reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

cocosova pełna nazwa to Prenatal Classic. Na razie nie wziełam, ale i tak boli mnie głowa i mi niedobrze... no chyba że to pozostałości jeszcze z wczoraj...
co do spacerku, to idź koniecznie! Też bym się jakoś zmusiła i poszła, ale samej to mi się nie chce, choć pogoda bajeczna! A za kilka dni ma już być mróź i deszcz ze śniegiem :(










No coś Ty, deszcz ze śniegiem ?! Ale jaja. Co prawda powietrze już teraz jest mroźne. Ale nie spodziewałabym się, że pogoda nas tak zaskoczy. Za to słoneczkoo mocno teraz świeci i chyba 3eba to wykorzystać póki jest okazja :)
 
reklama
Witam, witam się z nowo przybyłymi mamuniami,

me samopoczucie i tak jak pisałam urlop męża nie pozwalały na siedzenie przy kompie,przez 3 dni bolała głowa ,a trzeciego dnia umierałam,mój mi pomasował na noc i wczoraj dopiero nie bolała już,mdli jeszcze,ale,ale mooże chyba coś jakby mniej ale nie wiem heh,.

witaminki ja odkąd się dowiedziałam o ciąży Centrum Maternę biorę.nie jakoś super regularnie ale teraz się już staram .

no to znowu tyle tylko, ale zaraz po Huberta do szkoły,może wieczorem się uda przybyć,

no to przyjemnej reszty dnia ;*.


 
Witajcie. :*

Nicky - witaj, ja zażywam Feminatal 400, zapłaciłam 56 zł. Moja ginka jest jego zwolenniczką, więc trudno... zaoszczędzę na czymś innym.

Aeyne - gratuluję skończenia pracy. :)

Margola - witaj w gronie kwietniówek na L4. ;) Będzie dobrze wszystko, zobaczysz. Ja też się zmuszam do jedzenia, bo już nawet żadnych zachcianek nie ma, za to mdłości i wymioty dopadają mnie znienacka.

Koot - jak Ci będzie męcząco u teściów to myśl o tym, że niebawem wrócicie do Waszego ślicznego, odremontowanego mieszkanka. :)

Mala_mysz - historia z Hanią rozłożyła mnie na łopatki. :D

Magdalen - cieszę się z Twojego pomyślnego USG. :)


Uwaga, a teraz będzie nieapetycznie... ;) Mam kiepską noc za sobą, bo tak mi jelitami wywijało, że hej... Przez chwilę się martwiłam, że to z Dzieckiem coś nie tak :( ale potem doszłam do wniosku, że to jednak chyba po prostu gazy... Ale umęczyłam się okropnie. A nad ranem sobie na dokładkę kichnęłam i tak mnie zgięło z bólu w pół... o_O Nie wiedziałam, że rosnący brzuch może dawać aż tak do wiwatu. ;) W każdym razie - od dziś nie kicham, nie ma mowy. ;)
 
a wlasnie dziewczyny co do tych witamin dotalam jakies feminatal bierze je ktoras ? bo szczerze mowiac jezcze nie wykupilam bo jak uslyszalam cene ok 70zl to mnie cofnelo ;D a do tej pory nie bralam zadnych witamin. jestem w 12/13 tyg ciazy .
Ja biorę feminatal N co prawda od jakiegoś tygodnia. za 60 zapłaciłam coś koło 30zł. Siostra farmaceutka mówiła, że są ok ( mają wszystko co inne + kwas foliowy) tylko trochę droższe są więc mogę zmienić na tańsze jak chcę. Lekarka nie zapisała mi witamin ale jak wymiotowałam przez 1,5 miesiąca systematycznie kilka razy dziennie to stwierdziłam, że trochę za mało mam witamin w dostarczanej dawce jedzonka więc dołączę witaminki.Jak zaczęłam je brać to po 2 dniach wszystkie dolegliwości zniknęły.
 
krakowianka85 tu nie chodzi o oszczedzanie bo co jak co ale na malenstwie oszczedzac nie bede w koncu to moje upragnione dziecko i staralam sie o nie prawie rok.. ale chodzi o sam fakt wchodze do apteki mowie przeciez witaminki to chyba nie drogie to mi styknie kasy a tu dokladnie 60 iles zl. nie bylam przygotowana akurat bo prawie wracalam od pani ginekolog ;P
 
dokladnie, najgorszy bol przy kichaniu jak sie lezy.
cocosova- idz na spacer, cwiczenia pomagaja w rozwoju dzidzi i przedewszystkim moze za wczesnie ale jak sie duzo ruszamy to porod bedzie lzejszy
 
meriderka- ja jak narazie mam wspaniala ciaze (oby tak dalej) ;P nie wymiotowalam wogole i nie wymiotuje czuje sie bardzo dobrze tak jak przed ciaza. tak jak pisalam jestem w 12/13 tyg i do tej pory gin. nie kazala mi nic brac poza folikiem wiec nie bralam dopiero teraz w poniedzialek powiedziala o tych witaminach .
 
Cześć kobietki

Mam chwilę, bo Hania zasnęła więc od razu czytam co u Was...
Sny mam też dziwne,oderwane od rzeczywistości, ale to typowo ciążowe zwichnięcie.
Amber trzymaj się dziewczyno.Posłuchaj dziewczyn i rób coś z czasem, by nie myśleć o złych rzeczach.Ja w pierwszej ciązy od 12 tc siedziałam w domu praktycznie sama do 16-17 godz., a potem mój J. wyjeżdzał bardzo często w delegacje na 2-3 dni i wtedy rzeczywiście troszkę się snułam z kąta w kąt, ale znalazłam antidotum na nudę...książki!
Zapisałam się do biblioteki miejskiej i wypożyczałam szokujące ilości lektury. Potrafiłam jedną powieść w 2 dni przeczytać... A jaki repertuar sobie znalazłam: kryminały i powieści sensacyjne;-)Pochłonęłam wszystkie dostępne na rynku polskim ksiązki Aghaty Christie... (wtedy to dopiero miałam sny).
Z wielkim sentymentem wspominam tamten okres... Niestety teraz już się tak nie da, Hania nie pozwala mi na nudę...
Gosikk -mam 34 lata. Nie martw się na zapas tym wynikiem Pappy. Powiem Ci, że ja absolutnie nie liczyłam na tak dobry wynik w swoim przypadku, ale też nie skaczę teraz w górę ze szczęścia-niestety to tylko statystyka.Oczywiście wiek ma tutaj duże znaczenie, ale mogę Cię pocieszyć, że brana jest też pod uwagę rodność-jeśli masz już zdrowe dziecko-wynik jest lepszy, jeśli poronienie-wynik niestety gorszy, jeśli leczyłaś się na bezpłodność-też gorszy. No i tez oczywiście biorą pod uwagę USG genetyczne i wynik z krwi.Mój wynik w sumie bardzo dobry 1:4777 oznacza jednak, że mogę być przecież tą jedną (oby nie).Ja wiem, że na aminopunkcję nie zgodziłabym się nawet przy 1:300, co jest już chyba wskazaniem do niej.
Osobiście znam dwie kobiety, które urodziły dzieci z zespołem Downa, jedna w wieku 42 lat a druga w wieku... 27 lat. Niestety w każdym wieku można chore dziecko urodzić. Statystycznie częściej po 35 rż, ale tylko dlatego, że ta grupa wiekowa rzadziej rodzi dzieci w ogóle.
aenye rozśmieszyłaś mnie:-)Ja też się boję małego facecika w domu. Gdzieś mam utarte w podświadomości, że chłopcy dają popalić, a poza tym... kiedyś synek przyprowadzi mi swoją pannę i będę teściową...:-)
koot -zrób porządne połowkowe, na badania z krwi już trochę za późno.Nie wydaje mi się jednak, że gin jakikolwiek mógłby pomylić się aż tak bardzo przy pomiarze przezierności. Jeśli wyszło Ci 0,3 mm- to do 2,5mm ogromna przepaść. Pewnie masz gdzieś koło 1mm.
natasza gratulacje... to prawda-grunt to rzeczowy lekarz.

witam nowe kwietniówki:-)
 
reklama
Cześć dziewczyny:-)

Ale macie sny:szok: mnie śni się często poród, raz że mój tata był przy porodzie, a dziś że koleżanki synek urodził się taki pulchniutki,a potem ja rodziłam i przypomniało mi się jak bolą parte:szok:

Nicky ja też Feminatal biorę. Kupuję za około 40 zł.

krakowianka mnie też często jelita bolą. Dwa lata temu ze skrętem trafiłam w ostatniej chwili do szpitala, więc teraz każdy taki ból to u mnie stres że znów coś się dzieje.

Zamartwiam się od rana bo wyszła mi opryszczka na ustach. Gdzieś czytałam że to może szkodzić dziecku. Słyszałyście coś o tym??
 
Do góry