reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

czyli liczymy od 18tc..

No ja ten piąty miesiąc liczyłam od skończonych 18 miesięcy, czyli od początku 19 tygodnia.
Licząc tak jak któraś z was pisała, że prawidłowo miesiąc ma 4,5 tygodnia to piąty miesiąc zaczyna się od 19 tygodnia.
Te tabele, które wklejała marys też kiedyś tu wklejałam. Zauważcie, że w tym drugim sposobie jest błąd, bo 4 miesiąc jest do 18 tyg., a 5 miesiąc od 18 :-) Powinno być oczywiście od 19.
To jest najbardziej miarodajne. Nawet na logiczny rozum, podam na swoim przykładzie, jeśli termin mam na 4 kwietnia, to w dniu 4 listopada zostało mi jeszcze pełnych 5 miesięcy, więc właściwie zaczynam 5 miesiąc. Tygodniami tak to się nie pokrywa, ale 1 listopada zaczęłam 19 tydzień, więc dlatego 5 miesiąc.

Ale oczywiście niech każdy liczy jak chce. ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wg tego licznika parzyste miesiące maja cztery tygodnie, a nieparzyste pięć :-D
Wg "W oczekiwaniu na dziecko":
1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX


Tak wygląda moja tabelka - tu każdy miesiąc ma dokładnie 4,5 tygodnia:
0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
10 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
19 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szósty
28 - 31,5 siódmy
31,5 - 36 ósmy
37 - 40 dziewiąty
 
GRATULUJĘ !!!

u nas na 80% córeczka, chociaz miesiac temu byl chlopiec :D

teraz tez mam sie nie sugerowac bo ciezko bylo wypatrzec :)

gratki jeszcze raz :)
 
Cześć kwietnówki! podczytuję was już od jakiegoś czasu, i w końcu postanowiłam do was dołączyć.

Aga19790109 chyba będziemy rodzić w tym samym dniu (ten sam termin ost. @), ja mam na 6.04.2009 a ty? pewnie ten sam dzień, dziś byłam u mojego gin, jestem w 18 tygodniu + 2 dni, a poza tym dowiedzielismy się, że będzie na 100% facet :-)

witaj
dodałam juz Ciebie do listy kwietniowek..gratuluje synka
 
reklama
Dziękuje bardzo, ale wstrzymuje się jeszcze z radością. U mnie jak u Bubaska jeszcze miesiąc temu był Nikodem:-D Oglądam bez przerwy płytke dvd i nie ma " antenki" między nóżkami:-D:-D:-D
 
Do góry