reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwas foliowy i witaminy w ciąży. Co i ile ?

ale pamiętaj o tym, że w ciąży na witaminy zapotrzebowanie jest większe, więc nie ma raczej takiej obawy, że za dużo jej jeszcze dodatkowo zjesz. Tym bardziej że witaminy z leków wchłaniają się w dużo mniejszym procencie niż z pożywienia. tak więc to że w preparacie jest 100 % dziennego zapotrzebowania, nie znaczy wcale że tyle się wchłonie.
 
reklama
Cześć dziewczyny!
W przy okazji poszukiwań odpowiedniego zestawu witamin dla mojej Kochanej Żony zrobiłem tabelę zbiorczą najbardziej popularnych produktów na polskim rynku. Mam nadzieję, że komuś się przyda w podjęciu decyzji. Nie wypisywałem cen ponieważ to akurat zmienia się bez końca. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • preparaty witaminowe.zip
    24,8 KB · Wyświetleń: 138
dziwne..nie powinien wywoływac skutków ubocznych. chyba że ma się lekką hmm..jak by to nazwać..nadwrazliwość psychiczna na wszelkie tabsy. (miałam o tym na zajęciach z psychologii rozwoju czlowieka)
 
dlatego kwas należy przyjmować tylko w trakcie 1. trymestru (bo jest potrzebny do ksztaltowania układu nerwowego głównie)

Wszystko OK, ale są "fabryczne" tabletki Feminatal + kwasy tłuszczowe dla kobiet w ciąży od 13 tyg do końca ciąży oraz dla kobiet karmiących i one właśnie zawierają kwas foliowy. Nigdy do momemntu przeczytania tego artykułu nie mówiło sie o szkodliwości kwasu foliowego (ale tylko w suplementach) u kobiet w ciąży powyżej 30 tyg.
Tak samo Feminatal N , który chyba już nie jest produkowany, taki uniwersalny na cały czas trwania ciąży też zawiera kwas foliowy.
 
ja zaczęłam przyjmować kwas foliowy na 4 miesiące przed zajściem w ciążę i zauważyłam, że mam po nim wysypkę na rękach i nogach;/ czytałam że to się zdarza
 
Ja na początku brałam feminatal - lekarz mi go zalecił kiedy wspomniałam, że chcemy się z M. zacząć starać o dziecko. Bardzo źle go znosiłam; miałam mdłości, zaparcia. Zmieniłam na folik i było OK. Myslę, że każda z nas może różnie reagować na niektóre składniki leków dlatego warto skonsultować to z lekarzem.
 
reklama
Jak w pierwszej ciąży brałam kwas foliowy to wszystko było ok.Jednak teraz w ciąży drugiej miałąm biegunke i wymioty przez 2 dni ale zwaliłam to na rotawirus :(
Zwróć uwage na witaminki ,które łykasz może się okazać ,że w nich też jest spora dawka kwasu ...może masz obiawy przedawkowania ...
 
Do góry