reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

i pierwsza krew się polała. bawiła się twardą grzechotką nagle płacz patrze a z buzi krew leci,pewnie sie biedactwo walnęło ale tylko wzięłam na ręce to spokój i chciała watkę zjadac.
 
reklama
Witam się i ja!

Widzę, że temat pobudek w nocy trwa !!!
U Nas dzisiejsza noc chyba najgorsza ze wszystkich, budzi się chyba ze 20 razy i płacz, przez sen.

Już sama nie wiem czy to te zęby czy jest głodny?
Wypił 260 ml. kaszki i zjadł 1 cycka, czy to mało?

Ale, dużo dzieci tak ma teraz, budzi się z płaczem, więc coś w tym musi być?!

W przyszłym tyg wracam do prac,y nie wiem jak to będzie.
Nie wiem jak będę funkcjonować.

Na zęby mam maść DENTINOX N, ale wiem czy jest dobra, chyba ma krótkie działanie. Smaruję 3 dziennie, na noc też.

Oki, zmykam na spacerek, słonko wyszło :-)
 
Witam z domowego szpitala. Gaba ma tyle lekarstw, że wariuje przy podawaniu jej tego wszystkiego. Dostaje je przed jedzeniem i jest głodna wtedy a tu zamiast butli albo zupki łyżeczka z kropelkami. Ale już jest lepiej. W nocy budziła się dwa razy. Tylko te dwa razy usypialiśmy ją ponad godzinę :/ I polubiła oklepywanie. Jak ją sobie kładę na kolanach i zaczynam klepać to się nie rusza i tylko buzia otwarta a jak przestaję to się na mnie takim wzrokiem patrzy "mama, jak mogłaś przestać!" ;)

Mnie boli ucho, całą noc spałam z otwartą buzią, bo nic z katarem nie mogłam zrobić a dzisiaj mnie od tego gardło boli.

Czytacie te książki o zasypianiu, że aż i ja się wzięłam za książkę. Tylko ja czytam o zabawach dla niemowląt. Fajne zabawy są, podobają się Gabie.
 
Witajcie kobiety.

Mam chwilke na kawke. Chyba postanowilam dac Ola do zlobka. Strasznie jest za dziecmi wiec nie bede mu odmawiac:) Zobaczymy jak mu pójdzie:)
Młoda mi grasuje po calej chacie, jeszcze nie jest to poprawne raczkowaie tylko pelzanie ale popitala gdzie chce, zwlaszcza za odkurzzaczem.
No i tyle bo uwagi dzieko potrzebuje:)
 
Witam w weekend !

U mnie dalej masakryczne noce :-(
Przeraża mnie powrót do pracy :-(
Kupiłam wczoraj nawet Panadol w syropie, ale jeszcze nie dałam. Jakoś daję radę, chociż chciałabym mu ulżyć.

Na razie mamy 2 zęby, pną się w górę :-)

Kwietnióweczki jak wprowadzać kaszę manną. Kupiłam Wczoraj z Nestle.
Łyżeczkę kaszy mam ugotować w garnku? Czy mogę w kubczku z gorącą wodą wymieszać?

Jak długo podawać 1 łyżeczkę?

Mercedesss, Kaszka Nestlé Mleczna-manna nie wymaga gotowania, wiec możesz ją dodać bezpośrednio do zupki, przecieru warzywnego, kaszki bezglutenowej, obiadku, czy deserku. Pamiętaj, że jest to kaszka zawierająca gluten, który można zacząć wprowadzać do diety niemowlęcia karmionego piersią między 5. a 6. miesiącem życia lub, jeżeli karmisz synka mlekiem modyfikowanym, wprowadzanie glutenu jest podzielone na 2 etapy i trwa łącznie 4 miesiące (od 6. do 9. miesiąca życia).
1 płaska łyżka stołowa kaszki Nestlé Mleczna-manna zawiera 2-3 g produktu glutenowego.
Dla pełnej informacji dodaję, że jeśli karmisz synka piersią, to wprowadzanie niewielkich ilości glutenu (2-3g produktu glutenowego w ciągu doby) powinno trwać 2 pełne miesiące. Po tym okresie możesz podawać dziecku gluten bez ograniczeń i przygotować posiłek zgodnie z informacją na opakowaniu (1 pełna porcja - 150 ml wody + 5 łyżek kaszki).
Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym, to w pierwszym etapie (6.-7. miesiąc) trwającym 2 miesiące powinnaś wprowadzić do diety dziecka jeden posiłek zawierający dodatek 2-3 g produktu glutenowego (np. 1 plaska łyżka stołowa kaszki Mleczna-manna) w ciągu doby. W etapie drugim (8.-9. miesiąc) zwiększamy ilość produktu glutenowego do 6g (np.: 2 płaskie łyżki stołowe kaszki Mleczna-manna) w ciągu doby. Pełny posiłek glutenowy przygotowany zgodnie z informacją na opakowaniu (1 pełna porcja - 150 ml wody + 5 łyżek kaszki) Twój Maluszek będzie mógł otrzymać, kiedy rozpocznie 10. miesiąc życia.

Ekspert.Nestlé
---
Ekspert.Nestlé, udziela porad i odpowiada na pytania związane z produktami NESTLÉ, a także kwestiami dotyczącymi żywienia. Zapraszam do dyskusji.
 
ayene babo czytaj mnie ze zrozumieniem;P pisałam ,ze jedna pobudka , ale pisałam to po 22 , a poszła spać o 20.30, więc ok 2 h przespała z jedną pobudką;) no i przechwaliłam, bo od 2 to już rzeźnia:p
nati dobrze,ze wacikiem się zajęła a nie krwią:)
baby zaraz wkleje, nie są to wynarzone rzeczy,bo fundusze nie pozwalają,ale muszą starczyć:)
cucu biedna Gaba, niech już bidna wyzdrowieje, a jaka to książka z zabawami? też chce;)
 
eywa, książka Gry i zabawy z niemowlakami. Daj maila na priv to wyślę jak chcesz, bo mam e-booka.

Gaba znowu śpi. Jednak dobrze, że dałam ten antybiotyk, bo zaczyna jakoś brzydko kaszleć, więc może antybiotyk to przystopuje. Tak jej gwiżdże przy kaszlu. Ja sobie popijam herbatkę rozgrzewającą o smaku grzanego wina i złapałam ochotę na grzańca. Chyba wieczorem sobie wypiję. Gaba już tak w nocy nie marudzi, to będę miała siłę wstać. Bo jak wypiję piwo to czasem ciężko mnie dobudzić i M musi wtedy wstawać do Małej :p
 
byłyśmy jednak u lekarza ( przychodnia pusta więc weszłam :) ) więc mam dalej podawać wapno i wit C ewentualnie flegaimne dać pół łyżeczki rano. ma lekkie zapalenie gardła+ katar ale wg lekarki powoduja to rosnące górne zęby i mówiła że dzieci karmione cyckiem to z zapalenia oskrzeli ( mąż ma) to same wychodzą :-)
 
reklama
Do góry