reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2013

Zibka ja używam rozpinanych. Zazwyczaj koszulek polo które sobie w lumpku kupiłam za grosze. Tylko trzeba patrzeć aby rozpinały się głęboko. Zaznaczam, że mam małe piersi.

A pieluchy 1 skończyłyśmy jak Mała miała 3 tyg. Ogólnie córcia jest szczupła i większej nie było jak zakleić w pasie.
 
reklama
witam się i ja:)

dzisiaj M z rana musiał gdzies pojechać i zostałam z dziećmi sama... oczywiście obudzili się jednocześnie, ale jakoś udało się - młody się tylko trochę darł, jak podgrzewałam Gosi mleko.
Chyba się już muszę przyzwyczaić, że chcą czegoś równocześnie i albo jedno będzie się darło, albo (mam nadzieję) nauczą się chwilkę poczekać.

Bishopka u nas przy popołudniowych drzemkach standardowo leci wentylator na pełną kitę i nawet nie chodzi o to, że ten dźwięk uspokaja i wycisza, ale o to, że mogę coś w kuchni zrobić, trochę pohałasować garami i nie budzę dzieciaków:tak:

zibka Bartuś już na pieluchach 2-kach. A tych w rozm. 1 miałam jedną dużą paczkę (ok. 80szt) i jedną mała (ok. 40szt) i w sumie ta mała byłaby akurat, tzn. tak na pierwszy tydzień.... a potem Bartek zaczął przesikiwać pieluchy i tak męczyłam się z tym drugim opakowaniem.

A do karmienia poza domem może spróbuj bluzek rozpinanych jak sweterek - po całej długości.
Sa też specjalne modele do karmienia, ale moim zdaniem szkoda kasy.
 
o super, dzięki za porady :) my się pomału przymierzamy do 2, bo 1 pomału za krótkie na pleckach się robią...

pola - co to za lek na refluks? :)
 
Zibka- gastrotuss jest bez recepty. Mój go bardzo lubi bo jest słodki:-D

madiu- czytałam Twoją historię, ja byłam od pocztaku pewna , że nawet jakby się okazało że moje dziecko ma wadę genetyczną to ja i tak je urodzę, nigdy nie usunę ciąży. ( moje koleżanki w wiekoszosci jak sie pytałam mowily ,że jakby okazało sie ze ich dzieci miałby jakąś wadę to one usuneły by ciaze) ja tego nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem. Dziecko to dar od Boga. Ważne ,że Jaś się urodził,że żyje. Może okaże się ,że to nie jest ten zespół. Mały da Wam tyle szczęścia jak nikt inny. Trzymam za Was kciuki.

Pisałyście odnośnie chrztu, my zastanawiamy się nad 9 czerwca albo nad 2 niedziela lipca. ( u nas w 2 niedzielę się chrzci.) Sama nie wiem kiedy:confused:
 
Ostatnia edycja:
dzień dobry...

ja dziś pospałam... teraz młoda już nakarmiona a ja jeszcze bez śniadania...

my chrzciny robimy późno - sierpień/wrzesień to zależy bo wygląda na to że będziemy się przeprowadzać :-)

oj powiem wam że przez różne wyjazdy i pogodę straciliśmy z młodą gdzieś rytm i nam wieczorami nie chce spać... załamka... :baffled: wczoraj znów z nią walczyliśmy a co gorsza wciąż by jadła! i tak jak mówicie to nie za dobrze żeby dziecko jadło sztuczne mleko za często więc próbuję ją przetrzymywać ale ryk jest jak nie wiem co...

dziś idziemy na wizytę szczepienną ale nie wiem czy dostanie tą szczepionkę bo wciąż ma katar. niby wczoraj nie było przeciwskazań...
a pieluchy na 2 zmieniliśmy kilka dni temu - nasza kruszyna zaczyna się rozpędzać i waży już 4250 :-D

miłego dnia... u nas dziś piękne słońce i ma być ciepło
uwielbiam letnią pogodę :)
 
Phel - chyba podam małemu ten Delicol, bo dzisiaj Szymuś zrobił kupkę taką marmurkową z jakimiś zielonymi wstawkami, a to podobno też może być od nie strawionej laktozy, wolę tę opcję niż tą, że mógł zarazić się czymś od teściowej (jest na antybiotyku)

Zibka – z pewnością polecam wkładki laktacyjne (tylko nie Avent, Bella też się odznaczają, mam jeszcze Penaten,a le jeszcze nie uzywałam), a co do bluzki ja mam taką tunikę z bon prix w dużą kratę i mało widać na niej plam, niestety w ofercie już jej znaleźć nie mogę. Materiał to taka cienka bawełna koszulowa, jak na letnie koszule (nieco gnieciona).

Pola – mój też ulewa i dzisiaj była pierwsza zielonkawa kupka, wizyta u lekarza za tydzień, myślisz, że mogę tyle poczekać?
 
Hej
My od trzech dni zmagamy sie z brzuszkiem :-(
My pieluszki tez juz 2 i nawet 3 już przymierzałam Lence ;-)
A chrzciny zrobimy chyba we wrzesniu bo chrzestna jest w ciąży i ma termin na listopad
U nas noce sa ok ale w dzień nie ejst różowo bo Lence dokucza brzuszek.
 
pscółka - bez wkładek ani rusz, teraz mam J&J I chwalę sobie :)

zostały nam 3 pampersy 1, więc kończymy je i przechodzimy na 2. Mała na pewno już z 4 kg waży, więc to już ten czas :) dzięki!
 
hej,
Zibka jak młody je to i wypuści cyca to tez potrafi mnie nieźle zalać więc przy karmieniu zawsze mam podłożoną pod jego buźkę tetrę, a w biustonoszu zawsze wkladki. Ja mam z TT- są ok, z babyono takie na noc- mają duży obwód ale sa cieniutkie i tez dobrze chłoną, Lansinoh- fajne cienkie, dobrze chloną, tylko cena mało atrakcyjna ;-) no i Babydream- mają mały obwód i są dosyć grube wiec je używam tylko w domu ale też dobrze chłoną :-)

Co do bluzek, ja mam normalne bo cycka wyjmuje dołem i wtedy bluzka go zakrywa, tylko ważne zeby luźna była a nie mocno dopasowana bo jak sie cycka wyjmuje to się mocno ściągają i cały brzuch widac, a jak luźna to tylko kawałek cialka widac wiec zasłaniam kawałkiem tetry. Tylko ja mam duży biust.

A pieluchy mamy 2 ale już końcówka (szczególnie, że nie mogę znaleźć huggiesów w tym rozmiarze i kupiłam pampersy a te są mniejsze) wiec będziemy przechodzić na 3 ;-)
 
reklama
zibka ja używałam wkładek laktacyjnych NUK i BabyDream z Rossmanna i obie były ok
teraz mam BabyOno i mi nie pasują, jakieś takie dziwne, ten wkład w środku pływa w osłonce...:baffled:
 
Do góry