reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja jak zaczelam planowac ciaze jakies 3 miesaice przed zajsciem bralam falvit, potem lekarz orzekl ze sa one troche za slabe przy mojej chudosci, zapisal mi cos tam innego, ale zadnych tabletek za dobrze nie przyjmowalm, bylo mi po nich nie dobrze, zapytalam sie pani w aptece co brac i polecila mi Feminatal M jest mi po nim troche nie dobrze, ale mniej niz po pozostalych, mysle ze najwazniejsze jest zeby tabletki mialy kwas foliowy, a teraz tyle jest tego na rynku, ze trudno sie polapac :)
 
reklama
ja podczas ciazy brałam feminatal n i kwas foliowy pozdrawiam przyszłe mamusie:-D:-D:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Wniosek widać taki, że to w zasadzie sprawa bardzo indywidualna. Trochę się zdziwiłam tym, że po tabletkach niektóre z was czuły się gorzej :szok: Ja nic takiego nie odczuwam. I poza feminatalem nie biorę nic innego, żadnego dodatkowego kw foliowego - bo co za dużo, to nie zdrowo. Głównym źródłem witamin powinna być dieta, a nie suplementy :)
 
Ja polecam feminatal ale tenz kwasami tłuszczowymi omega 3 jest teraz podobno najlepszy na rynku. W pierwszej ciązy stosowałam maternę. Oczywiscie to samo nie wystrcza wazne to co i ile jemy


Buziaczki i pozdrawiam
 
ewulka
ten feminatal o którym piszesz jest dla kobiet w II i III trymestrze i dla karmiących piersią. Własnie się na niego przestawiam i tez słyszałam, ze jest dobry
 
Ja biorę od tygodnia feminatal N, i od dana magnez z B6 aby nie miec skurczów. Czy tez feminatal N jest dla kobiet w ciąży czy dla karmiących? Wydaje mi sie, że dla karmiących, jeśli tak jak się ten inny nazywa? :))
 
reklama
kochane, chyba zacznę brac witaminki, bo mam za mało erytrocytów...sama nie wiem.... lekarka powiedziała ze jest ok, ale........nie chcę, żeby to był początek anemii :(
 
Do góry