reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

Ja biorę falvit mama od kilku tygodni i czuje się po nich bardzo dobrze :) wiec mogę szczerze polecić :) i cenę mają korzystną, to są chyba jedne z tańszych witamin :)
 
reklama
ja tak się zaczelam zastanawiac, czy naprawde te witaminy są konieczne? Ja sama biore, ale coraz czesciej myślę, czy na pewno to niezbędne. Jem b. dużo warzyw i owoców, zbilansowana dieta itd. czy to nie wystarczy? a poza tym witaminy i minerały z pożywienia są przeciez lepiej wchłanialne
 
Wiesz co na pewno DHA i witaminy D nie będziesz miała na tyle z pożywienia, a to chyba najważniejsze składniki. Jod pewnie podobnie - chyba jedynie sól jodowana nam uzupełnia - no chyba, że mieszkasz nad morzem;) Żelazo i kw foliowy ja powinnam, bo nie jem mięsa - nie wiem jak to jest jak się je mięso:)
 
Ja biorę falvit mama od kilku tygodni i czuje się po nich bardzo dobrze :) wiec mogę szczerze polecić :) i cenę mają korzystną, to są chyba jedne z tańszych witamin :)

Są niedrogie, bo tych witamin jest bardzo mało - stanowią czasami 10% zapotrzebowania. Np witaminy D masz 5 a powinno się łykać minimum 40 mikrogramów, kwasu foliowego masz połowę za mało, żelaza tak samo. Ponadto witamina A jest niepotrzebna, a wręcz może być szkodliwa. No i nie ma w ogóle DHA, który jest bardzo ważny i tak naprawdę im lepszej jakości tym droższe tabletki, bo to składnik, który jest z alg naturalny, a nie sztuczny jak witaminy
 
No może już nie przesadzajmy, chyba kwas foliowy w takiej ilości nie jest lekiem:> Słyszałam jedynie, że wit PP w dużej ilości jest lekiem, ale o kwasie foliowym to pierwsze słysze... Ale faktycznie takiego folika trzeba łykać dwie tabletki, a nie jak napisane na opakowaniu jedną, bo tam jest tylko 200 mikrog. Ja łykałam do końca ciąży omegamed optima: jedna tabletka z samym DHA, a druga zawierająca właśnie kwas foliowy 400 mikrogramów, żelazo, jod i witaminę D. Spojrzałam w internecie i faktycznie to nie jest suplement, tylko dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego:> Wcześniej nie zwróciłam nawet na to uwagi. Polecił mi ginekolog i zgodnie z tym co mi wypisał tyle łykałam i już nic więcej:)
 
kwas foliowy powinno się brać do końca 2 trymestru ciąży, 13 tydzień to dopiero koniec I trymetru!!! Inne witaminy w ciąży są kwestią indywidualną każdej ciężarnej natomiast zarówno kwas foliowy jak i jod powinna stosować każda ciężarna ( jod również kobiety karmiące)
 
Mój ginekolog mi polecił preparat złożony (już z jodem i kwasem foliowym) i nie był to lek, tylko dietetyczny środek spożywczy i wyniki miałam świetne, także to chyba nie ma znaczenia czy to jest lek czy suplement.
 
reklama
Najwazniejsze aby zaieral dawke folianow potrzebnych w Twoim przypadku, bo sytuacje moga byc rozne. Kobiety z obciazonym wywiadem polozniczym beda potrzebowaly innej dawki kwasu foliowego. Dlatego istotne jest przyjmowanie go w formie czy to suplementu czy leku gdyz dieta nawet dobrze zbilansowana nie zagwarantuje odpowiedniej jego ilosci.
 
Do góry