reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2011

hej hej :-)

matko boska, ale produkcja :-)

dziewczyny, co do ruchow, to moze to juz to? ja tez wyraznie 'inne' czuje ruchy czasem, mam wzdecia okrutne cale zycie, taka 'uroda' ;-) i wiem, jak to dziwnie lata po brzuchu. a ostatnio tak inaczej czuje w jednym miejscu, takie zdecydowanie delikatne i jakby wlasnie.. podskorne ;-) no nie wiem, jak to wytlumaczyc.

AguHan, to mamy podobny gust czytelniczy ;-) ja K O C H A M Christie, wracam po kilka razy i chyba wszystkie rabnelam :-D jestem ewidentnie uzalezniona. poza tym pochlaniam tez Chmielewska - dla mnie rownie czadowa, choc nie ma tej cudnej atmosfery londynu lat 60 ;-) dzentelmenow w kapeluszach i mordercow w najblizszej rodzinie, starych dworow, no i fascynujacego Poirota ;-) choc ja przepadam za panna Marple :-D
a Cobena lubisz? dla mnie mistrz wspolczesnego thrillera :-) tak fascynujacy, ze jeden dzien z malym hakiem styka ;-) i duzo napisal, tylko ciezko w bibliotece wyczaic. na szczescie tesciowa siostry tez uzalezniona i mam wszystkie w zasiegu ;-)

amber - a uzmyslowilam sobie jeszcze cos - mozesz sciagac seriale z netu ;-) to bardzo proste. a jak masz troche kasy, to moge ci podrzucic namiar do laski, ktora sprzedaje na plytach seriale calymi sezonami, tzn. np chcesz housa - to dostajesz od razu 6 sezonow, cena w zaleznosci od serialu, ok. 70zl/serial. dla mnie mistrzostwo, mam tak Gotowe na wszystko, herosow i gilmore girls. ogladanie tego zajmie mi co najmniej 2-3 miechy ;-) wiem, ze wstyd sie przyznac do sciagania muzy i filmow z netu, ale trudno, mi zal kasy na seriale za 600zl, kupowane na allegro. ja nie mam z tym problemu, jak ktos nie chce, niech tego nie robi, ale ja polecam tak czy inaczej Gotowe na wszystko i Dextera z calych sil ;-)

poza tym, coz tu sie przewijalo jeszcze? na testach sie nie znam, ale na pewno bedzie wszystko dobrze.

ja za to niedlugo chce sie wybrac na jakies nagranie filmiku z usg. moi znajomi byli w 15 tygodniu jakos i chociaz nagranie bylo 2d, to rewelacyjny byl sprzet i swietny efekt. maluszek caly na monitorze widoczny, machal lapkami, nozkami, plywal sobie w macicy i w ogole sliczny widok. warto do 20-22tc to zrobic, potem juz tylko 'fragmenty' dziecka sie da uwiecznic, np. twarz czy reka. a efekt calego cialka jest niepowtarzalny :-)

no i czas na jakies witaminy. ja w poprzedniej ciazy bralam cos chyba za 12-15zl, wiecej chyba nie? nie pamietam, co to bylo.

dobra, mozg mi sie lasuej, nie wiem, co pisalyscie... do jutra :-)
 
reklama
Witajcie z rana

Dziewczyny nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy jakas sila sugestii ze czytalam u Was o jakis dziwnych snach bo dzisiaj mialam taki glupi sen , ze szok oczywiscie jak w wiekszosci snow u mnie to ja z kims tam jeszcze uciekam...:)az sie sama do siebie smialam ze chyba za bardzi sie wczytuje w Wasze wypowiedzi heheh

karina ja też ostatnio myślałam nad wierzchnim okryciem, ale chciałabym coś, co można wykorzystać nie tylko podczas ciąży, coś takiego uniwersalnego. Tylko nie wiem, czy takie coś znajdę...

No dokladnie ja tez o czyms takim myslalam, nie chce kupowac czegos typowo ciazowego ponosic tylko ta zime i odwiescic albo oddac komus. Slyszalam ze podobno zdaja egzamin takie plaszczyki typu grzybek gdzie pod biustem jest popuszczany i jest luzny. Tak jak napisalam jeszcze wchodze w swoja kurtke ale juz jest opieta i jak ide dluzsza chwile to na brzuszku podciaga mi sie do gory i co jakis czas trzeba sie poprawiac, pozatym jak zapowiadaja ze ma byc coraz chlodniej to chcialabym miec cos juz na Wszystkich Swietych bo duzo jazdy i chodzenia mnie czeka i chce zeby bylo i wygodnie i cieplo, ale nie wiem czy uda mi sie cos takeigo zanlesc:")
 
witam z rana. maz juz mnie wkurzyl, jak ja zazdrosze tym z Was, ktore nie musza na co dzien ogladac swoich mezow. Potrzebuje kilka tyg spokoju, niestety to nie realne, nawet nigdzie moj maz nie wychodzi wieczorami. no w przyszlym tyg bedzie do 22 w pracy to sobie poogladam to co chce. :)
Wiem nie powinnam tego pisac.
Tak Chmielewska cala mam w malym palcu. A co do serialow, filmow i muzyki z netu, nie powinnam tego pisac ale tak to jest dobra rzecz.
 
Hej!!

Chciałam się tylko przypomnieć , że żyję...a za chwilę ruszam do stolicy po jakieś ciuszki ciążowe ale głównie właśnie jakiś płaszczyk. Kurcze od 3 dni mam codzień na plusie po pare deko....do tej pory była cisza...OMG

a w czwartek wytęskoniona wizyta i USG z badaniem przezierności itd, czyli zobacze dokładnie mojego maluszka. Oby był cały i zdrowy....Większość z was ma już za sobą to genetyczne.fajnie że wszystko dobrze...

pozdrawiam wszystkich cieplutko,...choć u mnie dziś śliczna pogoda :-))
 
Witam z rana po długiej nie przespanej nocy. Moje dziecię co chwila budziło się i darło o smoczka jak dostawało smoczek dalej szło spać jak aniołek i co smoczek wypadł to wycie.....:wściekła/y:Normalnie mam już serdecznie tego dość.. Przy drugim dziecku zero smoczka! A wszystko wina mojego M i jego cudownej rodzinki która jak tylko mały wypluwał to wkładała mu na siłę bo dziecko musi mieć smoczek, jak tylko busie otwarło to smoczek i teraz są efekty :wściekła/y: A tak prosiłam, krzyczałam, zabraniała, tłumaczyłam i ......:wściekła/y:A teraz pogrom. W ciągu dnia udaje się schować ale do spania musi być. Już mi ręce opadają.
Moje dziecko przed chwilą przybiegło do mnie z płaczem bo ogląda " W pustyni i w puszczy" i była scena gdzie lew ich zaatakował. Wziął mnie za rękę zaprowadził przed telewizor i nakrzyczał na lwa :-D
No to koniec pisania młody wzywa.
 
dzien dobry kochane,

chcialam sie na pare dni odmeldowac,u nas zaczely jesienne ferie i z tej okazji wyjezdzam z rodzinka na pare dni...:o)

dbajcie o siebie,trzymajcie sie cieplo
 
Witajcie

U nas piękne słonko, dzieć i małż na spacerze, a ja zaraz za sprzątanko generalne się biorę ale wcześniej... przyjemności, czyli BB:-)

Wczoraj kupiłam w C&A spodnie ciążowe, dżinsy z golfem, baaardzo fajne... zresztą mają fajny asortyment dla nas ciężarówek, dżiny są troszkę jeszcze luźnawe, ale można je śmiało nosić teraz i myślę, że do 6-7 m-ca.
I kupiłam w Cropp-ie kozaczki krótkie, rude, zamszowe z wywijanym kożuszkiem. Są bardzo wygodne i szybko się je ubiera, tak się zabezpieczam, bo pamiętam w poprzedniej ciąży też zimą z brzuchem chodziłam i ubranie długich, wąskich kozaków to był nie lada wyczyn. A jeszcze kupiłam leginsy w kratkę, nieciążowe, ale z dwa miechy jeszcze ponoszę, bo mają luźny ściągacz.
Tuniczek mam bardzo dużo i wszystkie są z lumpeksu, teraz poluję na golfiki żeby pod nie założyć, ale to zadanie na przyszły tydzień.
Będąc w centrum handlowym wpadłam na swojego najgłówniejszego przełożonego, hmmm..... musiał sobie pomyśleć-na zwolnieniu, a lata po zakupach. Pech.....A siedziałam z doopką w domu przez tyle miesięcy i wyszłam nagle pierwszy raz... i ON.
aenye - Chmielewską przerobiłam chyba całą, Cobena niestety nie... Ogólnie nie czytam za dużo teraz-brak czasu, ale kiedyś to byłam prawdziwym molem książkowym. Zawsze chciałam iść na polonistykę i być "drugą Chmielewską", ale zabrakło kilku punktów...więc zostałam historykiem, he he...
marma - smoczek... ja mam troszkę inne zdanie, na temat jego stosowania. Uważam, że dziecko śmiało może z niego korzystać do pewnego okresu-gdzieś do ok. 2 roku życia. U nas było odwrotnie-jak mała się urodziła wszyscy wokół krzyczeli "broń Boże smoczek"-efekt był taki, że mała około 4 m-ca życia zaczęła ssać kciuka i do teraz niestety go ssie. Niemowlę, myślę, że każde -ma po prostu silny odruch ssania, a smoczek to mniejsze zło, bo zawsze można go odstawić, a z kciukiem nie jest tak prosto-przecież go nie utnę. Efekt u małej jest taki, że paznokieć na kciuku jest jak kartka papieru-taki cieniutki. Pytałam pediatrę- twierdzi, że do 2 roku nie robić nic-powinna sama zrezygnować, a potem niestety trzeba będzie wkroczyć do akcji, ale zapytała też dlaczego dziecku nie podaliśmy smoczka...:zawstydzona/y:

To tyle laseczki.... Zmykam, bo zaraz przyjdą moje żuczki, a tu nic nie tknięte...paaa
 
Ostatnia edycja:
witajcie Dziewczynki:-)
jak tak czytam o ubraniach ciążowych, to łapię się na tym, że mam albo ograniczoną wyobraźnię, albo po prostu brak doświadczenia. Ostatnio kupiłam sobie w HM jeansy ciążowe (tzn. z tym specjalnym pasem).Tylko że tak teraz sobie myślę, że one są na mnie dobre teraz, a za kilka miesięcy, jak pójdzie mi w biodra, pupę itd, to nie będą dobre :no: chyba za bardzo się pośpieszyłam i chciałam mieć coś ciążowego ;-)
i właśnie dzisiaj doszłam do wniosku, że z uwagi na to, że to moja pierwsza ciąża, to mam chyba mylne wyobrażenie, że tylko z brzuszka zrobi mi się ładna piłeczka, a reszta zostanie bez zmian. A z tego co piszecie, to faktycznie wynika, że w końcowym okresie ciąży, to raczej w ciuchy z teraz (choćby były rozciągliwe) to pewnie się nie zmieszczę :baffled:


miłej soboty!
 
reklama
Cześć dziewczyny, trochę dziś posiedziałam, żeby przeczytać to co napisałyście:) Cieszę się że jakoś tam idzie do przodu. Widzę, że już rozglądacie się za ciuszkami ciążowymi:) Dzisiaj może zrobię wypad do H&M i C&A, skoro polecacie. Ale na razie kupiłam tylko butki na niziutkim obcasie, resztę po wizycie u gina. Wizyta 20.10, wtedy też dostanę skierowanie na badania genetyczne. Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć na USG mój skarb. Ostatnio kiepsko się czułam, a ból pleców czasem nie do zniesienia. Coś za coś, dobre że nie wymiotuję, za cały czas chyba 7 raz tylko.


Słuchajcie, jakie badania zalecił wam lekarz? Morfologia, mocz, glukoza we krwi, toksoplazmoza, żółtaczka no i kiła. Ta kiła mnie rozwaliła. Czy ktoś jeszcze miał takie badanie?

I pytanie do Poznanianek:) Możecie polecić dobrego gina? Kto ma zamiar rodzić na Polnej? Gdzie robicie genetyczne badania?

Pozdrawiam was serdecznie:))))))
 
Do góry