reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

reklama
hehehe,
aga,ja zajadałam się takimi małymi drobiowymi pasztetami z pomidorami:-) nigdy nie lubiłam takich świństw...a teraz to sam szczyt kulinarny:laugh2::laugh2::laugh2:
chyba jednak nie kupię sobie więcej tego przysmaku...nawet się nie zastanowiłam nad tym,co jem gdy to wcinałam...;-)ech,głupota...
 
nie martw się ja jestem gorsza, wczoraj robiłam spaghetti i zastanawiałam się czy myć mięso mielone :-D:-D:-D:-D ha ha ha, ale ogólnie w mojej fazie ciąży ciągnie mnie do nabiału, chociaż tak średnio co 4-5 dni zmieniam upodobania co do jedzenia :tak:
 
najważniejsze to nie panikować że coś się zjadło ;) żeby taki pasztet zaszkodził, to trzeba by go naprawdę "przedawkować", w dodatku musiałby być w dużej części z wątróbki.
Zresztą wątróbkę w ciąży jak najbardziej można jeść, tylko nie za często po prostu.

Co do wit A, to nie tyle na nadmiar witaminy A należy uważać, a na nadmiar wszystkich, które są rozpuszczalne w tłuszczach: A, D, E, K.

Ale nie przejmujcie się, nie jest tak łatwo przyjąć ich za dużo :)
pozdrawiam
 
Mam do Was pytanie, lekarz przepisal mi dzis całą stertę leków, ale nie o to mi chodzi,
kazał stosowac dawki jak dla konia, a na ulotkach pisze, zeby nie przekraczac dziennej zalecanej dawki
Stosuje witaminy 1x1
do tego muszę zacząć
- magnez 3x1 na opakowaniu pisze max. 1 dziennie
- Ascofer 3x2 na opakowaniu max. 3 tabletki dziennie
- rutinacea (na pekajace naczynka krwionosne) 3x2 na op. 1 tabl 4 razy dziennie
- do tego leki na infekcje
Zastanawiam sie czy tego nie za duzo, ufam swojemu lekarzowi, ale ulotki w lekarstwach tez powinny miec jakies znaczenie.
Czy Wam tez się cos takiego zdazylo?
Dodam tez ze używam falvit mama i tam tez są dawki w/w leków
 
no trochę tego jest... Ja brałam kwas foliowy i jakis kompleks witaminek dla Mamusiek, do tego jadlam bardzo duzo owocow i warzyw. Ograniczylam herbate, bo ta wyplukuje orgaanizm no i z czasem kawe odtsawilam. Twój lekarz na pewno nie chcialby zrobic ci krrzywdy,dla pewnosci spytaaj o zdanie farmaceutki, te leki raczej nie powinny zrobic krzywdy maluszkowi, jednak ich ilosc-no z deka kosmiczna.
 
Nic się nie martw...lekarz wie co robi.Nie Ty pierwsza i nie ostatnia przyjmujesz garść tabletek.Moja ciąża od samego początku jest zagrożona(jestem po 2 poronieniach i mam zakrzepicę żylną)Brałam 3x1 duphaston,1x1 acard,1x1 fraxiparinę(zastrzyk)na dzień dzisiejszy(23 tydz)zeszłam z duphastonu ale doszedł mi hormon na niedoczynność tarczycową...jeśli się martwisz a masz do tego prawo to skosultuj to z innym lekarzem;)powodzenia!!
 
Mysle ze nie masz sie po co stresowac, jesli lekarz tak zalecil napewno mial powod- czyzby anemia?? Bierz leki i tak jak radzila poprzedniczka zrezygnuj z duzych ilosci herbaty i kawy na rzecz sokow / wody itd.
 
reklama
No i mam ten sam problem.Lekarz zapisał mi witaminy Feminatal N (nie zawierają wit.A),ale do tej pory(przed ciążą) stosowałam Falvit.Chciałam wrócić do tego leku,ale Falvit Mama zawiera 100% dziennej dawki witaminy A.Boję się,że to za dużo,bo przecież z pokarmem też jest dostarczana.Czytałam,że jest szkodliwa na początku ciąży,ale ja jestem już w 26tyg. i mam wszelkie objawy niedoboru tej witaminy.Wiecie może czy jeszcze może zaszkodzić dzidziusiowi?
 
Do góry