reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2011

Ja nocy nie przespałam...nie napisałam wam wczoraj czegos, bo sama chcialam to sobie uporzadkowac...
Wczoraj gin zrobil mi usg i wyszło cos podobnego jak u krakowianki- obwód brzusia małej jest o 2 tyg mniejszy niz dlówka i kosc udowa :( nie nazwał tego jeszcze hipotrofia, przepływy niby ok, ale nie moge przestac o tym myslec...
Do tej pory miałam problem TYLKO z donoszeniem ciazy, a teraz pojawiło sie jeszcze to...nie wiem, dlaczego mnie to spotyka....

Mitaginka - nie przejmuj się, każda z nas ma jakieś mniejsze lub większe rozbieżności na USG. A rozmiar brzuszka może być spowodowany tym, że Malutka akurat mało sie wód opiła i wszystko wysiusiała. Jesli do tej pory wsio było w porządku,to tym bardziej teraz też będzie. Ale jesli masz się tym niepokoić i spędza Ci to sen z powiek, to zawsze możesz udać się na kolejne USG.

tak tylko napisze.. wczoraj o 23 zrobilam tatara, po prostu NIE MOGLAM przestac o nim myslec. podczas robienia az mi sie rece trzesly, jak w delirce normalnie, tak szybko chcialam wreszcie poczuc ten smak :-D az sie nozem dziabnelam. no szok, jakas chora na glowe jestem z tym jedzeniem :-D az zgwalce meza dzis, zeby mi kupil sledzie, jutro zrobie. cholera jasna z tymi zachciankami :-D

a, i zjadlam 6 kromek z tatarem... na noc.. CALYCH, nie jakis tam smiesznych polowek... :-D az dziwne, ze ja 100kg nie waze!!!
Aenye - a wiesz, że wczoraj gdzieś czytałam, tylko nie wiem gdzie, że często niedługo przed porodem ciężarna ma niespożyty apetyt, jakby zbierala siły na czekający ją wysiłek. Więc uważaj, bo może to jakiś symptom :D

wygralas:(
kurde no nareszcie!! ja, serio, całą noc myslalam w czym bym tu mogla miec zloto:-D
heh zaluj ze nie widzialas mnie przemeblowujacej pokoj chlopakow przed chwila. M 2 godziny meble przesuwal bo ciagle cos nie tak...no ale doszlismy do porozumienia.;-D of course mama przyszla i pomogla podjac decyzje, bo ja sama nie umialam:-( meczace to wiecie...
mitaginka ja mam 2 tyg.roznicy i sie nie przejmuje. lekarka powiedziala ze ok, to ok.

bylam na wizycie. dziecie 2600:) wysoko a czuje ze nisko glowka bo to rozjechane w srodku jest i tak sie wydaje. powiedziala ze urodze po terminie! ale skad ona to moze wiedziec>? jasnowidz czy co. przeciez porod sie moze w jeden dzien rozkrecic a w innym przypadku przez miesiac skurcze moga byc...ehh nie wiem co myslec.
we wtorek mam jeszcze wizyte u gina i bedzie cytologia na cito robiona jeszcze raz w spr.tego hpv no i jeszcze raz wymaz czy te moje dziadostwa zostaly wytepione przez antybiotyk.
znowu bylam w CH. tym razem triumph. jest nowa kolekcja modelującej bielizny. jmajty takie wysokie pod biust, podobno sie nei rolują ale kosztuja 110z l to ja sobie wole pas na allegro kupic. do tego jest stanik, myslalam pod katem karmienia bo latwo sie piers wyjmuje ale 120 to w tej cenie mam 2 do karmienia!! olałam ich. jutro jeszcze w innych poszukam. a moze gatta ma staniki? albo calzedonia?
Morgaine - ty masz złoto w niezdecydowaniu, choć Twoje dzisiejsze zakupowe tempo to iście szaleńczy wynik. Ale zdecydowanie wolę Cię w wydaniu niezdecydowanym. :)

a wiec umowiłam sie na srode na szczegołowe usg- cos w stylu prenatalnych; wczesniej nie było terminów...

a co do szpitala...myslałam o tym i jesli cos zacznie sie dziac zanim dotrwam do 38tc, to jade do klinicznego (tam, gdzie teraz lezałam). Ten szpital w Rudzie jest to zwykly szpital miejski i w tym momencie nie ma dla mnie znaczenia, ze mój gin zna tam jakiegos profesora...Uwazam, ze w klinicznym lepsza opieka nam malenstwem, jakby co...poza tym oni maja moja historie choroby, wypisane dokumenty dla dzidzi itd., no i mam z domu 10 minut. Do Rudy mam z pół godziny (zreszta nawet nie wiem, ile, bo nie wiem, gdzie ten szpital jest dokładnie). Jakiekolwiek animozje pomiedzy moim ginem, a profesorem, który sciagnał mi pessar, mnie w tym momencie nie interesuja.
Mitaginka -gratuluję podjęcia decyzji. Ważne że przemyślałaś sobie wszystko na spokojnie :)

dobry pomysł aby powiedzieć C że elektryk zjadł jego porcje obiadową.:-D:-D:-D
a tak apropo to fachowiec mógłby już przyjść bo z miłą chęcią bym się położyła do łóżeczka .Spać mi się chcę bardzo mocno.
Wogóle co to za pomysł żebym ja baba mówiła co i gdzie jakie transformatory i halogeny powinno się wymienić.:baffled:
Moja babcia mądra głowa zawsze mi mówiła żebym nie pokazywała facetowi że umiem dużo bo dojdzie do tego że gwożdzie sama będe przybijac.A ja co ,musiałam się wykazać,pokazać jaka zdolna jestem i sama wierciłam nie dawno otwory na wkęty mocujące obrazy w antyramie .Doprosić się nie mogłam 2 lata aby powiesić obrazki.
Teraz ciężko już będzie udawać że się czegoś nie umie jak już się pokazało że się umie.:wściekła/y:
lenka - babcia miała świętą rację. Jak facet wie, że coś umiesz, to potem się nie można doprosić pomocy. Ja na szczęscie się dobrze zgrałam z I. on wie, że ja umiem i mówi, że mogę sama, a ja mu na to, że wolałabym, żeby mi pomógł, albo chociaż patrzył bo ja coś źle zmierzę, kończy się że on robi.

Nati, Beata - witajcie z powrotem!!!

U mnie dzisiaj jakiś dziki tłum przewalił sie przez dom, padam na twarz, że zmęczenia, a nie mam się gdzie położyć, bo I maluje..... Jeszcze się obraził, bo nawtykałam,że się niczym konkretnym nie zajmuje. To się wziął do roboty, ehh i tak źle i tak niedobrze.
Byłam dzisiaj w labie, wyniki w przyszłym tygodniu mam nadzieję, że z wymazu nic nie wyhodują.
Pieluchy mam już poprasowane, ręczniki poprane, nie wiem co jeszcze mam zrobić.
 
reklama
wysłałam M. do apteki po reszte rzeczy, których nie kupilam na allegro, mi.in po płyn do mycia niemowlat. I zamiast kupić np. jakieś bambino, to on kupił mustele (!) za 36 zl! i mówi, ze nie bedzie oszczedzał na swojej malutkiej. Chusteczki tez kupił z musteli :/ szalony!
 
Morgaine jestem pod wrażeniem tak szybkich zakupów :)

A te w C&A mierzyłaś? jak się układają?
nie mierzyłam, Konrad by mi na to nie pozwolił.
jak dobrałaś internetowo rozmiar? bo 85C w hm jest inny niz 85C w kappahl...mierzyłaś się i dodałaś pare cm?

Dziewczyny u mnie i u mojej kolezanki też cały czas były rozbiezności i koleżance urodził się śliczny zdrowy synek, więc nie ma co sie martwić na zapas, przecież każda z nas też różni sie wymiarami i jest to całkiem normalne,
ta ja na przykład od pasa w górę jestem szczupła a tyłek i uda mam...no nie jakies kosmiczne, takie kobiece:) tyłek spoko, ale nóżki mogłyby byc szczuplejsze.
no a góra chudziutka, mały biust:( takze rozbieznosci mam;-)
justi super wiadomość!! kurde ja niby chce do terminu dotrwac ale jeszcze miesiac??!! ja nei wytrzymam, tak mi ciężko:-(
Morgaine - ty masz złoto w niezdecydowaniu, choć Twoje dzisiejsze zakupowe tempo to iście szaleńczy wynik. Ale zdecydowanie wolę Cię w wydaniu niezdecydowanym. :)

heh laski ja tylko napisałam 'szybko' ale na bank dla mnie szybko dla niektórych znaczy powoli ;-) hahahahah nie no szybko było. od 15-16.20 w 3 sklepach bylam!! albo nawet w 4!! :-D

p.s. ledwo sie kulam, nie boli mnie podbrzusze, nie mam skurczy ale za to czuje sie jak słoń!! już mam dosyć:-(
 
MamusiaDorusia masz racje węze w kieszeni wyszły z mody :-D;-)

Edit:
Morgaine tak właśnie zrobiłam, zmierzyłam się dokładnie i wzięłam miseczkę wiekszą niż wyszła z wyliczeń :)
 
Krakowianko cieszę się, że Was wypuścili i fajnie, że mały przybiera na wadze:-)teraz odpoczywaj w domku i zregeneruj siły bo szpital jednak wykańcza, zwłaszcza psychicznie...
 
justi już jutro będziesz tulić synka, super powodzenia :-)
acronka i Ty pytasz co masz jeszcze zrobić-odpocząć kochana:tak:
mitaginka to znaczy że tatuś wie co najlepsze dla córci, oj będzie córunia tatusia:)
morgaine najlepszego dla synka 2 latka to juz poważny wiek;-)
beata, nati dobrze że już w domciu
cucumber, antonina mi tak nogi puchły w poprzedniej ciąży i ulgę mi ten krem przynosił jedynie Perfecta Mama : Chłodzący krem na opuchnięte i zmęczone nogi z arniką górska i mentolem - www.sklep.dax.com.pl, ale opuchlizna to po nim nie schodziła tylko nogi lżejsze były

co do rozbieżności w usg to ja miałam 3 tyg w poprzedniej ciąży, a dokładnie pod koniec i synek zdrowy, teraz też mam tyle samo, wydaje mi sie ze wlasnie teraz juz ciezko pomierzyc nasze dzidziki, i stąd te rozbieżności
ja już po kąpieli-razem z synkiem zaszaleliśmy w wannie, młody miał taką radochę że patrząc na niego wszystkie smutki mi minęły, ehh te dzieciaki
wogóle to ta pogoda zle na mnie działa, cąły dzien polegiwałam w łożku, wstawałam tylko wtedy kiedy musiałam-normalnie leń kanapowy
 
reklama
Ja też jestem jakaś taka rozbita przez tą pogode, mogłoby wrócić słoneczko... chociaż moze tobyć przez zbliżającą sie pełnię, bedzie 19.03 a pamietacie co było podczas ostatniej pełni, wszystkie sie źle czułyśmy, może to przez to...
Ja juz chcę wiosnę:tak: wtedy nawet w pełnie jest lepiej :)
 
Do góry