reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2011

nela, Amelka też była na bebilonie comfort, tym ze skłonnością do kolek i zaparć... i niestety kolki, zielone kupy, masakra. I wtedy też mi mniej spała, w nocy max 5h.
Teraz już jest dużo lepiej, wprawdzie w dzień chce jeść co 3-4h, wczoraj zdarzyło się jej przespać i zjadła po 5. Ale wtedy to wypiła aż 180! Bo zrobiłam jej 120, wypiła duszkiem i wrzeszczy, że mało. W nocy przesypia mi ciągiem 6, 7 a czasem jej się zdarzy 8. No ale najczęściej 7 :)
To, co mnie cieszy, to że bebilon pepti na receptę kosztuje 11zł za puszkę, a za comfort płaciłam 27 :D Bo puszka to nam starcza tak na 3 dni...

Dziś za to okropnie jest marudna i nie ma apetytu, wypija tylko 60, max 90 i to z wielkim płaczem.. Biedna :( a maść na ząbki działa tylko chwilę, a smarować można tylko 4 razy dziennie... wiec jak zaśnie, to super, ale jak się chociaż tylko przebudzi, to już koniec :/ teraz w końcu zmęczona rykiem zasnęła...

do kuriera się w końcu dodzwoniłam i będzie ok 20 :|
a ja mam dzień w stylu "bez kija nie podchodź". Nie wiem czy to nie przez te tabletki anty co dostałam (2-składnikowe)... Zawsze miałam po tabletkach humory :/
 
reklama
ok. dziś wszystko załatwiłam obdzwoniłam chyba dosłownie wszystkich po kolei. Mam już termin neurologa ustalony osobiście, termin bagatela 22 lipca. Nawet dodzwoniłam się do pracy bo okazuje się ze ja jeszcze nie zgłosiłam swego dziecka w zusie hatha a cały czas byłam pewna ze i ten krok już poczyniłam. Dziś się wszystko wyjaśniło. Dobra nadrobiłam zaległości wątkowe. Wczoraj do późna siedziałam i czytałam opowieści z porodówek, matko jakież to przeżycie. Dziś już po spacerku, a nawet oszukałam swe dziecię i w jedna stronę pojechałyśmy autobusem hahah młoda się nawet nie zorientowała taka była zafascynowana cmokaniem smoczka. Wracałyśmy już parkiem a tam tak przyjemnie i chłodno.
Moje dziecię mimo iż cały czas już butlowe to i tak nie wytrzyma w nocy więcej jak 2-3h. Pobudki ma regularne wiec co to za spanie w nocy, a w ciągu dnia ja nie umiem zasnąć i tak już meczymy się 3 miechy.
Ja okresowa jestem od miesiąca, ale mam nadzieje ze nie będzie w tym żadnej niespodzianki i spokojnie cioteczka przyjedzie. Oby była bardziej łaskawa i mniej bolesna.
 
hehe, moj sie budzi zwykle co 2-3h, ale bywa, ze i co godzine! i tak cala noc! raz, doslownie RAZ przespal 7h ciagiem, to az ja wstawalam sama sprawdzac, czy z nim wszystko ok. niestety, on sie zwykle nie budzi z glodu, tylko na pierdzenie. nie robi kupki, ale popiardywac musi, a do pierdzenia mu potrzebny cycek, no chociaz smok w buzi (ale ten co chwile wypada w nocy, nie umie go zassac i w sumie spi bez). nie wiem, o co kaman, bo w sumie nie placze, kolek nie ma raczej, a bez przebudzenia sie pierdnac nie umie. w sumie to zaraz zasypia, ale asysta mamy niezbedna, i co mam z takim poczac? a spac na brzuszku nie lubi! jakby na bunku spal to byloby pewnie lepiej. no ale budzi sie zaraz.

ale chaotycznie pisze.

nie moge wybrac telefonu, nawet sie miedzy zadnym nie waham, po prostu ZADEN mi nie pasuje w 100%. chcialabym bardzo iphone'a, ale jakby kosztowal 500zl ;-) a ze kosztuje 1300 to nie, bo ja strasznie niszcze telefony, spadaja mi rgularnie raz, dwa razy dziennie na ziemie, nieraz na beton. taka jakas jestem nieogarnieta. no i zal takiego drogiego telefonu.
a z tanszych, coby mialy wi-fi i byly ladne, i mialy dobre opinie, to nic nie ma. i kolo sie zamyka.

i jakos humoru nie mam przez to. potrzebuje telefon i juz. no.

i chcialabym dzieci zaszczepic - a nie moge, bo mlody ma ciagle katar, nie jakis straszny, ale tez pokasluje (w sumie to wczoraj wieczorem kaszlal troche, tak jakby z suchego gardla, a dzis juz ani razu nie szczeknal - tez dziwne! no ale nie jade do lekarza, bo po co, jeszcze mi cos zlapie w przychodni). cholera jasna i psia mac.

ogolnie to dzien mam do d..py i wlasnie wychodze sobie do CH. nawet na to humoru nie mam, ale moze mi sie poprawi, jak kupie cos ladnego z tego macierzynskiego ;-) smoczki chocby dla malego! bo nie mam ;-) jeden zlamalam, jeden zgubilam, a jeden to za malo ;-)

no nic, to ide. buziaki.

aha, dranissimo, to bzdura, ze sie @ nie ma przy karmieniu piersia, tak samo jak bzdura, ze sie w ciaze nie zajdzie przy karmieniu piersia! ja dostalam @ za kazdym razem miedzy 6-8 tygodniu po porodzie. i trzeci dzien jest juz mega obfita, az mnie szlag trafia.
 
Co do mojej nagrody wyróżnieniowej to Az się zdziwiłam co muszę zrobić aby ja odebrać. A mianowicie wydrukować od nich przesłany e mailem protokół a w nim podać adres no normalne, ale żeby nip, PESEL i ksero dowodu? Kurna a jak oni sobie na mnie kredyt wezmą? To co? A to tylko jakieś kremy. I mam tylko 14 dni na odesłanie do nich papierów. Muszę to przetrawić czy gra warta świeczki.
Petinka spacer był miły i dość szybki a w drodze powrotnej to i zakupy spożywcze zrobiłyśmy.
 
Aknovi bede sie musiala nad tym Bebilonem Pepti zastanowic i rzeczywiscie on jest tanszy bo na recepte,a po Comfort 1 moja tez ma zielone kupki!Kazano mi obserwowac i sie nie przejmowac no ale jak tu sie czlowiek ma nie przejmowac jak ja jestem "zielona" mama.Slyszalam tylko ze po takich juz bardzo "ukierunkowanych" mlekach typu Pepti dziecko latwiej moze zostac alergikiem,ale moje i tak chyba bedzie po tacie:)
 
pandora Antek zajebiaszczo (fajne slowo;-) ) wyglądał na chrzcinach. buziak:*

dzięki:tak: teraz tylko czekam na Was i może jakiś spacerek?tylko Mitaginkę namówimy żeby odwiedziła południe województwa:-D

a ja ostatnio kupiłam ośmiornice lamaze i bardzo zadowolona jestem w tesco 10 zł taniej niż na allegro:-D a mały potrafi 20 min z nią gadać bo duża i kolorowa:tak: zamówiłam jeszcze pawia, a w przyszłym tygodniu jeszcze muzyczny ogród i może tą przenośną karuzelę z tiny:-D ależ ja uwielbiam kupować zabawki:-D
a co do rozmiarów my donaszamy 62 i zaczynamy 68- jeszcze ciut za duże....
aaa jutro idziemy do lekarza z pleśniawkami- po aphtinie zamiast zniknąć powiększyły się:wściekła/y:
 
nie no u nas nie ma w rodzinie alergii.. a pepti jest dla dzieci co nie radza sobie z trawieniem laktozy, z tego sie podobno wyrasta. niby krople delicol na to pomagaja ale nam nie pomogly..

mala miala na cycu tez zielone kupy, ale po comfort straszne kolki i kupy jeszcze gorsze. i co 2 dni. po pepti po 1 dniu juz robi normalne, musztardowe, 2 razy dziennie. i duuuzo taniej wychodzi jak dziecko je tylko butle...

ja jeszcze @ nie dostałam (ale od 7 tyg jestem na tabletkach)... ale sie juz boje jak to bedzie :(

tez powinnam jechac gdzies po gryzaczek dziasełko... ale autobusem mi sie nie chce a auto mi sie troche sfajczyło :((

ory ze be pl znakow ale mam mala na reku i pisze lewa :p
 
Mitaginka, witam w klubie mam z trudem spacerujących. Ja muszę się co 2 min. zatrzymywać i bujać małego. ALe mijam dużo mam z płaczącymi maluchami, więc się już tak nie przejmuję. Aczkolwiek marzą mi się spokojne spacery i wypady do parku, albo, żeby się choćby spotkać naszymi Wrocławskimi mamami.

Madziarkas
, to co napisałaś, jest tak smutne, że aż nie wiem co powiedzieć. Mam nadzieję, że Twoja koleżanka jest na tyle silna, że się pozbiera. Ja nie wiem czy bym sobie poradziła z taką stratą.

Herbatita, jakieś to podejrzane, że musisz takie informacje o sobie udostępnić. Na co im to i do czego???? A co do neurologa, to naprawdę, ręce opadają. Z jednej strony mówią, że im szybciej tym lepiej, a z drugiej rejestrują na takie terminy. Ja muszę czekać 3 tygodnie do pediatry ( w poradnii dzieci zdrowych), żeby dostać skierowanie do neurologa, więc pewnie termin będzie pod koniec sierpnia, a jak będziemy mieli rehabilitację... to nie wiem czy do gwiazdki. Zastanawiam się, czy nie pójść prywatnie, tylko koszty będą pewnie ogromne.
 
No dlatego się właśnie zastanawiam czy mam udostępniać im swoje dane a potem co handel w sieci czy bóg wie gdzie jeszcze. A to tylko kremy do twarzy a kłopotów mogę mieć mase. ODPUSZCZE SOBIE !
Natomiast co do neurologa to gdybym wiedziała, że masz tez iść to zarejestrowałabym Twoje dziecię, skierowanie byś sobie załatwiła a termin już by był ustalony. Szkoda że nie dograłyśmy sprawy. Lekarz polecany przez Petinkę wiec ufam że najlepszy we Wrocku. Jeśli chodzi o wizyte prywatnie to wiem że jest w przychodni EMC na ul. Łowieckiej i koszt 120 lub 140 zł. My mieliśmy iść ale już mnie wkurza ten kraj ze wszędzie chcą kasy , wystarczająco płace za szczepionki wiec tu się uparłam iż pójdziemy na NFZ
 
reklama
Madziarkas popłakałam sie straszne to, nie wyobrażam sobie znaleźć się w takiej sytuacji... strasznie mi przykro :(

Herbatita wydaje mi sie, zę te dane sa im potrzebne, zeby w twoim imieniu zapłacić podatek od nagrody, u mnie jak klienci coś wygrywali to te dane były potrzebne, dopytaj ich ale wydaje mi sie że to dlatego

Wczoraj znajomi przywieźli obiecaną huśtawkę i młody właśnie w niej śpi :) bosko :)
 
Do góry