reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

W kwestii nadmiaru witamin - ale to nie jest tak, że preparaty są dostosowywane do zaawansowania ciąży i mają odpowiednie stężenie witamin w sobie? Przy zaawansowanych ciążach bierze się chyba np podwójna dawkę, odpowiednio do zapotrzebowania organizmu.
Mi się wydaje, że dzisiejszej jakości pożywienie nie dostarcza tyle wit i minerałów, ile potrzebuje organizm w ciąży.
 
reklama
Zależy jakie jedzonko wybieramy. Sądzę jednak, żę suplementacja jest niezbędna.
Moj lekarz kazał mi łykać na zmianę witaminki(z kwasem oczywiście) i kwas.
A teraz mam już codziennie brać witaminy (5miesiąc).
Dzidzia wielkości przepisowej (norma na ten czas to 330-390g) Niunia waży 368g. Rozwój główki, nóżek itp. adewatny do czasy ciąży. Moja morfologia ok.
Ale staram się uważać co jem - na szczeście teściowa ma bardzo dobrze "wyposażony" ogródek warzywny :)
 
Ale staram się uważać co jem - na szczeście teściowa ma bardzo dobrze "wyposażony" ogródek warzywny :)

O, ale Ci fajnie :)
A ja dzisiaj wcinam czereśnie, choć polskich jeszcze nie ma. Hm.. Ale jak ciało chce, to Nebula musi ;)
Moje wyniki też są w normie, nie miałam problemów np z żelazem. Czego się obawiałam. Mam nadzieję, że tak będzie do końca ciąży.
 
Najlepszą dawkę witamin to z tego ogródka malena81 będziesz miała:-)
Ja zażywam Centrum Materna i moje wyniki są ok chociaż ostatnio spadły mi czerwone krwinki i grozi mi anemia :-(
 
Ja w pierwszej ciąży brałam elevit i przez pierwsze 3 m-ce folik. Teraz robię tak samo - folik jak tylko się dowiedziałam o ciąży i elevit od kilku dni (od ok. 9,5 tygodnia). Jestem zadowolona :tak:, mam narazie świetną hemoglobinę:-);-):-D, mdłości nie mam, choć przy pierwszej ciązy były, więc brałam elevit wieczorem, a teraz biorę rano.
 
witam
ja w ciąży brałam kwas foliowy sam do 4 miesiąca a potem elevit do końca 8 potem już nic nie brałam wyniki miałam świetne a Kubuś urdził sę z wagą 3480 i 55 cm
 
reklama
No tak. Ale się nie przejmuj. Ja też brałam folik z mniej więcej takim opóźnieniem, a na USG połówkowym nie widać wad dzięki Bogu!
Powodzenia!
 
Do góry