reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ja brałam feminatal N ale dopiero jak zaczęłam karmić tzn po porodzie :-p bo wcześniej wszystko było ok tylko jak sie mała urodziła miała okropna kolkę więc dieta eliminacyjna i w sumie zostałam przy chlebie i wodzie więc anemia od razu i witaminy dostałam pozdrawiam ;-)
 
reklama
:-) no Dori79, mam nadzieję, że ten prenate elite to nie żaden "doping" :-D . Najważniejsze, by nasze "fasolki" były zdrowe i silne a nawet mądralińskie:yes:, pozdrawiam
 
Witam, ja na początku ciąży brałam Prenatal Complex, jednakże nie czułam się po nim rewelacyjnie. Ciągłe mdłości i brak możliwości zjedzenia normalnego posiłku. Przeszłam na Feminal i sądzę, że to był dobry wybór. Pozdrawiam :-)
 
:-) no Dori79, mam nadzieję, że ten prenate elite to nie żaden "doping" :-D . Najważniejsze, by nasze "fasolki" były zdrowe i silne a nawet mądralińskie:yes:, pozdrawiam
lekarz mi powiedzial, ze mam brac codziennie, wiec bralam. ten sam lekarz siostrze kazal brac co drugi dzien. siostra urodzila "normalne"dziecko, a ja hoduje w sobie slonia (dzisiaj mialam usg i wazy conajmniej 3700, ja sama jestem z tych calineczkowatych). ze wzgledu na dysproporcje w naszych rozmiarach kwalifikuje sie do cesarskiego ciecia (co najpozniej nastapi w przyszlym tygodniu, bo juz jestem po terminie)
i tu nie chodzi o nazwe witamin. bo one wszystkie dzialaja tak samo, tylko rozne firmy je produkuja.
tak wiec upewnijcie sie dwa razy, czy codzienne branie witamin jest takie konieczne. jesli ma sie slabe wyniki, to oczywiscie, ze trzeba brac. ja mialam cala ciaze wyniki super i chyba niepotrzebnie sie faszerowalam
 
ja jestem w 18 tyg ciąży i dopiero teraz lekarz zalecił mi odstawić kwas foliowy i zaczynam brać feminatal - polecił mi ten podstawowy. Ja jestem po poronieniu jednym i oprócz tych witaminek łykam żelazo, magnez i biorę luteinę :) jak na razie wyniki mam w normie - ciut anemia mnie dopada, ale może po żelazie będzie lepiej :)
 
a ja bardzo polecam kwasy omega 3 (sa jeszcze 6 i 9). Poczytalam troche o nich i maja bardzo dobry wplyw na dziecko :-) bralam je przez cala ciaze i biore teraz przy karmieniu.
Co do ciazowych witamin to warto chyba czytac sklad i wybierac te, ktore nam pasuja :tak:
 
mala czarownica , ja nie słyszałam o kwasach omega 6 i 9 :nerd:. Ten Prenate Elite zawiera kwasy omega-3. Wiem właśnie, że te kwasy korzystnie wpływają na rozwój mózgu, układu nerwowego i siatkówki. Na co dokładnie mają wpływ omega 6 i 9:confused:,
pozdrawiam
 
Znalazlam takiego linka: http://www.pabil.pl/pliki/opis/Omega_3.pdf ,ale mozesz tez znalezc inne rzeczy w google. Ja wczesniej bralam omega 3,6 -firmy zdaje sie Linocomplex (ale glowy za to nie dam,bo nie pamietam dobrze..) ostatnio znalazlam takie z omega 9 dodatkowo. Wplywaja korzystnie na skore, wlosy, stan ducha i rozumek :-D
Nie jestem maniaczka suplementow, ale te biore regularnie. sa tez OMEGA 3 dla dzieciaczkow od 3 zycia chyba i na pewno bede corci dawac:-D
 
reklama
Do góry