reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

u nas zaczyna się przejaśniać, może jednak skuszę się na krótki spacerek :)
co do ciuszków dla maluszków... to gdzie tak właściciwe je kupujecie? Ja jak pomyślę o takich sklepach z ciuszkami, wózkami itd, to od razu widzę taaaaaaaaaaaaaakie ceny. Gdzie więc tego szukać?;)

allegro Twoim przyjacielem albo hipermarkety ale wozkow to raczej nie polecam w hipermarketach
 
reklama
Witam Was wszystkie!

Piszecie i piszecie,nie nadążam... Cieszę się,że dzidzie tak pięknie rosną.Tm,które są po wizytach-gratuluję,że wszystko dobrze;a tym,które przed-życzę powodzenia i będę trzymać kciuki!
Kod:
U nas też zimno,ale na tyle znośnie,że i tak poszłyśmy z córcią na dłuuugi spacer.Rano byłam na badaniach,dziś miałam kolejnego Coombsa do zrobienia,przeciwciała na toksoplazmozę i HCV![B]Która z Was już robiła te badania[/B]?Bo w pierwszej ciąży to lekarz nawet nic nie wspomniał,że te badania są zalecane...

Na 15 jeszcze pędzę do dentysty-ja do "przeglądu",a Marysia do lakowania.Ciekawe jak tym razem otworzy buziuchnę,bo to już nasze trzecie podejście...Masakra!
Ostatnio bardzo często udaje,że jest kimś innym-jak nie psem to kotem albo piratem albo jaskiniowcem.Ale wiem,że to wszystko bierze z bajek.Dobrze,że ogląda te na MIniMIni,bo tam są takie bez przemocy.

A po powrocie od dentysty zabieramy się za robienie lampiony z dyni:))

Całuski dla Was,miłego popołudnia:))
 
Czesc dziewczyny!!

chetnie do was dolacze. jestem w 12 tc i baaardzo sie z tego ciesze. a jasze bardziej z tego ze nie mam zadnych nudnosci. poza tym chce mi sie jesc:)) ale... schudlam zamiast przytyc wiec sie nie martwie. najgorsze sa tylko zmiany nastroju...czepiam sie tego mojego meza o wszystko....

gratuluje wszystkim pozostałym ciezarnym :)


aaa.. i chyba to ja zostane tu sama do konca bo termin mam na 27 kwietnia :)
 
Czesc dziewczyny!!

chetnie do was dolacze. jestem w 12 tc i baaardzo sie z tego ciesze. a jasze bardziej z tego ze nie mam zadnych nudnosci. poza tym chce mi sie jesc:)) ale... schudlam zamiast przytyc wiec sie nie martwie. najgorsze sa tylko zmiany nastroju...czepiam sie tego mojego meza o wszystko....

gratuluje wszystkim pozostałym ciezarnym :)


aaa.. i chyba to ja zostane tu sama do konca bo termin mam na 27 kwietnia :)

Witam Was wszystkie!

,dziś miałam kolejnego Coombsa do zrobienia,przeciwciała na toksoplazmozę i HCV!Która z Was już robiła te badania?Bo w pierwszej ciąży to lekarz nawet nic nie wspomniał,że te badania są zalecane...

Całuski dla Was,miłego popołudnia:))
ja Coombsa a tak to wszystko mialam, chodze do przychodni na NFZ wiec to teraz standartowe badania, tu masz wykaz standartowych badan, troche duzo

Kalendarium badań w ciąży | Ciąża, poród, wychowanie - parenting.pl
 
jak na razie nic się nie zmieniło z becikowym. Zanim cokolwiek zmienia to my zdążymy urodzić. Dwa pokoje obok mam panią od becikowego (mamy się nie martwic tym) jak będzie coś się zmianiało to Was poinformuję-o ile nie będę na L4
 
u nas zaczyna się przejaśniać, może jednak skuszę się na krótki spacerek :)
co do ciuszków dla maluszków... to gdzie tak właściciwe je kupujecie? Ja jak pomyślę o takich sklepach z ciuszkami, wózkami itd, to od razu widzę taaaaaaaaaaaaaakie ceny. Gdzie więc tego szukać?;)


Mitaginka, też spacerowałam po sklepach z ciuszkami i akcesoriami dla maluchów i ceny rzeczywiście przerażają. Ale jest dużo opcji awaryjnych. Jeśli chodzi o ciuszki to naprawdę dobrą opcją są szmateksy. Można znaleźć mnóstwo ślicznych, markowych, naprawdę niezniszczonych, często z metkami jeszcze rzeczy. Potem domu wszystko poprać, wygotować i już czeka na maluszka :) Jeśli chodzi o wózek to jest jedyna rzecz w którą uważam warto zainwestować, bo będzie się z tego korzystało praktycznie cały czas i to dość długo. Z ciuszków maleństwo wyrasta. Jeśli chodzi o łóżeczko, wanienkę i tego typu akcesoria, to też można poszukać na allegro, popytać wśród rodziny, znajomych, często jest tak, że 3ma się takie rzeczy, czekając na kolejne dziecko w rodzinie. Nie warto inwestować dużej kasy w rzeczy, z których nie będzie się długo korzystać.

MamusiaDorusia - ja wczoraj robiłam całą listę badań. Między innymi te, o których wspomniałaś. Jutro wyniki.

Pilanka - Witaj ! Gratuluję dobrego samopoczucia i nie martw się tą utratą wagi. Oczywiście warto skonsultować to z lekarzem, ale ja mam tak samo, brzuszek rośnie powolutku, a waga od początku ciąży spadała. Jutro się ważę znowu. Zobaczymy czy rośnie :)
 
a ja właśnie odwołałam wizytę u ginka, bo nie dam rady dojechać do niego
zawaliło mi zatoki, fakt, że nie gorączkuję, ale łeb mi rozsadza. gardło boli i tak się zastanawiam, czy nie wyjdzie zapalenie zatok i angina czy inne cholerstwo. a juz miałam nadzieję, że choroby za mną

za oknem szaro buro i ponuro. pada od wczoraj, normalnie najlepszym wyjściem jest iść spać...do wiosny :)
 
normalnie mam lenia, gdyby nie to ze maz zrobil wczoraj zupe to by objadu nie bylo. bo na drugie schabowe i ziemniaki to zajelo mi chwile.
Bylam dzisiaj w US i ku mojej radosci mieli wc, weszlam tam i jak tylko weszlam to od razu ucieklam, smierdzialo gorzej niz na dworcu. Jak zaczelam kaszlec to poczulam ze popuszczam normalnie szok. Dobrze, ze tata pracuje kilka przystankow dalej to szybko podjechalam do niego.

tak, tez chce byc niedzwiadkiem i przespac cala zime, obudzic sie jak dostane skurczow porodowych wczesniej nie. :)
 
Ostatnia edycja:
Hej :-)

Nati, ja na razie nie czuję brzucha, nie ciąży, nie boli, nie przeszkadza.

Bata, super że wszystko ok. I gratuluję synka :tak:

Anetka, trzymam kciuki :tak:

Anawoj, i dobrze, a jak jeszcze postraszysz tą sprzątaczkę to raczej nie będzie już ryzykować :tak:

Lenka, stan szyjki zawsze bada się ręcznie. Usg pokaże jej długość a w badaniu ginekologicznym można stwierdzić czy nie robi się miękka i czy się nie rozwiera.

Pilanka, witaj :-)
 
reklama
Do góry