reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

reklama
bo tak się zastanawiam...ja podczas wizyt mam tylko robione usg, lekarz mnie nie bada. Ostatnio tylko pobrał mi wymaz z szyjki, bo skarżyłam sie na swędzenie. Nawet nie wiem, jaką mam szyjkę i czy on w ogóle to sprawdza. Was lekarz podczas każdej wizyty bada i robi usg? Jak to wygląda?



mnie tez tylko prze usg ale lekarz jest bardzo doby , w ogóle ma dużo nagród itp. a poza tym bardzo dużo osobom pomógł w sprawach beznadziejnych, więc mylę ze po ty usg coś widzi i jak go coś niepokoi to wtedy badanie , a poza tym pracuje w sanepidzie i on o tym wie i niesądzę żeby sobie pozwolił na niebadanie bo mu się niechce . Mysle że niepowinnnyśmy sie nakręcać :-)
 
ja bylam co prawda 2,5 razy u lekarza ( 2 wizyty+ USG genetyczne u innego lekarza). Za kazdym razem mam badanie ginekologiczne. za pierwszym razem mialam USG za drugim nie, ale to pewnie dlatego ze bylam tego samego dnia na tym genetycznym. Teraz ide w pon to zobacze czy bedzie USG bo badanie to na 100%.
Ale jak ja tak Was czytam to wydaje mi sie ze zadko chodze do lekarza. Co 4 tyg. Ale jak sie nic nie dzieje to pewenie tak powinno byc.
Marma- a jestes pewna ze to uczulenie? moze to jakis wirus? Bo tak chyba dziwne zeby nagle dostac uczulenia
Ja też chodzę co 4 tygodnie jak się nic nie dzieje. USG też robię u innego lekarza, bo moja pani doktor nie ma aparatu w swoim gabinecie. Następne mam dopiero ok 22 tygodnia. Już się doczekać nie mogę, codziennie liczę dni ;)

Ostatnio pojawia się u mnie zgaga wieczorami. Fakt, że pozwalam sobie na słodycze i pewnie dlatego. No i odrzuciło mnie od mięsa i sera żółtego a jadłabym w kółko kanapki z pasztetem i ogórki kiszone zapijając je wodą z tych ogórków :D A i pomarańcze jem nałogowo :)
 
ja bylam co prawda 2,5 razy u lekarza ( 2 wizyty+ USG genetyczne u innego lekarza). Za kazdym razem mam badanie ginekologiczne. za pierwszym razem mialam USG za drugim nie, ale to pewnie dlatego ze bylam tego samego dnia na tym genetycznym. Teraz ide w pon to zobacze czy bedzie USG bo badanie to na 100%.
Ale jak ja tak Was czytam to wydaje mi sie ze zadko chodze do lekarza. Co 4 tyg. Ale jak sie nic nie dzieje to pewenie tak powinno byc.

Nati teoretycznie przy ciazy bez komplikacji wizyty powinny być co miesiąc a Usg powinno byc wykonywane maksymalnie 4 razy.
U mnie jak już wiadomo zawsze coś wyskoczy więc badania i usg mam bardzo często.
Samo usg to już z 15 razy miałam wykonywane .
Profesor był przerażony częstotliwością tych badań i powiedział że trzeba dać ciązy rządzić się swoimi prawami a nie non stop ingerować
Ja się czasami boję ze moja kruszynka to świecić będzie jak się urodzi
 
mnie tez tylko prze usg ale lekarz jest bardzo doby , w ogóle ma dużo nagród itp. a poza tym bardzo dużo osobom pomógł w sprawach beznadziejnych, więc mylę ze po ty usg coś widzi i jak go coś niepokoi to wtedy badanie , a poza tym pracuje w sanepidzie i on o tym wie i niesądzę żeby sobie pozwolił na niebadanie bo mu się niechce . Mysle że niepowinnnyśmy sie nakręcać :-)


no wiem, że nie ma co wariować i się nakręcać ;) tylko czasem głupie myśli przychodzą do glowy i człowiek zaczyna się zastanawiac, czy na pewno jest pod dobrą opieką ;) zwłaszcza jak to pierwsza ciąża i wszystko jest nowe
lenka ja też przez poczatkowe komplikacje miałam już bardzo dużo usg...
 
Lenka, mitaginka -nikt jeszcze nie dowiódł naukowo, że USG szkodzi dziecku. Ja miałam też już 5, w poprzedniej ciąży co wizyta-razem chyba z 10.Maleństwo urodziło się zdrowe jak rybka, a ja dzięki tym częstym USG wiedziałam, że wszystko w porządku.
 
Hej :-)

Klaudencja, gratuluję synka :-)

Lenka, faktycznie często masz usg, ja w poprzedniej ciąży miałam co dwa tygodnie ale Ty jeszcze częściej. Ale jeśli takie są wskzania to cóż, usg nie zaszkodzi maluszkowi a profesor pewnie idzie starą szkołą i wolałby 3 w ciągu ciąży.

Meriderka, teraz będzie już dobrze :tak:

Marma, faktycznie dziwna ta opuchlizna a najgorsze duszności. Obyście szybko zdiagnozowali i wyeliminowali problem :tak:

Anawoj, rany, takie przejścia po proszku...My ciuszki Aleksa pierzemy w dziecinnym proszku ale zdarza się jakąś sztukę w naszym i nigdy nic się nie działo. Nie spodziewałam się nawet że dziecko może mieć aż tak delikatną skórę :no:

Mitaginka, ja podczas każdej wizyty mam usg a potem badanie ginekologiczne. W pierwszej ciąży u dwóch poprzednich ginów było tak samo. Zawsze mam badaną szyjkę i gin mówi jaki jest jej stan.

Magdalen, super że wyniki ok :tak:

AguHan, mimo usg gin powinien też badać ręcznie, tylko wtedy wyczuje czy szyjka jest twarda czy może mięknie. Zawsze myślałam że to standard, częsciej zdarzają się lekarze którzy nie zawsze robią usg ale badać powinni co wizytę.
 
zgadzam sie z Gosik. Badanie standartowe chyba powinno byc zawsze a USG nie koniecznie. Wydaje mi sie ze to jest troche chodzenie na latwizne USG i z glowy. Nie chce tu oczywiscie obrazac lekarzy, takie jest moje laickie spostrzezenie. USG raczej nie jest szkodliwe ale z drugiej strony jest to stosunkowo nowe badanie, rentgen tez na poczatku mial byc nie szkodliwy :(.
 
reklama
Witam.
Jestem świeżo po wizycie u ginekologa. Mój maluszek ma się świetnie:-) Jest ruchliwy a serduszko bije mu jak dzwon:-) Mój nowy lekarz powiedział mi dziś , że będę miała synka:-) Jestem naprawde szczęśliwa. Martwi mnie tylko, że za mało na wadze przybieram:( powiedzcie ile przytyłyście....



8p3o3e3kfmgiq7n1.png
 

Załączniki

  • 8p3o3e3kfmgiq7n1.png
    8p3o3e3kfmgiq7n1.png
    8 KB · Wyświetleń: 21
Ostatnia edycja:
Do góry