reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

:happy2: też w poprzedniej tak miałam - pod koniec to jednak szybko waga leci i to nie z tycia, lecz organizm często zatrzymuje wodę, lekko puchnie i w tym cały problem - to jednak b. szybko schodzi po porodzie:happy2:

koleżanka ostatnio rodziła i wydawało jej się że ma ok +19 a jak ją zważyli na porodówce to miała .....+25 - a to szczuplutka dziewczyna i po 1 ciąży super szybko wrócia do formy:happy2:

ja wlasnie licze na to, a jak nie to od razu szybciutko cwiczyc zaczne bo mam 2 miesiace na zrzucenie paru kilogramow do slubu:-D
 
reklama
A ja przytyłam sporo:-( przed ciazą odchudzałam sie i zrzuciłam 3 kg potem jak mi sie @ spóźniała porzuciłam dietę bo myslałam ze to przez nią i wróciłam do dawnej wagi, a odkąd wiem ze jestem w ciaży przytyłam + 4 kg czyli razem 7!!:-:)-:)-:)szok: a to dopiero początek ale zeby sie nie dołować wage licze odkad mnie lekarz zwazył:p:-p
 
Hejka Dziewczyny!!

Witam po weekendzie. Właśnie skończyłam czytać wasze rozważania i zamartwiania na temat kilogramów, bo na bieżąco nie miałam czasu zajrzeć.
W sbotę zakupy, sprzątanie i wieczorem piwko u znajomych ( znalazłam zobie piwko 0,0% i się skusiłam...bez rewelacji, ale z soczkiem dobre było :-p). Wczoraj miałam urodzinki, więc małe zamieszanie, a wieczorem znajomi.

Co do kilogramków, to ja mam okolo2 na +. Brzuszek mi się pokazał i rośnie z dnia na dzień..przynajmniej mi się tak wydaje. Mój mąż się śmieje, bo ja w co się nie ubiorę, to się go pytam "czy wyglądam jakbym była gruba, czy jak w ciąży???". Więc ma wtedy ubaw i odpowiedz jak u Waszych mężów jest oczywista..przecież jesteś w ciąży. ;-)
W sobotę byłam na zakupach i wszystko co brałam do mierzenia, wzięłam za duże i moj Wojtuś musial latać i szukać rozmiar mniejsze. Więc dziewczyny myśle, że nasza wyobraźnia dodaje nam najwięcej kilogramów.

Ja uważam mniej więcej na to co jem, ale wiadomo, że czasem sobie pofolguję..np. z lodami :zawstydzona/y:Ale jem na maksa dużo owoców i jak tylko czuję głud..to łapię jabłko i po głodzie.

Oj ale się rozpisałam. Oki lecę herbatke robić. :-)
 
Dziewczynki wpadam na moment usprawiedliwic się dlaczego mnie nie ma - moja Daria ma zapalenie płuc :-(. Jest już troche lepiej ale nie wiem kiedy znowu znajdę czas na neta.

Całuski wielkie i kopniaczek od maleństwa ;-)
 
Ostatnia edycja:
Aha 83 Wszystkiego najlepszego z okazji Urodzin!!!

A co do kilogramów...no cóż nie należę do osób zbyt szczupłych- problemy z tarczycą powodują,że diety mogę sobie gdzies wsadzić:-(. Jednak nie jest ze mną najgorzej i w 1 ciąży przytyłam 13 kg a teraz już ok 4,5 kg ale jakoś teraz chyba przystopowałam bo waga u lekarza 27.10 i 5.11 pokazywała mniej o 300 g więc są szanse ,że sumo nie będę:-)
A co do dochodzenia do siebie to po porodzie córki byłam szczuplejsza niz kiedykolwiek:tak:. Niestety później jak wykryto Jej wadę serca pod wpływem stresu szlag trafił tarczycę i tyłam choć stosowałam masę diet. Teraz w tej ciąży organizm sam się wyciszył i wyniki mam dużo lepsze więc może wreszczie dam radę schudnąć tak jak chcę- ale to po porodzie:happy:
Teraz u mnie w pracy wszyscy mówią,że wyszczuplałam a tylko brzusio mam kosmiczny:-D no i rację mają ale z Tuśką w 9 mies to dopiero był kosmos;-):-)
Wiecie co najważniejsze to aby dzidzia była zdrowa a tego dowiem sią 18 listopada w Łodzi podczas UGS genetycznego i echo serca płodu. Historia z Anastazją, miesiąc spania na krzesle w klinice w Poznaniu widok innych dzieci na oddziale uzmysłowił mi,że nie ważna jest płeć, to ile przytyłyśmy czy do kogo dziecko jest podobne. Najważniejsze jest zdrowie Dziecka.
 
Dziewczynki wpadam na moment usprawiedliwic się dlaczego nie nie ma - moja Daria ma zapalenie płuc :-(. Jest już troche lepiej ale nie wiem kiedy znowu znajdę czas na neta.

Całuski wielkie i kopniaczek od maleństwa ;-)

Nenius życzę dla Darii jak najszybszego powrotu do zdrówka :tak:

Aga zgadzam się z Tobą w 100% ,jak pewnie i każda z nas,że najważniesze jest zdrówko.
 
Ostatnia edycja:
Aha 83 Wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzin!!!:-):-):-):-):-)

Nenius kochana wraca szybciutko! niech córcia szybko odzyska siły i dbaj o siebie...

a ja po sniadanku i super humorek bo...może dzis poznam płec dziecka...:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Witajcie dziewczynki po weekendzie.
ja też musiałam zwracac uwage na swoją wage i to bez ciązy - szybko tyje i żeby zachowac ładną sylwetkę po prostu cwiczyłam, teraz na początku schudłam ale to przez wymioty poranne i pzrez to że po 19 naparwde nie jem- czasami jakąs bułkę czy sledzie (je o 2 w nocy lubie...) ale sama widzę że ciałko mi sie już zmienia, piersi 2 rozmiary - brzusio zaokrąglony juz widac z bluzki jak nic...
Frezja to że chcesz ładnie wyglądac i nie utyc za duzo to normalne ja tez łapie takie schizy, że bede gruba itp.ale z drugiej strony ciąża trwa 9 miesięcy my juz jestesmy w 4 czy 5 miesiacu to zostało juz mało nam :)ja staram sie jesc lekkie rzeczy dużo chodzę z psiakiem na spacey, co sobie pofolguje to pyszne obiadki...sniadanie jem lekkie zupe mleczną czy tosty z serem a po tym lece pochodzic z psem- bo nawet sie czuje lepiej, a kolacja to owoce kanapeczka, ostatnio wcinałam sorbet mniam tak miałam ochote na lody a sorbet ma mniej kalorii - więc zawsze mozna sobie podjesc a zarazem zaoszczedzic na kaloriach... i staram sie jesc 5 razy dziennie malutko niz 3 dużo, trzymam kciuki za nas wszystkie :-) żebysmy po ciąży były laski piękne cudne hihihi:-)
Ja byłam bardzo zaskoczona na ostatniej wizycie u lekarza. Bo mi się wydawało ze ja już jak słonik co najmniej 5 kg przytyłam, A waga wskazuje ze tylko 1kg do przodu poszłam. A mam takie brzuszko i wałeczki :-) Podejrzewam ze któraś waga kłamie :-)
Tez jem często, ale w małych ilościach. Do obiadu potrafię podchodzić 2 razy w odstępach 2 godzinnych. Mam apetyt i szybko trawie ale na raz mi się w brzuchu nie mieści :-)
O widzę ze nie tylko ja tyję:) Mam do was pytanie jaka jest bezpieczna porcja kaloryczna na dzien dla kobiety w ciazy? Jestem w 4 miesiacu nigdy nie byłam szczuputka ale teraz czuje sie jak jakas beczka. Jem wszysctko na co mam ochote ( nie mam czestych i wygórowanych zachcianek). Chciałabym nie utyć tak bardzo w ciazy zna moze ktoś jakas bezpieczna dawke kaloryczną dla kobiet w tym stanie, albo dietę lub cwiczenia ?
Ja czytałam ze 300 kalorii dziennie dodatkowo dla ciężarnej. A taka normalna dawka dla kobiety która mało jest aktywna fizycznie to 1900 kcal dziennie.
ja wlasnie licze na to, a jak nie to od razu szybciutko cwiczyc zaczne bo mam 2 miesiace na zrzucenie paru kilogramow do slubu:-D
Tylko nie stosuj żadnej diety. Bo będziesz miała słaby pokarm dla maluszka. A z tymi ćwiczeniami to też będziesz musiała poczekać. Bo w połogu nie wolno ćwiczyć intensywnie.
A ja do ślubu szlam to wynalazłam se taką suknie ze zakryła mi zbędne kilogramy :-) Więc może i ty bardziej na ten sposób się skusisz :tak:
Dziewczynki wpadam na moment usprawiedliwic się dlaczego mnie nie ma - moja Daria ma zapalenie płuc :-(. Jest już troche lepiej ale nie wiem kiedy znowu znajdę czas na neta.

Całuski wielkie i kopniaczek od maleństwa ;-)
Zdrówka dla Dari życzymy!

aha83 sto lat sto lat :laugh2: I pięknego zdrowiutkiego maluszka, co by ci zaraz dał znać o swoim istnieniu kopniaczkami :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry