reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Niktosia gratuluje dziewczynki. Ja siedzę dziś sobie w pracy na szczęście to tylko 6 godzin i dwa razy w tygodniu.resztę dni siedzęw domku.Dziś mija rok jak pierwszy raz z moim M poszliśmy na kolacje.Już tak zostało do dziś,nierozłączni :-)
 
reklama
Niktosiu gratki! Może miesiąc temu doktor pępowinę wziął za antenkę.. :-)

Ania g
wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy :-)

U nas dziś znów pada deszcz a mnie za chwilę coś trafi bo Czarek przewrócił od rana dom "do góry nogami". :rofl2: Chyba zaraz zapakuję go w kalosze i idziemy na deszczowy spacer przed obiadem.
 
a ja sie witam z ranka :) hihi troche późnego ...ale...udanego :)

mam fazę na opiekane kanapeczki - pycha...z zółtym serkiem...mniam mniam :)

USG połówkowe robi sie pomiędzy 18-22 tyg.oto co znalzłam na necie
-Ocena liczby płodów, ich położenia i czynności serca, ilości naczyń w pępowinie. Biometria płodu. BPD, HC, AC, FL + ewentualna orientacyjna masa płodu (EFW). Ocena budowy płodu czaszka - ciągłość, kształt twarz - profil, oczodoły, kości nosa, ewentualna ocena podniebienia i wargi górnej,mózgowie - komory, sploty naczyniówkowe, tylny dół czaszki, móżdżek,kręgosłup - ciągłość, symetryczność,
klatka piersiowa, serce - wielkość, położenie, prawidłowy obraz czterech jam, częstość i miarowość, jama brzuszna - ciągłość ściany powłoki jamy brzusznej, żołądek (lokalizacja, wielkość, kształt), echogeniczność jelit,pęcherz moczowy, nerki - opis ewentualnych nieprawidłowości ( szerokość UKM ),kończyny - ocena obecności kości udowych, ramieniowych, przedramienia, podudzia, rąk i stóp, ruchomość kończyn.Ocena łożyska. lokalizacja struktura - stopień dojrzałości (opis ewentualnych nieprawidłowości budowy, krwiaków pozałożyskowych ) Ocena sznura pępowinowego_Ocena ilości płynu owodniowego - w przypadku nieprawidłowości AFI (Amniotic Fluid Index)
Ewentualna ocena mięśniaków, zmian patologicznych w przydatkach.
W uzasadnionych klinicznie przypadkach - ocena szyjki macicy (długość, kształt ujścia wewnętrznego)

ojojoj dużu tego....

ale chyba dzięki temu można miec pewnosc że z dzidzią wszystko ok :)
 
Aniu _g wydaje mi się,że usg połówkowe to dokładne zwykłe usg. Mierzy się wszystko co się da:-) łącznie z ilością wód płodowych.
Moja Niunia ważyła wczoraj 136 g.
I jeżeli komuś wygodnie ( dla mnie tak) to całą ciążę można spać na brzuchu:-D Ginek powiedział, że dziecko to jak ziarnko grochu w baloniku - zawsze gdzieś sie ułoży. Nie można też zbyt często dotykać brzuszka- bo to wywołuje już skurcze macicy.
 
Dziękuje bardzo, ale wstrzymuje się jeszcze z radością. U mnie jak u Bubaska jeszcze miesiąc temu był Nikodem:-D Oglądam bez przerwy płytke dvd i nie ma " antenki" między nóżkami:-D:-D:-D
Gratuluje dziewczynki!
Dziewczynki,mam jeszcze pytanie.Jak to jest z tym usg połówkowym??? Na jakiej to jest zasadzie?
To normalne USG tylko lekarz robi więcej pomiarów. bada czy wszystko u maluszka rozwija się prawidłowo.

I jeżeli komuś wygodnie ( dla mnie tak) to całą ciążę można spać na brzuchu:-D Ginek powiedział, że dziecko to jak ziarnko grochu w baloniku - zawsze gdzieś sie ułoży. Nie można też zbyt często dotykać brzuszka- bo to wywołuje już skurcze macicy.
To dobrze :-) Bo ja chyba się nie odzwyczaję. Dla mnie jest tak wygodnie na brzuchu.
No słyszałam o tym , że nie można zbyt często i intensywnie głaskać brzuszka, że to może wywoływać skurcze macicy. Ja to tylko kładę ręce i po prostu trzymam.
 
alka303 dzieki za wyczerpujaca odpowiedz jesli o te usg polowkowe chodzi :D Ja mam nadzieje przy okazji tego usg poznac tez plec maluszka :D
 
reklama
Ja może nie tyle głaszcze brzuszek co bez przerwy przykladam ten sprzecik do słuchania serduszka:-) Później trzeba wytrzeć brzuszek z żelu i to też forma dotykania hihi
 
Do góry