Ksawery za krótko śpi w ciągu dnia. Są to zazwyczaj trzy drzemki, ok. godzinki każda. (czasem zdarza się, że prześpi dwie,ale bardzo rzadko). Chociaż może mu tyle wystarcza i przez to przesypia nocki. Zazwyczaj ok. 20, 20.30 już śpi, je na śpiocha ok. 4, 7 i pośpi jeszcze trochę, czasem do 8, czasem do 9, a zdarza się nawet 10 i 11... Jak myślicie, tyle snu jest ok? Nie jest rozdrażniony, cały czas wesolutki. A jak się obudzi i podchodzę do niego do łóżeczka to strzela takie uśmiechy, że hej.

A dzisiaj Młody tak się śmiał po kąpieli, ale króciutko. Dla porównania pokazuję, bo sama słodycz na tym filmiku :-D Igor zrywa boki - YouTube

Piękne są białe kuchnie. W nowoczesnym stylu. Podoba mi się bardzo.

Anezram, Wawka - mój reaguje wrzaskiem czasami jak to podstawiam pod lewą pierś... Pod prawą jest ok, ale ta lewa. Nie wiem, czemu. Zauważyłam,że dzieje się tak, jak nie jest mocno głodny... Więc może daje mi znak, że nie chce jeść... Ale z drugiej strony podstawiam go wtedy, kiedy widzę, że jest zmęczony, a sam nie może zasnąć... (a tak chciałam, żeby było jak w "Języku Niemowląt") :-D

Nie wiem, czy napisałam o wszystkim, ale teraz na tapecie głównie temat remontowo-budowlany, czyli nic dla mnie. Jako samotna matka mieszkająca z rodzicami się nie wypowiadam. :p

Wawka - nie budź jej na jedzenie, to już nie jest maluszek noworodek. Sama się obudzi, jak będzie głodna. W każdym razie tak mi radziła moja położna i pediatra. Noc jest od spania, a dziecko samo powinno sobie regulować, ile i kiedy chce jeść. Bez stresu. :) Zresztą, nie wiem, jak inne dziewczyny radzą. Ja Ci w każdym razie zazdroszczę, bo już się nie mogę doczekać, kiedy skończy się karmienie o 4...
 
Ostatnia edycja:
anka, jeśli Ksawery za krótko śpi, to co ja mam powiedzieć ? :szok: Hana w domu śpi drzemie po 15 minut, na spacerze tylko do godziny :szok: Jest inna niz rodzeństwo, które potrafiło spać po 5 godzin, dokąd wózek się ruszał :-) hania ma czas godzinę i choćby nie wiadomo co, to sie budzi :baffled:
A, i tradycyjnie nie pamietam co miałam napisać :confused:
 
heh moja Majka robi tak samo lewej piersi nie chce i już je z niej tylko w nocy albo jak jest wyspana. Raz zrobiłam taki numer bo w prawej piersi mleka już nie miałam że ją przesunęłam w lewo w tej samej pozycji jak była i chwyciła pierś i jadła dalej ( tzn. nogi trzymałam w powietrzu na męczyłam się strasznie ale warto było :)) ale ona chyba wybiera prawą pierś bo z lewej leci bardzo dużo mleka aż tryska i jej się źle je albo jej nie wygodnie
 
Ostatnia edycja:
anka87: ja generalnie nie budzę do karmienia ale po 9 godzinach przerwy od poprzedniego karmienia uznałam, że chyba powinna coś zjeść. No i wczoraj cały dzień słabo jadła, to dlatego ją budziłam. No dziś nie będę jej budzić, zobaczę ile będzie spała.

A co do ilości snu to ja z kolei zastanawiam się czy moja nie śpi za dużo. Jak zaśnie w dzień to nawet trzy godziny potrafi spać bez przerwy. I tak kilka razy w ciągu dnia. Ale ma też dni, kiedy nie śpi. Tylko krótkie drzemki po 15 min.
 
reklama
Bishopka - no to faktycznie nie za ciekawie... A ja myślę, że mam źle. Powinnam być wdzięczna, że śpi w ogóle. A noc jak Ci przesypia?

Anezram - niezły patent :-D Mi się z kolei wydaje, że za mało mam mleka w lewej (to możliwe, że ilość mleka w obu piersiach nie jest równa?!). Widzę, jak ściągam pokarm co wieczór... Z lewej wycisnę na siłę 60ml, a z prawej udało mi się nawet 90...
 
Do góry