reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

aisak ja nie dopajam, tylko cyc na żądanie
raz na spacer zabrałam butlę z wodą Zywiec (nieprzegotowaną), ale to bardziej w razie jakiegoś płaczu

zozzolka u nas też awantura na obcinanie paznokci, ale mnie to nie rusza, jak trzeba to obcinam i wcale nie na śpiocha, bo po co mam sobie budzić dziecko... strasznie szybko rosną te paznokietki u rąk, za to u nóg nie obcinałam w ogóle
 
reklama
Witam
czasami podczytuje ale kiedy pisac nie ma

aisak na cycu nie trzeba dopajać

Nef ja też mam flance tych pomidorków , tylko że samam siałam i jeszcze troszkę poczekam zanim je wysadze do ogródka, zobaczymy co z nich bedzie

Olek nos przytkany ale psikam wodą, czyszczę fridą, mam nadzieję ż eprzejdzie. Jak młody śpi to albo sprzątanie, albo obiad, prasowanie, to ogród to kwiaty przed domem, jeszcze coś M pomóc i chłopcy, wieczorem padam, ale dzisiaj udało mi się poćwiczyć skalpel z chodakowką, cięzko było ale dałam radę, no dumna z siebie jestem
 
lenka pomidorki koktajlowe są super, mają bardzo długi czas owocowania, i naprawdę dużo ich jest, a miałam dla Gosi tylko jeden krzaczek, wystarczyło.:tak: Teraz mam kilka flancy, niektóre w słońcu, inne w cieniu. Coś powinno z tego być:-D
Zdrówka dla Olka:tak:
 
nef a zaraza ich nie brała

czemu wykapane czysciutkie dziecko musi nawalic w pieluche
moze jutro sie wybiore na zakupy z olkiem:szok::-), ciekawe czy sie uda, no musze cos kupic na siebie
cała trójca wykapana , najmłodszy je a najstarszy mnie wkurza. jak ja nie lubie takiego zachowania, zaczyna sie popisywanie, madrosci, a jakos kolega to powiedział to zrobił, chociaz dzisiaj jak wracalismy z przedszkola to mi kilka razy powtarzał kocham cie
 
Tasia - doczytałam na tej mojej herbatce Hippa i faktycznie jest glukoza, tak więc odstawiłam ją na ewidentne problemy brzuszkowe i daję tylko wodę.
Ps: czy Wy jakoś specjalnie gotujecie wodę na herbatki np. 5 minut, czy taka zagotowana raz w czajniku elektrycznym jest ok? a i od kiedy będzie można podawać wodę mineralną maleństwu?
Zibka - u mnie były książkowo skoki rozwojowe w 3 i 6 tygodniu, zdarzało się, że opróżniał obie piersi, raz juz byliśmy blisko podania mm, ale jakoś usnął i się obyło. Wiem, że jest jeszcze jeden ale nie pamiętam kiedy. A ulewanie to się u nas zaczęło dopiero w 6 tygodniu...
Hania - tak przeczytałam co sugerujesz na zatkany nosek i przypomniało mi się, że jak mały miał coś w nosku u teściów to oni chcieli mu coś wkładać do nosa, żeby to wyciągnąć - deczko mnie to zmroziło, podobnie jak opuszczanie przez teściową daszkua gondolki, cytuję "żeby dziecko trochę słońca złapało". Tyle się zmieniło od czasów kiedy oni wychowywali dzieci, aż strach się bać jakie jeszcze będą mieli pomysły. Haniu, a tą wodę źródlaną to stosujecie do swoich posiłków, czy dla maleństwa? Dziwne z tą marchwianką Ty piszesz, że na poślizg, a ja wiem, że zagęszcza kupę i przy biegunce się to daje - zgłupiałam...
anila - z tą filtrowaną wodą trzeba uważać, bo woda to główne źródło pozyskiwania minerałów, a taki filtr usuwa nie tylko zanieczyszczenia, ale i właśnie minerały, to mnie powstrzymało od jego kupienia.
Nef - może już warto wystawić Wasze mieszkanie na sprzedaż. Moja koleżanka i mój szwagier tak kupowali tj. np kupili teraz a wprowadzali się za kilka miesięcy, tak mieli uzgodnione z właścicielem w umowie. Ja u rąk obcinałam już chyba 4 razy paznokcie, a u nóg ani razu i jak pytałam inne mamy, to żadna nie pamiętała jak było u niej, tak więc dzięki że to napisałaś:-D
Felidae- współczuję zaistniałej sytuacji. co do sąsiadki to potraktuj ją asertywnie (może po prostu nie otwieraj drzwi jeśli słowa do niej nie docierają, albo porozmawiaj z jej mamą, zeby nie puszczała córki, bo Ty potrzebujesz spokoju). Trzymaj się &&&
Bishopka - pewnie dlatego że do słodyczy dodaje się mleko w proszku, albo proszek jajeczny. ja ze słodyczy jem tylko herbatniki i biszkopty, ale sprawdzę skład.
Smile - my już pieluszki 3 próbowaliśmy i jak skończymy opakowanie 2 to się przerzucamy na 3, mały już waży 5300
asiak - Twoje maleństwo dopiero uczy się ssać, tak więc i przystawianie i samo karmienie może trwać (u mnie czasem przystawianie trwało kilka godzin, a karmienie pilnowałam, żeby było nie krótsze niż 20 min i tak do 3 tygodnia), dajcie sobie czas. Z tym smoczkiem też dajcie sobie czas, my zastartowaliśmy dopiero w 3 tygodniu.
 
witam piękne panie:) trochę czasu mnie nie było ale dzień ucieka za dniem w takim tempie że czasu wciąż brakuje. u nas wszystko ok, mały rośnie jak na drożdżach . my jestesmy na mm generalnie a mój pokarm podaje w sumie tylko juz 1 raz dziennie, mam strasznie mało pokarmu i żenby uzbierać choc 60ml to muszę odciągać cały dzień, nieststy z tego też powodu mamy problemy "kupkowe" , już nie wiem jak mam małemu pomóc:-( dopajany jest ale i tak to nic nie pomaga:-(
wszytskie was serdecznie pozdrawiam;-)
 
pscółka - skoki rozwojowe są jeszcze w 3 i 9 miesiącu :) tak jak kryzysy laktacyjne, ale to w końcu jest ze sobą powiązane (zmiana składu mleka).

my kąpiemy się już bez problemu - recepta? wody pod pępek i ciepła pieluszka na brzuszek! lekki płacz tylko przy myciu głowy. dzięki dziewczyny raz jeszcze.

Mała zasypia, jak zaśnie to ja razem z nią :)))
 
Padam.
Dwójka dzieci i praca to masakra. Skończyłam faktury kwietniowe. To nic, że podatki powinnam już płacić. Jutro je zawiozę dopiero do biura rachunkowego. Extra. Paznokcie bym musiała zrobić, ale mi się nie chce.
Męża nie ma praktycznie od 6 do 20 w domu ^^. W poniedziałek leci do Francji i wraca dopiero w Boże Ciało. Firma, budowa i dzieci będą na mojej głowie ^^. Super.

Skoki rozwojowe są super... jak się już skończą ;). Dziecko bardziej kumate się robi... Jak się skoki skończą zaczną się bunty. Nie wiem co gorsze ;)

Zobacz załącznik 560028

Tasia - ja herbatek "gotowców" nie podaje. Wszystkie w granulkach typu Hipp zawierają glukozę... czyli cukier. Po co to takiemu maleństwu.
Zozzolka - przy Antku stosowaliśmy Viburcol. Są to czopki homeopatyczne na uspokojenie. Może zapytaj pediatrę o nie.
Anila - my mamy filtr odwróconej osmozy. Filtruje wodę na dwa sposoby. Jedna z minerałami itp do picia, a druga taka bez niczego do żelazka itp. Tylko to cholerstwo ponad 1 tys. zl kosztowało.
Pscólka - Franek może z 4 kg będzie miał.. chociaż pewna nie jestem. Dwa tygodnie temu miał 3.400g. waga urodzeniowa 3.150g. Tylko on po przejściach ;/
 
reklama
Do góry