reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

witam ,
na początku Folik, tak do 12 tygodnia, później na polecenie lekarza witaminki czyli Prenatal Classic, ale tez na polecenie lekarza co drugi dzień, z zaleceniem jedzenia warzyw i wszelkich zielenin.
pozdrawiamy
 
reklama
Witam przyszłe mamusie:-), mam pytanie ... czy zażywacie jakieś witaminy będąc w ciąży? Ja jestem w pierwszym trymestrze i lekarz zalecił mi Prenate Elite. Czy znacie może ten preparat i co o nim sądzicie? Pozdr
 
Trzeba było zapytać dlaczego ten a nie inny? Ja o nim nie słyszałam, może jakiś nowy na rynku? Uzywam Feminatal, bo tanio wychodzi i mój organizm go dobrze toleruje (uzywałam Elevit ale po nim wymiotowałam). :happy:
 
A ja nie wymiotowałam po Elevicie :-)) Ale tak serio, to ten Prenate Elite zobaczyłam poraz pierwszy na ulotkach w gabinecie mojego ginekologa i pytałam czy jest lepszy od Elevitu. Lekarz mi powiedział, że każde witaminy są dobre, ale Prenate Elite zawiera także kwasy Omega-3 nienasycone i są niezbędne. Wspomagają dojrzewanie mózgu dzidziusia. Z tego powodu brałam w ciąży Prenate. Kapsułka też jest ładna, błyszcząca i pachnie przyjemnie. Cenowo spoko ok 26 złotych za miesięczne opakowanie. Jednak najważniejsze były te kwasy Omega-3.
 
ja bralam regularnie feminatal. dobrze sie po nim czulam. szkoda tylko, ze bralam codziennie a nie co drugi dzien, o moje dziecie wielkie wyroslo
 
sprzeczac sie nie bede, ale podobno dzieci "na dopingu" czyli przy codzinnym lykaniu witamin sa srednio o 0,5 kg wieksze
 
reklama
Ale w tym Prenate Elite to nie chodzi o to, że urośnie za duże tylko o to, żeby mądre i bystre było. Najlepiej mądralińskie ;-) To jest ten rodzaj witamin, który jednocześnie zawiera kwasy Omega-3. One brane w ciąży powodują lepsze dojrzewanie mózgu dziecka. i tak mi się wydaje, zę to jest z tej klasy najtańszy produkt na rynku i w dodatku wszystko w jednej kapsułce, a nie w 2 (gdzie jeszcze płacić trzeba 2 razy - osobno za witaminy i osobno za Omega-3)
 
Do góry