reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kwiecień 2009

Witajcie!!!
Pamiętacie mnie jeszcze? ;-):zawstydzona/y: Aż mi głupio, ale ten tydzień taki zalatany, że nie mam zupełnie jak i kiedy do Was zajrzeć :zawstydzona/y::-( Zaległosci w każdym wątku, ech, mam nadzieję, ze nadrobię.
W dodatku na moim koncie internet nie chce mi się połączyć, a na kącie A. bez problemu - złośliwosć rzeczy martwych czy co...?
Dziś wieczorem przyjeżdża rodzina A., wkurzyłam się, bo zamiast jutro normalnie za dnia, to się zjawią o 23 dzisiaj, bo im się nie chce rano wstawać na pociąg. I tak się nie wyśpią jak im moja córeczka pobudkę zrobi, hi hi :tak:
Dzisiaj spała pięknie tylko do 2. Później co godzinę budziła mamusię na cycusia, a za 5 piąta już do zabawy :szok: Na szczęście A. jest z nami, wiec się dzielimy, no i po godzinie zabawy mała zasnęła i spaliśmy do 9 :-D
Jutro wieczór panieński - zapraszam na lody :-):-):-)

OK, spróbuję cosik podczytać .
Narazie!!!
 
reklama
ojej diabliczka, nawet nie wiesz jak chętnie bym poszła na panieński, ostatnie dwa zaliczyłam w ciąży, więc było bardzo skromnie:zawstydzona/y:, z racji karmienia też bym nie popiła, ale sama myśl fajna:tak::-D
 
skunkanka a gdzie na basen się wybieracie? :-) i ile taka przyjemność kosztuje? :-)
idziemy w Tarnowskich Górach, za miesiąc 70 zł...pochodzimy przez miesiąc, a później już pewnie sami:-p
skunkanka - ostatnio kupiłam w markecie mydełko do odplamiania dr beckmann - na marchewce go jeszcze nie próbowałąm, lecz na plamie o niewiadomym pochodzeniu na koszuli którą kupiłam młodemu w komisie, taka pomarańczowa plama na białym materiale, nie sprała się zupełnie, tylko jest ledwo widoczna, do tej pory stosowałam odplamiacz w sprayu z lidla, niektóra marchewę spierał, inna tylko blednie z prania na pranie... a i mały nie dostał żadnego uczulenia przez odplamiac, a to mydełko jest przyjzne dla środowiska i kosztuje zaledwie 5 zl
No to trzeba będzie spróbować....
Witajcie!!!
Pamiętacie mnie jeszcze? ;-):zawstydzona/y: Aż mi głupio, ale ten tydzień taki zalatany, że nie mam zupełnie jak i kiedy do Was zajrzeć :zawstydzona/y::-( Zaległosci w każdym wątku, ech, mam nadzieję, ze nadrobię.
W dodatku na moim koncie internet nie chce mi się połączyć, a na kącie A. bez problemu - złośliwosć rzeczy martwych czy co...?
Dziś wieczorem przyjeżdża rodzina A., wkurzyłam się, bo zamiast jutro normalnie za dnia, to się zjawią o 23 dzisiaj, bo im się nie chce rano wstawać na pociąg. I tak się nie wyśpią jak im moja córeczka pobudkę zrobi, hi hi :tak:
Dzisiaj spała pięknie tylko do 2. Później co godzinę budziła mamusię na cycusia, a za 5 piąta już do zabawy :szok: Na szczęście A. jest z nami, wiec się dzielimy, no i po godzinie zabawy mała zasnęła i spaliśmy do 9 :-D
Jutro wieczór panieński - zapraszam na lody :-):-):-)

OK, spróbuję cosik podczytać .
Narazie!!!
Diabliczka kochana LECĘ!!!!!!!!!!!!!! a może...hmmmm.... po ostatnim panieńskim szybciutko zaszłam w ciążę, więc może jednak nie:-p udanej zabawy!!!!:-):-)
 
Witajcie!!!
Pamiętacie mnie jeszcze? ;-):zawstydzona/y: Aż mi głupio, ale ten tydzień taki zalatany, że nie mam zupełnie jak i kiedy do Was zajrzeć :zawstydzona/y::-( Zaległosci w każdym wątku, ech, mam nadzieję, ze nadrobię.
...
Jutro wieczór panieński - zapraszam na lody :-):-):-)
No kochana to gorący tydzień u ciebie, więc się nie dziwię.
A na panieńskim będę duchowo i lody też se kupię, żeby się wczuć :-).

Dziś Majka zaczęła się przewracać - tak na okrągło :-D - ale ubaw. I uwielbia "czytać" gazetki reklamowe :sorry:
 
hejka:)
my wczoraj bylismy na szczepieniu, oczywiscie nie obylo sie bez placzu:sorry: poplakal 5 min a chwile pozniej na wazeniu juz sie do mnie usmiechal:-) wazy 7760, troszke przystopowal na szczescie:-p ale wczoraj byl straszny maruda, cale popoludnie musialam z nim byc, a poszedl spac o 18:szok: nawet nie zdazylam go wykapac, w nocy mi sie raz obudzil na cyca, a pozniej juz normalnie. Dzisiaj tez troszke marudzi ale juz jest lepiej:tak:
A dzis byla tak piekna pogoda, poszlismy na spacerek do centrum miasta, zrobilismy male zakupki:happy:
No nic lece na dol zrobic sobie kolacyjke:cool2:
 
Witam !!!!

ja przed szkolnym spacerem...wczoraj dzieciaki miały wczesnego mikołaja;-);-)tyle prezentów od babci i cioci dostali;-):tak:;-)

Nocka spokojna.Oby tak pozostało:happy::happy::happy:
 
Hej niewiasty ;-)
Dzisiaj dałam sobie 20 minuta aby na bb posiedziec, bo od 2 dni sterta prasowania rośnie. Za chwilę osiągnie sufit i zupenie nie bedzie jak się ruszyć ;-) A 20 minut własnie zapikało, i co - ja w polu jestem i nawet połowy wątków nie przejrzałam :szok:
I tylko szybciutko : własnie znajoma przesłąął mi mailem info o zagrożeniach szczepionkami zaw. rtęć maluchów do 1 roku życia.Wkleję tylko kawałek tekstu, zainteresowanym moge podesłać całość.

"...w Polsce obecnie dopuszczonychjest kilka szczepionek ze znaczną zawartością thimerosalu:

• Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
• Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
• D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
• DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
• TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
• D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
• DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
• DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
• Szczepionki przeciw grypie – 0,01 % THIM
Polskie niemowlę zaszczepione zgodnie z obowiązującym kalendarzem
szczepień może otrzymać do 7miesiąca życia:
• 75 μg Hg w Wzb B - (3x 25 μg Hg)
• 75 μg Hg w DTP lub DTP+Hib (3x 25 μg)
• 25 μg Hg (Influenza)
• Razem = 175 μg Hg
Do 18 miesiąca może otrzymać dodatkowo 25 μg Hg (z DTP) i 25 μg Hg (influenza), razem 225 μg Hg. Rtęć jak wiemy akumuluje się w mózgu. Wśród obowiązkowych szczepień znajdują się dwa (BCG i Wzw B), podawane w pierwszej dobie życia, nierzadko nawet w 2 godziny po urodzeniu. Wiele wskazuje na to, że bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka stanowi szczepionka Wzw B (szczególnie firmy Euvax), która dostarcza jednorazowo 25 μg Hg, co stanowi ok. 8,3 μg Hg/kg wagi ciała. Ta ilość rtęci jest 83 razy większa od uważanej przez EPA za bezpieczną (0,1 μg Hg/kg/dzień) dla dorosłego człowieka."


i jeszcze:



"Propozycja zmiany programu szczepień w Polsce, oparta na analizieprogramów w innych krajach UE (Euvac.net) oraz konsultacjach z pediatrami - jest następująca:


• wyeliminowanie wszystkich szczepionek z thimerosalem;

• zrezygnowanie ze szczepienia noworodków szczepionkami Wzw B(szczepienie tylko noworodków z grupy wysokiego ryzyka, czyli od matek zakażonych żółtaczką). Zaoszczędzone na tych szczepionkach pieniądze przeznaczyć na higienę szpitali, by nikt się w nich nie zarażał.
• zrezygnowanie ze szczepienia noworodków BCG (stosować tylko u dzieci z regionów, gdzie odsetek chorych na gruźlicę wynosi powyżej 40 na 100 000);
• w pozostałej grupie dzieci rozpoczęcie szczepień od 4 miesiąca życia;
• zrezygnowanie ze szczepionki krztuścowej pełnokomórkowej;
• zrezygnowanie z podawania więcej niż trzech rodzajów szczepionek w jednym dniu;
• zrezygnowanie z podawania szczepionek zawierających żywe wirusy lub podawanie ich pojedyńczo w bezpiecznych odstępach czasu;
• udostępnienie szczepionek monowalentnych;
• zobowiązanie szczepiącego lekarza do przeprowadzenia wstępnego wywiadu
z rodzicami odnośnie alergii, astmy i innych chorób typu autoimmunologicznego oraz
powikłań poszczepiennych u członków rodziny, co pozwoli przewidzieć, czy u danego dziecka mogą wystąpić groźne reakcje poszczepienne. Takie dziecko powinno mieć opracowany indywidualny, bardzo ostrożny program szczepień;
• zobowiązanie szczepiącego lekarza do monitorowania stanu zdrowiadzieci po szczepieniach, by w porę uchwycić stany zagrażające życiu lub zdrowiu dziecka;
• stworzenie narodowego programu obowiązkowej rejestracji powikłań i zgonów
poszczepiennych. Dane te powinny być raportowane do WHO (a nie są) i informacje o powikłaniach powinny być zamieszczane w książeczkach zdrowia dziecka."
 
Dzień dobry. :-)
U mnie znów wyjrzało słoneczko, już się cieszę na długi spacer. :tak: Wybieram się też na lunch do mojego M, uczta dla podniebienia :laugh2:, a potem na pogaduchy i kawę z przyjaciółką. To chyba będzie przyjemny dzień. :tak:
Idę trochę ogarnąć mieszkanie. ;-)
 
reklama
Hej mamy :) Dzis mi mala dlugo pospala bo az do 8 :)) Dzien wspaniale sie zaczyna od sloneczka w pokoju :)) Szybko salateczke zrobie i zmykam na co tygodniowa kawke z koleznkami :)) Ohh jak sie daleko mieszka to nie ma sie za duzo tych znajomosci Ale wlasnie z dziewczynami z forum BB spotykamy sie grupowo praktycznie co tydzien :))

Pozdrawiam mamy i zycze udanego dnia :))
 
Do góry