reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwestia podejścia lekarzy

reklama
H@nah - wybacz, ze nie bede cytowac twoich wypowiedzi slowow slowo.
Jezeli lekarz robi jakiekolwiek badani krwi, to ma z boku wypisane normy dla tego badania, wiec nie trzeba byc geniuszem, czy tez specjalista zeby sprawdzic czy sa w normie czy tez nie.
Akurat moja ciaza byla zagrozona (nie chce wchodzic w szczegoly), wiec Duphaston jak najbardziej byl wskazniem dla mnie. I moj GP bez zadnego ale przepisywal mi ten lek na recepte. Tylko lekarka ze szpitala sie dziwila skad wiem, ze progestron byl za niski, nie mowiac ze miala wszystkie wyniki robione w Irlandii i doatkowo list opisujacy "moj przypadek" od mojego lekarza z Polski.
Jezeli chodzi o brednie, ktore sa wygadywane przez tutejszych lekarzy - to na przyklad nie podoba mi sie to, ze nie robia oni badani krwi do stwoerdzenia czy ciaza jest czy tez nie. Ja klocilam sie z poprzednim lekarzem o to badanie i on 3!!! razy mi powtorzyl, ze takie badanie NIE ISTNIEJE. Dopiero jak mu powiedzialam, jak sie nazywa itd. to laskawie mi zrobil.
Jezeli jestes zadowlona z lekarzy tutaj - to masz szczescie i tyle.
A jezeli chodzi o ostrzejsze slonce tutaj, to wynika to z innej wilgotnosci powietrza. I dlatego przy 22C odczuwasz jakby bylo 30, a przy 5 jakby byl mroz.

I nie przecze, ze maja oni tutaj dobre procedury do udzielania pomocy, ale jezeli cos idzie nie ksiazkowo, to juz jest panika, bo nie maja instrukcji.
I ani razu, nie powiedzialam, ze jestem madrzejsza od lekarza. A to ze sie interesuje wlsanym zdrowiem, wiem jakie badania mozna wykonac, ktora moga pomoc lekarzowi w ocenie sytuacji - nazywam po prostu swiadomoscia, i tyle.

Najlepsze zyczenia dla dzieciakow!!!!!
 
A dla mnie to logiczne wytlumaczenie. Skoro nie mieli takich chorob to po co im szczepienie? W Polsce tez nie szczepia na malarie, tyfus i inne choroby...gdyz takich chorob sie u nas nie miewa i nikt sie temu akurat nie dziwi. :-)


oj hanah hanah... logiczne to to na pewno nie jest. Ja mam wrażenieże TY nie potrafisz rozmawiać, tylko od razu się pienisz. Prawda jest taka, ze jakie doświadczenia takie opinie na temat lekarzy i wszystkim życzę samych pozytywnych:-)
 
H@nah - i tu wlasnie sie myslisz. Bo wlasnie wilgotnosc ma znaczenie i do "ostrosci" slonca i do odczuwalnej temperatury. A jezeli chcesz dalej trzymac sie teorii szerokosci geograficznej: to czy odczuwasz roznice w "ostrosci" slonca bedac w Krakowie i na przyklad w Poznaniu?
Jezeli chodzi zas o lekarzy specjalistow, to coz, ja mimo ze mam chorobe imunnologiczna, ktora trzeba kontrolowac co miesiac badaniami krwi, nie zostalam skierowana do endokrynologa. Mam potwierdzona diagnoze przez Polskich lekarzy i oczywiscie odpowiednie listy z DOKLADNYM opisem choroby, jak rowniez z przebiegiem leczenia byly dostarczone i do mojego GP jak i do szpitala. Wiec przykro mi to mowic, ale ja musze byc swiadoma czego moj organizm wymaga.
Natiomast, jezeli chodzi o Duphaston - wiem, ze sa przeciwskazania brania tego leku, ale bez niego nie donosilabym ciazy. Teraz mozesz mi zazucic, ze moj egoizm spowodowal, ze narazam moje dziecko, ze bedzie zniewiesciale (mam chlopczyka).
Tak jak Duphaston mozna wymieniac mnostwo lekow, ktorych nie powinnismy brac bo maja czynnik uboczny, a nawet nie lekow a powinnam wymienic tu rozne produkty ktorych nie powinnysmy jesc itd. itd.
Widzisz, ja wychodze z zalozenia, ze w Polsce opieka zdrowotna jest bardziej dostepna niz tutaj i tyle.
ps. Jak chcesz jeszcze podystkutowac o klimacie, prosze przeczytaj troszeczke, jaka jest roznica i powod w "ostrosci" slonca na nartach w gorach.
Milego dnia zycze :-)
 
Bo wlasnie wilgotnosc ma znaczenie i do "ostrosci" slonca i do odczuwalnej temperatury. A jezeli chcesz dalej trzymac sie teorii szerokosci geograficznej: to czy odczuwasz roznice w "ostrosci" slonca bedac w Krakowie i na przyklad w Poznaniu?

No jek dla mnie to jednak sie mylisz:-) Wilgotnosc ma znaczenie przy odczuwaniu temperatury i tu sie z toba jak najbardziej zgodze, nie jednak przy "ostrosci "slonca :-D. Nie miedzy Poznaniem a Krakowem nie odczuwam, ale za to z pewnoscia inaczej bedzie miedzy Krakowem a Zakopanym czy Sopotem i ta roznice daje sie odczuc. Tak samo jak jest dla mnie roznica pomiedzy Polska a Irlandia, Polska a Hiszpania :-). Ale skoro tego nie zauwazasz...coz...twoja sprawa :-)
 
reklama
H@nah - nie chce zauwazyc, bo czegos takiego nie ma. Sama stwierdzilas, ze nie czujesz roznicy miedzy Krakowem a Poznaniem. Dlaczego skoro odczuwasza pomiedzy Irlandia i Polska???? Pomiedzy tymi dwoma miastamy masz 2 stopnie ronicy, a pomiedzu poludniowym krancem Irlandii i Polski rowniez dwa - i to odczuwasz???? To dopiero dziwne :-D. A pomiedzy polnocnymi krancami masz jeszcze mniejsza roznice.
Specjalnie nie pytalam sie o Zakopane i Sopot do porownania, bo w tych miejscach na klimat maja rowniez wplyw inne odmienne czynniki (Zakopane - wysokosc nad poziomem morza, Sopot - bliskosc morza), wiec juz nie jest latwo porownac.
Osobiscie, uwielbiam takie dyrdymaly, jak ktos probuje do swojej teorii dopisac fakty, zeby tylko byla jego racja :-D.
 
Do góry