reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

ja tyłam odrazu do 5 miesiaca mialam juz 15 do przodu:)
a co do ciuszków to ostatnio usiadlam przejrzec ciuchy po Julce połowa to jeszcze z metkami bo niezdązylam ubrac ja we wsystko:)
juz sie niemoge doczekac malenstwa w domu a tu jeszcze tyle czasu:)byle do sylwestra potem to juz poleci:)
 
reklama
Witam wszystkich w pochmurny poranek. :-)
Moją pierwszą myślą rano było: gdzie podziała się piękna złota jesień? Na razie były może z trzy takie dni. :-(

Ja, jak do tej pory, przytyłam 2,5kg i waga od dwóch tygodni stoi. Mój M zaczyna się martwić czy wszystko jest OK. Staram się jeść normalnie, 3-4 posiłki i jakieś owoce w międzyczasie. Nie chcę przytyć więcej niż zalecane, przy mojej wadze wyjściowej, 11-12kg. Ale jak to będzie, to się okaże...;-)

Zachcianek specjalnych nie mam, ciągnie mnie do mięsa i odrzuciło mnie kompletnie od tłuszczu (np.masło na młodych ziemniakach) i soku porzeczkowego. Tyle witamin, a mój żołądek go nie toleruje. :szok: Wczoraj byłam też u ortodontki, kontrola i zmiana drutu. Niestety 2-3 dni mam wyjęte z normalnego jadłospisu. Od wczoraj jestem na diecie płynnej: kaszki, zupy i przetarte owoce.

Ja powoli robię zakupy dla dziecka, nie chcę zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Wydatki też lepiej rozłożyć na kilka miesięcy, nie odczujemy tego tak dotkliwie w portfelu. :-p Ostatnio zamówiłam nawilżacz powietrza, w sumie nie tylko dla dziecka nam też w sezonie grzewczym się przyda, a także karuzelę (cena była baaaardzo atrakcyjna :tak:). Ciuszków mam już trochę od mojej mamy, która od dłuższego czasu wyczekuje wnuka. Resztę kupię jak będziemy znać płeć, w przyszły wtorek idę na kontrolę i mam nadzieję, że będzie można sprawdzić czy to Młoda czy Młody. ;-)
 
Hejka Babeczki!!

To widzę że chyba tylko ja się tak pośpieszyłam z zakupami dzidziowymi, mam praktycznie już całą wyprawkę gotową, brakuje mi tylko pieluszek i kosmetyków.
Fakt że ja mało kupiłam bo sporo dostałam łącznie z kołyską i komodą z przewijakiem, wczoraj już nawet sobie wymyśliłam kolor ścian w sypialni w miejscu gdzie będzie stało łóżeczko( jakiś beż albo kawa z mlekiem a na to border w misie), wózek wybrany, praktycznie jestem gotowa, ale jeszcze sobie chodzę i wymyślam co mi się podoba, co bym chciała dla dzidziątka, aa zapomniałabym no tak, nie mam jeszcze pościeli i rożka do opatulenia dzidzi.

Ja dzisiaj mam kupę spraw do pozałatwiania w urzędach a nienawidzę tego, wrrrr.
Przy okazji pewnie zajdę do jakiegoś dzidziowego sklepu i może coś kupię.

Miłego dzionka
 
hejka kwiatkniówki


ja juz pisałam, ze przytyłam prawie 25 kilo schudłam szybko , ale jak przestałam karmic po 9 miesiacach to przytylo mi sie 5 kilosow...w sumie dajac 10 kilo do przedodu z przed ciazy.... teraz mam nadzieje ze nie przytyje tyle tez apatyt nie mam za specjalny...wazne by po karmieniu zmniejszyc ilosc dostarczanych kalorii bo wtedy czesto przybiera sie na wadze..organizm nie potrzebuje juz tylu kalorii to przerobu na energie...


weselicho przezylam bylo super.... nawet sie wytanczylam....

kaszel mie juz dobija wiec ide do pediatry dzisiaj ......
 
Gosiaczek ja tobie zazdroszczę, że masz już to wszystko.

Ja jak wcześniej pisałam wstrzymuję się narazie od zakupów po pierwsze czekam na płeć, a po drugie to jeszcze nawet nie wiem gdzie będę rodziła czy w PL czy w Holandii, ale mam nadzieje, ze uda mi sie w świeta razem z rodzinka podjac ta decyzje.

Najbardziej zazdroszczę Ci ze wózek masz wybrany, bo mi to spedza sen z powiek. Poprostu nie mam pojęcia jaki wózek mam wybrać, a to bym chciała miec z głowy choćby dziś. Mam jakieś preferencje co do wózka, ale niektóre ceny są kosmiczne.
A poza tym nie mam doświadczenia w tym żadnego.

A może założymy oddzielny wątek co do wózków, chyba że to tylko ja mam tak wielki z tym problem :baffled:
 
zgadzam sie z wozkami jest problem ja go niemam bo mam wozek w idealnym stanie po córce:) ale rozumiem wasz problem, odradzam jedynie drogie male wózeczki ze wszystkimi bajerami, one sa naprawde male bratowa z bratem kupili za 3000 zl. wózek no super maly sie urodzil teraz ma juz 3 miesiace i sie niemiesci wiec musza cos nowego kupic a pieniadze poszly w bloto
 
ja też byłam zielona w temacie wózków - ale jak w sklepie wzięłam kilka do ręki to już wiedziałam jaki chcę:-) potem musiał przejść test pt czy mieści się w naszym bagażniku i czy cena jest w miarę rozsądna - ostatecznie kupiliśmy przez net , a po wszystkim wszystkie elementy bardzo korzystnie sprzedaliśmy, także w sumie wózek kosztował nas jakieś 200 zł:-D
 
No dla mnie wózek to też problem...kupuje w grudniu( dostane go w prezencie:-)) i w sumie w tedy będę się orientować jakoś- po prostu pójdziemy do sklepu ,zmacamy wszystko co się da i wybierzemy ten naszym zdaniem najlepszy:-)
 
Dziewczyny a powiedzcie mi czy będziecie kupowały wózki z gondolą, bo moja koleżanka urodziłą rok temu jakos w maju i kupiła samą spacerówkę, chyba X-lander, która rozkładała się na płasko i gondoli mówiła, że nie potrzebowała.

Ja właśnie też się nad tym zastanawiam. :happy:
 
reklama
co do wózka to teraz juz wiem, ze najwazniejsze to:
duża gondola, amortyzatory, sztywne woki sa bardzo niewygodne dla maluchow, waga, gumowe koła dmuchane, przekładana raczka lub spacerowka, regulowana wysokosc raczki, jak najmniej bajerow. mam roana i jest super, ale minus to ze nie jest lekki wiec bede musiala cos kupic lzejszego pozniej....poza tym odradzam coneco masakra wozki rozwalaja sie ...plus jedyny to fajny wygląd.
 
Do góry