reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwiecień 2009

Kamile filmik naprawde wzruszajacy:tak: nie dziwie sie, ze sie klucha poplakala:tak: nio i jakby to powiedziec.. hmm.. po pierwszych wersach tej kolysanki szlo rozkminic, ze to nie twoje wykonanie:-D hi hi nio chyba, ze to u was ty masz wieksze jajca;-):-D zartuje oczywiscie:tak:
Margaret80 wspolczuje ci kochana takich przezyc z karmieniem.. wiem, ze latwo sie mowi, ale moze przestan sie troche denerwowac, bo moze Tolcia to odczuwa i dlatego tak slabo je.. nasz Maks tez slabiutko przybiera.. martwi mnie to troche, ale wmawiam sobie, ze taka juz jego uroda i tyle:sorry: wczoraj weszlam na nowy watek z linkami do ciekawych rzeczy i wg siatek centylowych, ktore tam sa zamieszczone nasz Mlody jest na poziomie 3 centyla, takze tez najlepiej nie jest:zawstydzona/y:
 
reklama
kamille kochana ale sie poryczałam...
a ostatnie zdanie :wez mnie za reke...ech...

ja o ciaży dowiedziałam sie na początku sierpnia...ale byłam szczęsliwa:-) cudowne uczucie...byc w ciązy nosic dziecko pod sercem...

margaret przykro mi że masz tak z karmieniem ale moze faktycznie dziecku te 5 min wystarcza...kto wie...moja tez różnie przy cycku
 
Eh...a ja wlasnie jem obiad...moje ulubione danie(makaron z serem bialym,cynamonem i cukrem:-))
Dziecko mi usnelo przy pochlaniaczu wiec ialam czas ugotowac i teraz mam czas zjesc i napisac cos.M za chwile z pracy przyjedzie wiec juz nie bede samotna:tak:

Ja tez sie poplakalam na tym filmiku ktory kamile wkleila...

Kurde czy tylko moje dziecko jest takie duuuuuze??:eek:

margaet zycze Wam zebyscie to przetrwaly i zeby Tolcia zaczea porzadnie jesc!!!:tak:
 
Hej,ja na chwilę,bo zaraz szczepienie,wpadłam tylko powiedzieć,że...NIE MUSIMY JUŻ PIELUCHOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Dzieki dziewczynki :)

O 16tej Tola jadła cyca przez 10min:shocked2:szok!!!

Kamile rzeczywiście wzruszający filmik :)

Malutka moja Tola jest teraz miedzy 10 a 25 centylem wiec niby nie ma tragedii, tylko ze ona przez pierwsze 2 miesiace ładnie rosła a od trzeciego stanela i to mnie troche martwi.

Madzia jak dziecko duze to nie powód do zmartwien, znaczy ze sie najada i zdrowo rośnie i tak trzymac. :)

Ja test zrobilam w tamtym roku 7 sierpnia, drugi 8ego i w ten sam dzien po poludniu u lekarza miałam już pewnosc ze rosnie we mnie mały człowiek :tak:A 10tego mam urodziny wiec miałam najpiekniejszy prezencik :)
 
Witajcie!!!
Widzę, że na wspominki się zebrało :-D Ech, ten czas rzeczywiście niesamowicie gna naprzód. Dopiero co zobaczyłam na usg bijące maleńkie serduszko, a tu już wiek tego serduszka w miesiącach liczę :sorry::laugh2:
Ale ja rok temu chyba jeszcze nie byłam w ciąży - liczyłam że jakoś tak 3-4.08 ;-)
Za to Ania popołudniu postanowiła też sobie wspomnąć jak to było u mamusi w brzuszku i na tym brzuszku mi zasnęła :rofl2:
A wcześniej miałyśmy odwiedzinki mojej przyjaciółki, a matki chrzestnej Ani.

Dziś mamy 4 miesiace !!!
Całuski w stópki dla Karolka! I wychodźcie stamtąd szybko! :happy:

oj, aż miło wspomnieć, rok temu byłam w Egipcie na podróży poślubnej i też jeszcze nie wiedziałam o Karolku.
To się zgrałyśmy - ja też rok temu byłąm w Egipcie :rofl2: Ale to było we wrześniu, już kiedy nosiłąm pod sercem maleńką fasolkę i wiedziałam o niej, ba!- dobitnie dawała mi o sobie znać mdłościami i wymiotami, więc miałam urlop rewelka (jeszcze teraz na myśl o tym zaklinam się, ze więcej mnie Egipt nie zobaczy ;-))

Kamile - wiesz jak wzruszyć człowieka :tak:

Zupełnie nie wiem już co mam robić z tym karmieniem. Wczoraj próbowaliśmy karmic sie tlko butla ale przez cały dzien Tola wypiła 150ml:no: i to na siłę.
Byliśmy dzisiaj u psychologa dzieciecego i radziła żeby jednak piersi nie odstawiac, że być moze te 5 min przy cycu jej wystarcza i nie trzeba robic zamieszania póki jako tako przybiera na wadze. No i chyba zostaniemy jeszcze przy cycku.
Ania poprzednim razem to w ciągu 2 tygodni przybrała 100g. Dziś miałam ją ważyć, ale pogoda się popsuła i nici ze spaceru do przychodni, moze jutro się uda. Ale ja się aż tak bardzo nie martwię - ona też czasem ssie pierś 5 minut i potem już się nią tylko bawi, albo przez pół godziny na zmianę ssie i podsypia i znów ssie. Czasem je co godzinę, czasem co 3. I jest drobną, filigranową dziewczynką, ale energiczną, wesołą, radosną, więc WSZYSTKO MUSI BYĆ OK :happy: Wazne, ze wogole przybiera. Moze Tola ma tak samo?

Hej,ja na chwilę,bo zaraz szczepienie,wpadłam tylko powiedzieć,że...NIE MUSIMY JUŻ PIELUCHOWAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To super! Przynajmniej odetchniecie (a pupa Ani nawet dosłownie) przez drugą część lata :happy:
 
Ostatnia edycja:
Na to licze i mam nadzieje ze sie nie przelicze:happy: A norma to niby od 150g/tydz. Chociaż od 4miesiaca moze byc juz mniej.

my tez odstawilismy cycka i dajemy butle i hania jeczasem 600 ml dziennie czasem 200, np wczoraj caly dzien nie chciala jesc, ostatnio ladnie przybrala, a zobaczymy jak za tydz, bedzie. dzisiaj robilam analize moczu i niby ok, wiec mysle ze sie nie ma czym martwic, i probuje sie do tego przekonac. Margaret radze to sama

Właśnie dziecko mnie zarzygało na świerzo umyte włosy. Pysznie :eek: Ależ było jedo zdziwienie że mu jedzenie z brzucha ucieka, a jaka rozpacz!! :szok:


moja tez mnie namiętnie obrzyguje:)0 ale to u nas norma:))

Madzia jak dziecko duze to nie powód do zmartwien, znaczy ze sie najada i zdrowo rośnie i tak trzymac. :)
no duze tonie powod do zmartwien, al nie powinno sie dziecka za bardzo tuczyc,tak więc za dużo fałdek też nie dobrze-czytalam w książce "pierwszy rok życia dziecka"- czy coś podobnego:)0

oki, mykam jakiś filmik M. właczył to se obejżymy:)
pozdrawiam , milego dnia
 
Skunanka - ostrożnie z tym kubeczkiem, bylam w sobotę w sklepie żeby kupić właśnie butlę nuby i oglądałam też kubeczki - jak dobrze pamiętam jest na nic zalecenie ze od 6 miesiąca.... żeby mały się nie zakrztusił. A tak wogóle to stwierdzam że przynajmniej u nas te wyroby nuby są marnie oznakowane jeśli chodzi o to dla jakiego wieku są przeznaczone, ja mam smoczki vari-flo i jest napisane że są niby od 0 do 6 m-cy, a na tych oznaczonych lit. M, czyli średnich nic nie ma, przy nich oznaczenia aventa są wręcz boskie!
Póki co to była luźna myśl, bo już kombinuję jak koń pod górkę, żeby tylko chciał z flaszki mój pokarm pić... dzisiaj na próbę tatuś poda, może będzie jakiś efekt...
Kurde czy tylko moje dziecko jest takie duuuuuze??:eek:
Nie, Wojtuś waży 7900:-) ale nic mi pediatra nie mówiła o ograniczaniu karmienia:eek:

A ja mam lipę, bo mi się nadgarstek poddał w końcu... trzy lata temu grzmotnęłam na rolkach, skutkiem czego złamałam sobie kość ogonową i stłukłam rękę, dali mi wtedy na szybko szynę, miałam ją nosić miesiąc, ale jechałam z podopiecznymi do Danii i zdjęłam ją ciut przed czasem. I teraz mnie cholera jedna boli:wściekła/y:
Dodatkowo M mi podpadł:wściekła/y: Byłam dzisiaj u teściowej, wracam, a tu smród okrutny. Rzucił sobie plasterki salami na patelnię i oczywiście przypalił. Żeby okna otworzył, to nie, smród w całym domu. Mdli mnie jak cholera:wściekła/y::wściekła/y:chyba mnie teściowa podtruła farszem do gołąbków:-p
 
reklama
Dym mnie dobił, ale ewidentnie leży mi na żołądku farsz, nie wiem, co tam było, ale masakra:eek: wychlałam już herbatę miętową ale nadal lipa...:no:
 
Do góry