reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Carol_ka, naprawdę polecam pić pokrzywę :) Obrzydliwe to to w smaku, ale anemia powinna się cofnąć.
Kwas foliowy wypłukuje się z organizmu, prawda? Czyli nie jest tak, że jak się nie bierze przez pierwsze tyg ciąży odpowiedniej dawki, to dziecko bierze z "zapasów" matki?
 
reklama
a ja zaczełam się zastanawiać..
Jak to jest z tymi tabletkami ?, na początku brałam Prenate Elite
( takie jedne z najnowszych z Omega 3 itp), a teraz biore Prenatal,
no i cały czas kwas foliowy bo tak mówi lekarka,
i tak czytam na tym Prenatalu C pisze że tam jest kwas foliowy ,
nie jest go za dużo? :confused:
 
Ja od samego początku z zaleceń lekarza biorę prenatal complex i od 34tc zaczęłam również brać prenatal dha, co do kwasu foliowego w nadmiarze z tego co czytałam zostaje wydalony z moczem;-)
 
W czsie ciąży do 12 tygodnia brałam folik,a potem Feminatal lecz w 7 miesiącu trafiłam do szpitala z powodu wymiotów.Lekarz stwierdził,że to przez Feminatal. Podczas drugiej ciąży nie brałam żadnych witamin i czułam się bardzo dobrze. To prawda co lekarz to inna teoria.Pozdrawiam.
 
Nixie, no rzeczywiście cos dużo tego kwasu foliowego bierzesz. Ja niedawno przeszłam na Feminatal Metafolin 400 + DHA i według mojego gina ta dawka kwasu foliowego z metafoliną w zupełności wystarczy.

Dorota, trochę dziwna ta teoria Twojego lekarza, że wymiotowałas od witamin. No ale każdy organizm inaczej reaguje....
 
Wtam
W moim przypadku było podobnie jak u doroty.:tak:
Lekarz kazał mi odstawic Prenatal juz po tygodniu brania, poniewaz starszliwie nasilał u mnie mdłości i powodował wymioty. Prawdopodobnie przyczyną była duża dawka zelaza? Jak widac niektóre organizmy tego nie tolerują.
 
Mnie tez się zawsze pytał, czy moja CentrumMaterna nie nasila nudności.
Więc widać jest jakiś związek pomiędzy witaminami a mdłościami.
Jak mdli to lepiej nie brać rano :)
 
reklama
Do góry