reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

ja sie niestety z wami żegnam i powiem tylko tyle, że na zachodzie zostalam potraktowana jak smiec dlatego niestety juz nie moge zaliczyc sie do waszego grona

bardzo mi przykro :-(

Wrobelek bardzo mi przykro:-:)-(
Wiem co czujesz. Tutaj pierwsza wizyta jest w 12 tygodniu. Jeżeli wcześniej dzieje się coś złego oni poprostu maja na to zlewkę:-(
Pewnie tak też było z Tobą:-(

Ja mieszkam w IE , i w 5 tyg. lekko plamilam, balam sie okropnie, ale wybralam sie do szpitala ... wsumie to nic nie zrobili konkretnego tlyko badanie krwi usg nie bo za wczesnie (dziewne) i kazali przyjsc za 2 dni na kolejne badanie krwi, po 4 dniach od wizyty zadzownili ze mam sie zglosci na USG i cos sie wkoncu zaczelo dziac... zrobili mi badanie usg takie i takie i okazalo sie ze wsyztko odbrze , serduszko pikalo juz a byl to 6 tyd. i 2 dni...
Ale nie dali nic na te plamienia bo to bylo tlyko jeden dzien, wytlumaczyli ze to moze sie zdarzyc w dniu @ ...
Teraz mam 5 wrzesnia izyte u GP(lekarz ogolny) ktory bada cisnienie ,wazy + sprawdza bicie serca dziecka i tak jest na zamiane czyli wychodzi ze co 3 tyg. jestem na kontroli... 5 wrzenia ide do GP a 25 wrzesnia do szpitala na kolejene USG ...
Ale gdybym nie byla sama w szpitalu i by sie nie zainteresowali to bym miala dopiero usg w 13 tyg. :baffled:

ale sie rozpisalam, przepraszam :baffled::baffled:

Co do witamin to oni tu nic kompletnie nic nie daja tylko kwas foliowy , ale koleznka z pl przywiozla mi PRENATAL CLASSIC ktory stosuje sie juz przed ciaza jak sie planuje i w nim jest juz kawas foliowy (800) , moja koleznka w ciazy to teraz brala i jest zadowolona... dzis zaczynam barac 1 tabletke,zobaczymy jak sie bede po tym czula...

Gosiaczek ja tez biore prenatal ale classic bo ona tez jest dla tych co planuja ciaze...taki pisze na ulotce a wiem ze sa trzy tak jak wymienilas... ale ja nie bede zmieniac ...

A WY jakie WITAMINY bierzecie??????????????
Ja w 1 ciazy od samego poczatku bralam witaminy tylko ze materne ale mialam po niej zatwardzenie :baffled:

Ide zrobic gołabki ze sloika m an obiad :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sofik ja jak zaczęłam plamic poszłam do GP i ona zrobiła mi test ciążowy:sorry2: Wyszedł pozytywny:dry: Powiedziała mi że najprawdopodobniej zaczęłam ronic:crazy: I to wszystko. Ja się jej pytam i co teraz a ona, że trzeba czekac:szok: Pracowałam wtedy, pytam sie jej czy moge chodzic do pracy a ona mi powiedziała, że jak chcę:szok: Oczywiście nie poszłam. Tydzień leżałam plackiem w łóżku ale plamienie nie ustępowało. Po tygodniu zrobiła mi kolejny test i powiedziała, że już nie jestem w ciąży:-:)confused: To wszystko:szok:
Uważam, że dosc lakoniczne podejscie do problemu:confused: Ale tutaj tak mają:crazy:
 
Wróbelku bardo mi przykro :-(

Ja biorę te same witaminy co dorenka i Gabi. Dokładnie nazywają się Feminatal 800 Metafolin i są właśnie "od momentu planowania ciąży do końca 12 tygodnia". Mój gin jednak kazał mi brać mimo wszystko dodatkowo Folik do 17 tygodnia.
 
Sofik ja jak zaczęłam plamic poszłam do GP i ona zrobiła mi test ciążowy:sorry2: Wyszedł pozytywny:dry: Powiedziała mi że najprawdopodobniej zaczęłam ronic:crazy: I to wszystko. Ja się jej pytam i co teraz a ona, że trzeba czekac:szok: Pracowałam wtedy, pytam sie jej czy moge chodzic do pracy a ona mi powiedziała, że jak chcę:szok: Oczywiście nie poszłam. Tydzień leżałam plackiem w łóżku ale plamienie nie ustępowało. Po tygodniu zrobiła mi kolejny test i powiedziała, że już nie jestem w ciąży:-:)confused: To wszystko:szok:
Uważam, że dosc lakoniczne podejscie do problemu:confused: Ale tutaj tak mają:crazy:

taki mi przykro :-( Tak tu jest tak samo, koleznka irlandka tez plamika dosc dlugo i nic jje nie dali wyslam ja do polskiego gina i on jej przepisal lekki i po 3 dnia wsyztko sie unormowalo i ma dzidzie dlaej a co by bylo jak by nie poszla i by nie brala lekkow...
dziewnie do tego podchodza...ja w 1 ciazy bylam u lekarz dopiero w 13 tyg. masakra teraz bo wiem ze jak by mnie w szpitalu nie przyjeli to mam polska klinike z polskim ginem, o tyle lepiej sie zrobilo ....

Wiec wychodzi na to ze kazdy gin to inna opinia co do witamin ...
Wyadje mi sie ze kazde witaminy sa dobre tylko nie mzona z nimi przesadzac, ja wiem ze sie bierze jeszcze wapno albo zelazo zeby zeby byly ok...ale juz to skonsultuje z ginem w pl jak bede teraz tlyko bede łykac te prenatal classic ...ma juz w sobie kwas wiec nie musze pamaitac o tym i o tym a ja mam lekka skleroze...
 
Ostatnia edycja:
hejka laseczki

od dzisiaj was podczytywałąm bo nie mogłam doczekać sie kwietnia 2009 ..a ja tak po cichutku czułam ze dołacze własnie do kwietniówek 09..:tak: no i jednak..właśnie zrobiłąm test bo niemogłam wytrzymac do jutra rana i co widze 2 kreseczki najpierw słabiutkie ale pozniej ju zzrobiły sie wielkie i wyraźne :-D

teramin z ostatniej @ wychodzi mi na 22 kwietnia
 
Didi witam i gartuluję:-)

Niktosiaaa dziękuję, ja nie skorzystam z Twojej dietki:-p:rofl2: A jeśli chodzi o ten test to ja jak robiłam to miałam też już mocną krechę, aż byłam mocno zdziwiona bo tydzień wcześniej test jeszcze nie wyczuwał:szok:
Dobrze, że lepiej się czujesz i humorek się poprawił:-)


Ja właśnie położyłam spac mojego łobuziaka i mam spokój:-D:laugh2: Zaraz śmigam pod prysznic a potem zaserwuję sobie kolacyjkę:tak: A na kolacyjkę bedą zapiekanki:-D Na samą myśl cieknie mi ślinka:-)
 
Hej, ale sie porobiło - wrobelek - strasznie mi przykro.....


Witam wszystkie ''nowe" Mamusie :-) (jakbym ja jakas stara była.......ale ja ma dziś takie "okrągłe" urodziny......:-p)

U mnie jak najlepiej. No się jednak dzisiaj wybrałam do lekarza. No i jak siedziałam pod gabinetem to mi sie ręce trzęsły i tak się bałam znowu powtórki - puste itd - ale gdzie tam! wszystko Ok, Fasolka szaleje - były łapki, nózki, serducho no i wszystko dobrze!! :-) i ma 1,59 cm czyli 8 tydzień wyszedł czyli jednak 30 marzec??!! Zobaczymy jak dalej........ja tam jednak obstawiam kwiecień......:-)
super że jest Kwiecień 2009 :tak: buziaki!
 
witajcie kwietnióweczki


Wróbelku bardzo mi przykro, ale nie teraz to nastepnym razem bedzie dobrze



ja dostałam poza feminatal 800 jeszcze kwas foliowy ...ale biore go nie systematycznie

moj szkrab wlasnie zasypia mam narazie dobrze bo jestesmy u rodzicow wiec babcia mlodym sie zajmuje ale od poniedzieli znowu sami wiec bedzie ciezko...

spokojnej nocki
 
reklama
Hej dziewczynki, siedze sobie w pracy i tak strasznie nic mi się nie chce ze buszuję po sieci ;-) podczytuje bb i znów przeglądam allegro - a obiecywałam sobie że jeszcze przez jakiś czas nie będę niczego szukała dla dzidzi....

Wrobelku strasznie mi przykro. Czyżby tylko polscy lekarze mieli jakieś poczucie humanitaryzmu i ludzkie odruchy??? Może rzeczywiście czasami lepiej pozwolić naturze działać, ale chyba przydałoby się przynajmiej jakieś ludzkie podejście i traktowanie.....eh brakuje mi słów.

Co do witamin biorę narazie tylko folik, a co dalej to się okaże za tydzień, jak zawitam do gina z wynikami. W pierwszej ciąży od razu rzy pierwszej wizycie dostałam prenatal, w trakcie zmieniłam gina i jak mu powiedziałam że mnie po nim strasznie mdli to popatrzył na wyniki i powiedział ze mogę sobie darować. Wiec póki co faszeruję sięowocami i warzywami i mam nadzieje że obejdzie się bez dodatkowych środków.

Gabi mam nadzieję że już czujecie się lepiej.

A wogole to poproszę jakieś cudowane środki na mdłości - mnie narazie pomaga świerze powietrze - tylko niestety brak mi czasu żeby siedzieć po kilka godzin na dworze... Cieszę się tylko że jeszcze nie wymiotujęi mam nadzieję że tak zostanie.

Witam nowe kwietnioweczki, gratuluję i żczyę spokojnej ciąży i lekkiego rozwiązania.

NO dobra, może jednak jeszcze coś zrobię :-)
 
Do góry