reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
Paulinaa88
Zgadzam się z Tobą w kwestii iż nadmierna podaż witamin w ciąży nie ma aż tak dużego znaczenia jeśli dobrze się odżywiamy. Jak napisała nina2013

według mnie to jest istota dla której kobiety decydują się brać takie preparaty. Dodatkowym chociaż myślę, że głównym powodem jest zawartość folianów, w tym konkretnym przypadku - metafoliny, której dostarczanie organizmowi kobiety jest niezbędne w przypadku planowania lub zajścia w ciążę.

Hmm spojrzałam sobie i faktycznie ma on DHA, ale porównując składy nie ma w nim witaminy D i żelaza, które są dużo ważniejsze od witamin z grupy B w czasie ciąży czy tam witaminy E (??) A cena jest spora i moim zdaniem właśnie na to kobiety patrzą - na dużą ilość różnych witamin, więc się opłaca wydać, bo jest TYYLE, a DHA jest mniej i brakuje najważniejszych witamin. Okej, można zawsze dokupić witaminę D czy żelazo, ale po co jeśli można to mieć w jednej tabletce?? Mój lekarz bardzo podkreśla, że najważniejsze jest DHA, wit D i kwas foliowy - że to jest podstawa, którą trzeba brać w czasie ciąży. Ja nawet biorę co drugi dzień dodatkową tabletkę DHA (omegamed pregna), żeby uzupełnić kwasy omega-3
 
Paulinaa88
Zgadzam się z Tobą w kwestii iż nadmierna podaż witamin w ciąży nie ma aż tak dużego znaczenia jeśli dobrze się odżywiamy. Jak napisała nina2013

A i ja napisałam, że jak mamy za dużo witamin to niekoniecznie jest dobrze, gdy się prawidłowo odżywiamy. Ciągle się mówi o niedoborze witamin, a zapominamy, że ich nadmiar jest również szkodliwy:/
 
Na szczęście jeśli chodzi o kwas foliowy nie da się go przedawkować. On jest naturalnie wydalany w nadmiarze z organizmu no a jeśli chodzi o przyswajanie go z jedzenia, to obywa się to w bardzo małych ilościach.
 
Na szczęście jeśli chodzi o kwas foliowy nie da się go przedawkować. On jest naturalnie wydalany w nadmiarze z organizmu no a jeśli chodzi o przyswajanie go z jedzenia, to obywa się to w bardzo małych ilościach.

Chyba nie do końca, może faktycznie musi być go NADMIAR, ale na pewno "co za dużo to niezdrowo"
 
Odnośnie:
Hmm spojrzałam sobie i faktycznie ma on DHA, ale porównując składy nie ma w nim witaminy D i żelaza, które są dużo ważniejsze od witamin z grupy B w czasie ciąży czy tam witaminy E (??)
to właśnie przeczytałam na stronie,a napisała to veryAnka:
A widziałyście, że zmienił się Natal 2 na Natal Plus? Ma dodatkowo witaminę d3 i żelazo. Ciekawa jaka różnica w cenie?
Tylko nie rozumiem tego podziału na kapsułki i tabletki. A sam preparat wygląda na zamiennik Femibion Natal 2. To może i cena zostanie podobna.
 
Ja brałam najpierw Pregnaker, potem Prenatal Classic, a teraz Femibion Natal 2. A podział na kapsułki i tabletki jest dlatego, że w kapsułce zamknięty jest kwas DHA, występujący w formie płynnej. Więc siłą rzeczy musi być osobno :)
 
Ja brałam najpierw Pregnaker, potem Prenatal Classic, a teraz Femibion Natal 2. A podział na kapsułki i tabletki jest dlatego, że w kapsułce zamknięty jest kwas DHA, występujący w formie płynnej. Więc siłą rzeczy musi być osobno :)

Tak samo jest z omegamed optima - w jednej tabletce jest DHA a w drugiej witaminy i minerały
 
reklama
Ja brałam najpierw Prenatal Classic, potem na wakacjach w aptece pani poradziła DoppelHerz Mama - witaminy dla kobiet w ciąży i karmiących. W połączeniu z Bioferem (który brałam też wcześniej) zaczęła mi wreszcie rosnąć hemoglobina, nie miałam jakiegoś bardzo niskiego poziomu, ale ginekolog aż mnie pytał, co biorę, że mam taką piękną hemoglobinę. I ogólnie lepiej się przy nich czułam, niż przy pierwszych, nie wiem, czy to autosugestia, czy faktycznie lepiej mi służyły. Omegamed DHA poleciły mi z kolei pielęgniarki od razu po porodzie - i chyba taki zestaw będę brać w kolejnej ciąży, którą planuję (za wyjątkiem Bioferu biorę nadal ten zestaw - i DoppelHerz Mama i Omegamed DHA)
 
Do góry