reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

Ja nie byłam i nie będę. Tak jak i w pierwszej ciąży. W UK nie chodzi się do gina. Jedyne badania gin. jakie miałam w pierwszej ciąży to już jak mi się zaczęła pierwsza faza porodu.

Pandorka
- USG też żadnego nie miałaś? o_O Ale chyba zamiast opieki ginekologa jest opieka położnej?

Karolcia - ja też mam to odczucie mokrości więc Cię bardzo dobrze rozumiem. Mnie jeszcze nie mdli pełnowymiarowo, tylko tak mi się czasem słabawo robi... A śluz mam mleczno-biały, w niewielkiej ilości.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej! Ja miałam szybko do lekarza nie iść, lecz okazuje się, że chyba będę musiała, bo wczoraj spanikowałam i duphaston sama sobie wzięłam. Karolcia właśnie wczoraj zauważyłam trochę więcej śluzu niż zwykle i taki trochę ciemniejszy od koloru lnu, bardziej cappucino. Od razu wzięła dwie tabletki duphastonu i teraz będę brała po jednej co 12h. Dzisiaj rano czyściutko ani najmniejszej plamki,,,kurcze w gatkach mi przyszło spać ;) Aha, rozmawiałam z moim G i zdecydowaliśmy się na acard, przypomniał mi właśnie, że gin mówił, że jst ważne by brać przy torzeniu się łożyska. Wyniki krzepliwości mam dobre, ale gin mówił, że tyle czynników się na krzepliwość składa, a badają tylko podstawowe, więc to tak bardziej zapobiegawczo. A i jeszcze, tak się wystraszyłam tego śluzu, że zaraz lecę na betkę,,,ostatnio robiłam w pon, więc wystarczy jedna i będzie z czym porównać.
Witam nowe kwietnióweczki!
 
Aligatorek - trzymam kciuki za ładną betkę. :* Ale myślę, że takim śluzem nie powinnaś się przejmować. Niemniej - jak zawsze - lepiej dmuchać na zimne.
 
Hej! Ja miałam szybko do lekarza nie iść, lecz okazuje się, że chyba będę musiała, bo wczoraj spanikowałam i duphaston sama sobie wzięłam. Karolcia właśnie wczoraj zauważyłam trochę więcej śluzu niż zwykle i taki trochę ciemniejszy od koloru lnu, bardziej cappucino. Od razu wzięła dwie tabletki duphastonu i teraz będę brała po jednej co 12h. Dzisiaj rano czyściutko ani najmniejszej plamki,,,kurcze w gatkach mi przyszło spać ;) Aha, rozmawiałam z moim G i zdecydowaliśmy się na acard, przypomniał mi właśnie, że gin mówił, że jst ważne by brać przy torzeniu się łożyska. Wyniki krzepliwości mam dobre, ale gin mówił, że tyle czynników się na krzepliwość składa, a badają tylko podstawowe, więc to tak bardziej zapobiegawczo. A i jeszcze, tak się wystraszyłam tego śluzu, że zaraz lecę na betkę,,,ostatnio robiłam w pon, więc wystarczy jedna i będzie z czym porównać.
Witam nowe kwietnióweczki!

Aligator - no własnie ten śluz nam zawsze sen z powiek zbija....ale mam nadzieje, że to tylko fauszywy alarm, i wszystko będzie ok....w takim razie biegnij do gina....
Ja od wczoraj też biorę Acard...jedna tabletke dziennie...tak dla BHP....
U mnie na razie,śluz ma taki kolor lnu....ale ja tylko by sie pojawiła kawa zmlekiem....to tez mam w domu Duphaston i zaraz go wezmę...
A kiedy idziesz do gina?
 
WITAJ Halina0406
PRZECZYTAŁAM WŁAŚNIE TWOJA WYPOWIEDŹ I MOGE POWIEDZIEC TYLKO JEDNO JA RÓWNIEZ WYGLĄDAM JAK W 4MC A TO DOPIERO POCZATEK 6TYDZIEŃ I DRUGI DZIEŃ...TEZ JEST TO MOJA DRUGA CIĄŻA I SAMA NIE WIEM DLACZEGO MAM TAK WZDĘTY BRZUCH W CZWARTEK 17SIERPNIA MAM WIZYTE U GIN. I ZAPYTAM CZY TO NORMALNE CZASAMI MAM WRAŻENIE ŻE ZARAZ PĘKNĘ I CIĄGLE MI SIĘ COS W TYM BRZUCHU PRZELEWA...POZA TYM MAM STARSZNE ZAPARCIA I FUUU GAZY I CZY TO NORMALNE ...ZA PIERWSZYM RAZEM NIE MIALAM TAKICH PROBLEMÓW A TERAZ OKROPIEŃSTWO...MDŁOŚCI WYKLUCZAJA NORMALNE JEDZENIA WIĘC SKĄD TAKI STAN?I CZY MOGE NP. ZASTOSOWAC JAKIŚ ŚRODEK NA WZDĘCIA CHOĆBY ESPUMISAN...JAK ZNAJDZIESZ NA TO ODPOWIEDŹ LUB SPOSÓB PROSZĘ DAJ MI ZNAĆ...:o)

capslocc witam na forum. Przykro mi, ale twoja wypowiedź jest kompletnie nie czytelna. Proszę przeczytaj regulamin BB zwracając szczególną uwagę na pkt. 5, w którym mowa o pisaniu z capslockiem

Prosimy o nie pisanie z CAPS LOCKIEM - drukowanymi literami jak i POGRUBIANIA LITER BOLDEM w całym poście, co w netykiecie uważane jest za krzyk. Tych opcji używamy wyłącznie do zaznaczenia ważności fragmentu danej informacji lub użytkownika, do którego jest ona skierowana


Pandorka
- USG też żadnego nie miałaś? o_O Ale chyba zamiast opieki ginekologa jest opieka położnej?

tak ciąża jest prowadzona przez położne. USG miałam 3 w tym 2 planowane (bo tyle tylko przysługuje) w 13 i 25 tyg, oraz jakoś pomiędzy jedno extra ze wzgledu na bóle brzucha.
 
joll
....nie dalam rady ani keska przelknac, juz jak to gotowalam, to nie moglam zniesc tego zapachu mieska, do tej pory nie bylo tak zle, ale od paru dni mdlosci atakuja mnie juz od rana...wczoraj bardzo pomogl mi budyn i kanapka z pomidorem, dzisiaj na sniadanko tez juz byla kanapeczka i jest ok, ale na nic innego nie mam ochoty, wiec nie wiem co bede dalej jadla....

witam serdecznie nowe kwietniówczki i gorąco gratuluje !!!


capslock dobrze to ujelas: wzdecia i takie jakby przelewanie sie w brzuchu, tez sie z tym zmagalam w niedziele przez caly dzien i bylo po prostu fatalnie, ale odkrylam, ze to po smazonych potrawach tak mi sie dzieje, wiec z nich zrezygnowalam, chociaz i tak teraz praktycznie od wszystkiego mnie odrzuca....

bajtelku nie denerwuj sie tak, bedzie ok, dobrze, ze tak szybko idziesz na wizyte, to w razie nieprawidlowosci jest czas, zeby zareagowac, ja bylam pod koniec 5 tyg. dostalam leki i sobie poleguje aktualnie i jest ok :)

karolcia doskonale cie rozumiem, ja przez te swoje niedawne plamienia, tez co chwila w lazience i kontrola czy aby juz przeszlo, mysle, ze poki sluz nie jest brązowy to nie ma sie czego obawiac
 
Cześć laski:-)

Ja w pracy dziś sama. Może troszke posciemniam, bo nie ma bata nad glową.
Powiedzcie mi, czy wasi pracodawcy już wiedzą o waszych ciążach, a jesli nie to kiedy zamierzacie o tym powiedzieć? Ja tak się zastanawiam, bo pracuję w sumie od kwietnia, gdyz wcześniej byłam na zwolnieniu, macierzyńskim i częsciowym wychowawczym. Nie bylo mnie w pracy przez 1,5 roku:tak:
Kurcze, ale się zdziwą jak im powiem, że niebawem znow rozstaniemy się na trochę.
Myslę, że tak po 10 tc można by powiedzieć, a co wy o tym sądzicie?
 
hej :) mi przedwczoraj wyszły 2 piękne kreski odrazu poszłam w tym samym dniu do lekarza a wczoraj na usg no i sie okazało ze jestem w 4 tygodniu ciąży z jednej strony sie ciesze bo dzidziuś to coś pięknego a z drugiej nie bardzo bo nauka a jestem jeszcze młoda...no ale trudno teraz trzeba o siebie zadbać zeby dzidziuś był zdrowy jak rybka :)
 
reklama
witaj kasiu serdeczne gratulacje :) nie martw sie dasz rade ze wszystkim, a ciąża i macierzynstwo to jest tak piekny stan, ze nie ma co odkladac tego na pozniej :)
 
Do góry