reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwestia podejścia lekarzy

Irlandia leży bardziej na północy niż Polska,a więc jesteśmy w Irlandii bliżej bieguna,czyli słońce wschodzi niżej niż w Polsce tym samym napromieniowanie słoneczne jest silniejsze nawet jeżeli jest rzadsze.
To odpowiedz do krzyczącej Nansiija ;-)
Słońce w Irlandii może nie grzeje cały rok ,ale jest ostrzejsze i niżej wschodzi co za tym idzie daje więcej promieni :-p
Oczywiście nie grzeje często,ale w Polsce też często trudno o piękną pogode :tak:
 
reklama
Mysle ze Irlanczycy raczej nie sa debilami i nie podawanie witaminy D3 nie winika z ich nie wiedzy tylko z tego ze porostu to inny kraj

a ja myśle, że częśc z nich jednak jest... dziś w szpitalu dowiedziałam się dlaczego w Galway nie szczepia przeciwko gruzlicy... Ano dlatego, że kilkadziesiat lat temu w Irlandii była epidemia gruźlicy, ale ominęła ona częśc hrabstwa Galway i dlatego tutaj się nie podaje szczepionki. Żeby nie było-zasłyszane od pielęgniarki...:-)...
 
a ja myśle, że częśc z nich jednak jest... dziś w szpitalu dowiedziałam się dlaczego w Galway nie szczepia przeciwko gruzlicy... Ano dlatego, że kilkadziesiat lat temu w Irlandii była epidemia gruźlicy, ale ominęła ona częśc hrabstwa Galway i dlatego tutaj się nie podaje szczepionki. Żeby nie było-zasłyszane od pielęgniarki...:-)...

Hmm dziwne..Dzieki bogu nie mieszkam w Galway.Poza tym zgodze sie czesciowo z opinia jakie doswaidczenia takie opinie.Ja naprawde z reka na sercu niemoge narzekac.Nie ma rzadnych zlych doswiadczen.Odwiedzam lekarza dosyc czesto, po ciazy chodzilam bardzo czeto bo mialam problemy i naprawde jestem zadowolona.Korzystam z uslug mojego lekarza ponad 4 lata i mam o nim dobre zdanie.No ale moze dobrze trafilam. Przedwczoraj 3 letni synek mojej przyjaciolki spadl z rowerka i zlamal reke w lokciu.Biedaczek ma teraz sruby..Jego tata dzwonil do nas i powiedzial ze tak fachowej opieki sie nie spodziewal.Dzieckiem zajeli sie bardzo szybko, fachowo, odrazu dostawili lozko dla matki, karmili , poili i caly czas pytali czy wszystkio w porzadku.Nie maja zastrzerzen , za to w mojej miejscowosci w Polsce tragedia..Nikt sie toba n ie przejmuje, tesc moj prawie umarl na korytarzu czekajac na lekarza, (byl nieprzytomny - udar mozgu)potem lekarz przyszedl i powiedzial ze i tak jak bedzie zyl to nie zawiele z zycia bedzie mial i bedzie jak zgnile warzywo.(doslownie uzyl tego slowa)! Bezczelny! Tesc ma sie dobrze, zyje i funkcjonuje normalnie, a nawet byl na swieta w Irlandii. Ja wyrazam sie zle o Polskiej sluzbie zdrowia bo mam naprawde bardzo zle doswiadczenia.No ale to chyba dziwne ze trafia zawsze zle..Ja nie slyszalam tu o takich historiach jak nie wysylanie karetek, odsylanie do domu z 3 miesiecznym dzieckiem ktore ma 40 stopni goraczki i mowieniu ze to nic takiego, moglabym wymieniac ale po co .Kazdy wie jak jest.Ten watek jest po to by wyrazac swoje opinie na temat sluzby zdrowia w Irlandii i w Polsce.Ja wybieram Irlandie. Jednego nie moge potwierdzic.Ze dentysci w Irlandii sa dobrzy.Ale to zaslyszane informacje, bo na szczescie nigdy nie korzystalam.Wiec podzieclie sie opinia rowzniez o dentystach bo bardo mnie ciekawi, czy faktycznie jest az tak zle?I z czym to sie wiaze?
 
Hmmm a ja mam dobre zdanie o dentystach,którzy ratowali mój wizerunek :laugh2::laugh2:
Otórz pewnego pięknego wieczoru pękła mi jedynka :szok::szok:
Na następny dzień w Devon House ( chyba tak się nazywała ta klinika w Galway na Salthill) pani dentystka wstawiła mi piękną jedyneczke,twierdząc,że jak pojade do Pl do swojego dentysty to mam ją wymienić bo to tymczasówka.
I gdybym wiedziała jak mocna jest ta tymczasówka w życiu nie dałabym sobie jej wyjąć.
Mój dentysta męczył się ponad 2 godziny,żeby ją wyciągnąć.Ona była na śrubie.Idealna.
Mój stomatolog twierdził,szkoda,że już po fakcie,że w Pl to nie jest tymczasówka tylko stały ząb :szok:
No i mi ją wyciągnął i wstawił o wiele gorszej jakośći zęba :angry::angry:
Tymaczasówka kosztowała mnie 200 euro.Nie dużo jak na tak silne uzębienie :sorry2:

A teraz mam luz bo moja koleżanka leczy zęby w Portalois ;-)
 
Anineczka..dokladnie tak nazywa sie ta przychodnia stomatologiczna i jest niedaleko mnie...ale powiedz mi ( nie bylam tam jeszcze) tam pracuje polska stomatolog doktor sabina czy mialas okazje byc u nej czy u irlandki?? no i jak juz przy stomatoligii jestesmy to prosze o info co i jak wchodzi na Medical Card.. :) i jesli wiesz zy wlasnie tam akceptuja ?? poszlabym ale jednak to dentysci i nawet isc z zapytaniem to musze nastawic sie psychicznie :-D:-D:-D
 
Anineczka - nie krzyczacej :-):-)
A jezeli chodzi tak dokladnie o polozenie Irlandii i Polski to jest to :
Polska 49°00' - 54°50'; Irlandia - 51°30'-55°30'N. Wiec jak sama widzisz to jest bardzo mala roznica. A sie czepiam :-D o to, bo tyle razy slyszalam, ze Irlandia lezy bardziej na poludnie od Polski albo bardziej na polnoc, ze porazka. A nikt nie zada sobie trudu i nie sprawdzi jak jest na prawde. Wiec przestanmy mowic, ze ronica w napromieniowaniu slonecznym w Polsce i Irlandii jest spowodowana inna szerokoscia geograficzna.

A wracajac do tematu watku.
Gastone - dziecko moejej koleznaki zlamalo obojczyk w Irlandii, to nawet jej gipsu nie zalozyli, bo stwierdzili, ze "dobre zlamanie" :szok::wściekła/y::no:.

A z moich doswiadzen:
Na poczatku ciazy, jak poszlam do moejgo GP poprosilam go badanie krwi: progesteron, TSH, FT4, a on mi na to: "A kto ci sprawdzi wyniki, bo ja sie na tym nie znam" :crazy:. Wiec czego tu wymagac, hihihihihihiihi. Ale w sumie przynajmniej mi powiedzial prawde i cala ciaze prowadzil mi lekarz w Polsce na bazie wynikow badan robionych w Irlandii, hihihihihihihi.
Albo, w szpitalu na wizycie kontrolnej, lekarka zapytala sie dlaczego bralama Duphaston przez pierwsze 3 miesiace. A jej mowie, ze mialam niski poziom progesterou. A ona sie mnie pyta "Skad ja o tym wiem?". Tak mnie zaskoczyla pytanie, ze sie zastanawialam, co mam jej powiedziec, ze z herbacianych fusow wyczytalam, czy co, wszystkie wyniki miala w karcie.
 
reklama
Do góry